Книги Українською Мовою » 💙 Дитячі книги » Зоряна електричка, Олександр Юрійович Есаулов 📚 - Українською

Читати книгу - "Зоряна електричка, Олександр Юрійович Есаулов"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Зоряна електричка" автора Олександр Юрійович Есаулов. Жанр книги: 💙 Дитячі книги. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 44 45 46 ... 66
Перейти на сторінку:
Блостера не було ані сил, ані бажання виходити з кабіни вантажівки. Втома навалилася раптово, наче вистрибнула з-за рогу. 

— Блостере! — радісно вторила Аголу Фелела. — Ми привезли парингею! 

Треба було йти, треба було радіти з новими друзями. Та й своє питання час було поставити: чи був тут Маняма? Він заслужив, щоб ці славні хлопці, брати по розуму з іншої планети (та що там планети — з іншої галактики!) бодай трохи попрацювали і на нього, на Блостера Корпураму та його онука Маняму. Блостер труснув головою, наче намагався струсити втому. Дверцята рипнули, і він важко зістрибнув на землю.

— Це славно! Хлопці, ви навіть не уявляєте собі, як це славно, — він змучено посміхнувся. — Реза… Агол… Фелела… Табул… Це…

Він не доказав того, що хотів. Раптово настала ніч.

Розділ 19. Оборона

— Дивися, Льохо, — Маняма задумливо підняв погляд до неба, — ось зараз я згадую свого діда Блостера. Став би він грати на цих дурних автоматах? Він взагалі-то непогано живе. У нього на Менпелі…

— Де? — не зрозумів Льоха.

— На Менпелі. Це планета така. Я саме туди їхав, тільки потрапив до вас. Так ось, у нього на Менпелі є і хата, і робокора… Бабуня спочатку бурчала, бо їй там нудно, але потроху звикла. Так ось, став би дід грати на автоматах? От йому риболовля подобається. Так не заради ж риби! Так, авжеж, риболовля — справа азартна. Але для того, щоб спіймати рибу, треба не лише мати талан! Треба докласти багато зусиль і до того ж попрацювати головою. А тут що? Стій та натискуй кнопку! Пощастить — виграв, не пощастить — пролетів. Ні, мій дід не став би грати на автоматах.

— Ну то й що? — не зрозумів його Льоха. — Один не став, а інший, може, і став.

— Авжеж. Але ось я зник, і я певен — дід кинувся мене шукати.

— Де шукати? Хіба він може знати, на якій планеті ти застряг?

— Це, Льохо, не важливо! Важливо те, що він кинувся мене шукати! Тому що він дід, а я його онук, і скривдити мене він не дасть нікому!

— Добре, добре! Він кинувся на пошуки, а підпал салону тут до чого? Там же… — почав заперечувати Льоха, але раптом зупинився. — Тобто ти хочеш сказати… Онук почав заграватися, а дід за нього заступився?

— Правильно! Ми шукали азартного діда, а треба шукати дурного онука. І діда з допотопною машиною, з котрої можна вицідити пляшку бензину.

— Манямо, ти геній розшуку! Ти Шерлок Холмс, Еркюль Пуаро і доктор Ватсон на додачу! Авжеж! І це стопудово не Серга! В нього діда немає, це я точно знаю. І бензину йому добути немає звідки!

Справа повернула в інший бік. Знайти пацана, який підсів на гральні автомати, значно легше. Свої про своїх знають усе! Хто чим дихає, хто що пише, кому що подобається — від своїх нічого не сховаєш!

Дві години інтенсивних розмов на інформаційній лавочці — і Льоха знав усіх ігроманів в околиці. З усіх кандидатів на непутящого онука відібрали трьох. Вони мали дідусів у Києві, а ті мали старі машини. Цікавість розбирала — просто сил не було! Півкроку залишалося до розкриття таємниці, але настав вечір — і двір спорожнів. Усі подальші питання довелося відкласти на ранок.

Прийшла з роботи мати. Маняма одразу перетворився на рудого кота, прилаштувався на Льохиному ліжку й замуркотів. Льоха посміхнувся: 

— Годі, тобі, Манямо, викаблучуватися! І без муркання можна обійтися!

— Як шшше, — просичав Маняма, — а раптом мати зайде? Щщще подумає, щщщо ти мене ображжжаєшшш.

— Як же, образиш тебе! Ти не тільки на кота, ти ж і на тигра можеш перетворитися, га? Адже можеш?

Маняма кивнув:

— Звісссссно… Навіть легко.

— Отож бо…

— Льошо, синку! Вечеряти будеш? — крикнула з кухні мати.

— Мамо, можна, я у своїй кімнаті повечеряю?

— Не можна! Ти й так останнім часом розбестився, кожного разу у своїй кімнаті їси. Це неправильно. Для цього є кухня!

Як Льоха не пручався, але таки мусив іти на кухню. Маняма у вигляді рудого кота йшов поряд, задерши хвіст трубою. Коту мати налляла молока у тарілочку, а Льоха поклав в окрему тарілку дві ложки смаженої картоплі, пів-котлети, а поряд половинку яблука.

— Льошо, ти що? Хіба коти їдять смажену картоплю? Та ще й заїдають яблуками? — здивовано запитала мати.

— У нас не просто кіт! — відповів Льоха. — У нас суперкіт, а суперкоти повинні харчуватися різноманітно.

— Льошо, коти — хижаки! Хоча кота і кличуть Манямою, але це не означає, що він якийсь суперкіт. Кіт як кіт, нічого особливого! Але навіть і суперкоти смаженої картоплі не їдять!

Рудий кіт Маняма не поспішаючи підійшов до тарілочок з молоком та смаженою картоплею, зітхнув, наче людина, від чого мати відразу нашорошилася, і заходився їсти смажену картоплю.

— А… — розгублено промовила мати. — Це… Як його… Картоплю?

Маняма швиденько упорався з картоплею, підтягнув лапою половинку яблука й з апетитом захрумтів. Мама гепнулася на стілець.

— Це що ж це… — розгублено прошепотіла вона.

— Бачиш? — переможно сказав Льоха. — Я ж тобі казав, що Маняма у нас суперкіт! Фрукти — вони корисні, як вважаєш, Манямо?

Кіт проголосував «за» піднятим трубою хвостом. Мати все ще кліпала очима, витираючи долонею спітнілого лоба, водночас хитаючи головою:

— Це ж треба? Смажену картоплю… Яблуко… З глузду можна з'їхати!

Повечеряли. «Руде чудовисько» ввічливо потерлося об мамину ногу, муркнуло і почимчикувало у Льохину кімнату.

— Будь ласка… — розгублено відповіла мати і знову повторила: — Це ж треба… Яблуко…

* * *

За день Поділ знелюднів. Усі мешканці зі своїм нехитрим скарбом, коровами та вівцями, піші та комонні, перебралися під захист київських мурів. У Верхньому місті одразу стало затісно. На усіх подвір’ях мукало, іржало та бекало. Стогнали і плакали жінки, молилися монахи, мужики суворо оглядали зброю, точили мечі та криві половецькі шаблі… Перевіряли кольчуги, пробували на міцність щити. Увесь Київ готувався до січі не на живіт, а на смерть. Знали, які вони, татарове!

Петько разом із братом Іовом перебрався у Десятинну церкву. Разом із пестуном він точив свою невеличку шаблю, вправлявся у стрільбі з лука та у метанні списа. Монах час від часу кидав на хлопчика уважні погляди і сумно усміхався в бороду. А на другий день після переїзду пішов кудись у місто і приніс невеличкого розміру важку кольчугу та шолом із гострим шишаком.

— Ось, поміряй байдану.[82]

Петько натяг кольчугу. Вона була трохи великувата,

1 ... 44 45 46 ... 66
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Зоряна електричка, Олександр Юрійович Есаулов», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Зоряна електричка, Олександр Юрійович Есаулов"