Книги Українською Мовою » 💙 Класика » Драматичні твори, Леся Українка 📚 - Українською

Читати книгу - "Драматичні твори, Леся Українка"

295
0
15.05.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Драматичні твори" автора Леся Українка. Жанр книги: 💙 Класика. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 45 46
Перейти на сторінку:
Електронна бібліотека

класики української та світової літератури «Відкрита книга»

 

2019

1 - Берег понад озером Гадаринським.- Назва озера походить від міста Гадари (сучасна назва Мукса) в Палестині, розташоване на його березі. Дія відбувається в Іудеї, де згідно з євангельськими легендами народився, проповідував своє вчення і був розіп’ятий Христос.


2 - Назарет - місто в Галілеї, в якому, за євангельською легендою, провів дитинство Христос.


3 - Ваалові дають даремні жертви… - У стародавніх народів Близького Сходу Ваал - язичеський бог, культ якого був пов’язаний з людськими жертвопринесеннями.


4 - Саваоф - одне з імен бога в іудейській і християнській релігіях.


5 - Синедріон - найвищий суд в Іудеї, виніс вирок Христу.


6 - Астарот (Астарта) - в міфології стародавніх народів Близького Сходу язичеське божество, якому приносили в жертву людей.


7 - Фарисеї і саддукеї - релігійно-політичні угруповання в стародавній Іудеї. Фарисеї виражали погляди більш демократичних, торгово-ремісничих верств, саддукеї - аристократії і вищого духовенства. Тут підкреслено, що розправу над Месією вчиняють як простолюд (іудеї), так і представники різних станів.


8 - Монтаньяри - в період Великої французької буржуазної революції члени революційно-демократичного угруповання депутатів Законодавчих зборів і Конвенту. Назва походить від французького la montange (гора): монтаньяри займали верхні місця в залі засідань Конвенту.


9 - Жірондисти - члени політичної партії часів Великої французької буржуазної революції кінця XVIII ст., що представляла інтереси великої торговельно-промислової буржуазії і перейшла на бік контрреволюції.


10 - Консьєржері - тюрма в Парижі, побудована в ранньому середньовіччі. Була місцем ув’язнення під час Великої французької буржуазної революції.


11 - Лаувазьє Антуан-Лоран (1743-1794) - відомий французький фізик, був гільйотинований під час Великої французької буржуазної революції.


12 - Самсон - кат у Франції часів Великої французької буржуазної революції. «Багряноперстий» - обіграно постійний епітет ранкової зорі Аврори в античній літературі, з натяком на криваве ремесло Самсона (засуджених звичайно страчували на світанку).


13 - Брут Марк Юній (85-42 до н. е.) - римський політичний діяч у Стародавньому Римі, один із близьких друзів Юлія Цезаря, а потім учасник змови проти нього і його вбивця. Через два роки після вбивства Цезаря очолені тріумвіром Марком Антонієм війська розбили армію Брута та його спільника Гая Кассія при Філіппах (Північна Греція). Брут і Кассій покінчили життя самогубством.


14 - Лукреція - героїня давньоримської легенди. Збезчещена сином царя Тарквінія Гордого, покінчила життя самогубством.


15 - Віргінія - героїня давньоримської легенди, дочка плебея, який убив її, щоб урятувати від безчестя.


16 - Мадам Роллан - учасниця партії жірондистів під час Великої французької буржуазної революції, в її салоні збиралися керівники партії. Була гільйотинована монтаньярами.


17 - Луї Капет - французький король Людовік XVIII (1754-1793), при якому почалася Велика французька буржуазна революція. Скинутий народним повстанням, зробив невдалу спробу втекти за кордон, був посаджений у тюрму, потім за вироком Конвенту гільйотинований.


18 - Вандея та Бретань - французькі провінції, які під час революції стали осередками заколотів роялістів (прихильників короля) та реакційного духовенства.


19 - Бурбони - королівська династія у Франції, скинута народом на початку революції, а потім, після поразки Наполеона Бонапарта, знову посаджена на французький престол.


20 - Тобто хвиля терору скоро захопить і партію монтаньярів (Гору).


21 - Тобто єдиний острівець серед розгулу терору. До гори Арарат, за біблійною легендою, пристав Ноїв ковчег під час всесвітнього потопу.


22 - Альфа і омега - перша й остання літери старогрецького алфавіту.


23 - Тібр - річка, на якій стоїть місто Рим. Маремма - низька заболочена місцевість біля Рима, через багнисті випари її звали отруйною.


24 - Кассандра - в старогрецьких міфах про війну греків з троянцями дочка троянського царя Пріама, надзвичайно вродлива і розумна. Аполлон наділив її пророчим даром, але за те, що вона відмовила йому в коханні, зробив так, що ніхто не вірив її пророкуванням.


25 - Кассандра провіщає майбутню загибель свого брата Паріса, призвідця пагубної для Трої війни з греками. Ще коли Паріс був у лоні матері, тій приснилася страшна пожежа Трої. Налякані зловісним сном, батьки відразу після народження віднесли Паріса на гору Іду і залишили напризволяще. Одначе Паріса вигодувала ведмедиця, а потім взяли до себе пастухи. Коли Паріс виріс, до нього на цю ж гору з’явилися три богині - Гера, Афіна, Афродіта - і попросили бути суддею в суперечці за яблуко, яке мусило дістатися найвродливішій з них. Гера обіцяла йому за яблуко велике царство - Азію, Афіна обіцяла славу полководця, Афродіта - найпрекраснішу жінку на землі. Паріс віддав яблуко Афродіті. Потім, впізнаний сестрою Кассандрою, він повернувся до отчого дому, при сприянні Афродіти викрав у одного з грецьких царів Менелая його дружину - прекрасну Єлену, що й стало приводом до Троянської війни.

У драмі Афродіту називають також іншим її йменням - Кіпріда, від назви острова Кіпр, де, за одним з міфів, вона народилася з морської піни.


1 ... 45 46
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Драматичні твори, Леся Українка», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Драматичні твори, Леся Українка"