Книги Українською Мовою » 💛 Фентезі » Тенета війни, Павло Дерев'янко 📚 - Українською

Читати книгу - "Тенета війни, Павло Дерев'янко"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Тенета війни" автора Павло Дерев'янко. Жанр книги: 💛 Фентезі. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 47 48 49 ... 114
Перейти на сторінку:
ніколи. Але роботу таки завершили, площу вистелили бруківкою, і новенька ратуша з п'ятиповерховою баштою перетворилася на головну гордість Вовчого міста, що її хутко монетизували листівками «Pryvit iz Budy» та численними малюнками різного рівня якості. Подейкували, взимку дагеротип з їхньою ратушею надрукують на поштових марках Гетьманату.

Ярема чимало розчарувався, коли вгледів ту ратушу на власні очі.

— Оце і є «символ нової сторінки життя славетного міста»? — пробубонів шляхтич цитатою з місцевого буклету. — У Львові значно краща.

Дорога характерника пролягла крутими сходинками на останній поверх, безстроково орендований Сірим Орденом за домовленістю з міською радою. У просторій залі панував аскетизм: мапа Українського Гетьманату на всю стіну, величезний круглий стіл, крісла. На важких дверях висіло декілька замків, із трьох панорамних вікон двоє затулені дерев'яними стулками. З єдиного вільного вікна відкривався мальовничий краєвид на східний край міста, м'яко освітлений вечірнім сонечком.

У залі чекали двоє: осавула військових Микола Яровий та осавула розвідників Мирон Демчишин у незмінному каптурі до носа. Останній без привітань грюкнув засувами на дверях:

— До справи.

Стіл для нарад був завалений мапами, схемами, дагеротипами та документами.

— Підсумовуючи зустріч із військовою розвідкою та агентами Таємної варти: Смарагдова Орда припинила експансію на схід, відновила сили та готується до нового вторгнення. Напрям невідомий: або південь, або захід, себто ми. Хлопці мало не розриваються по їхніх улусах, — доповідав Данилишин. — А тут іще випливла нова оказія: Об'єднане князівство Валахії, Молдови і Трансильванії стверджує, що Османська Імперія планує наступ на їхні землі. Мої люди підтверджують, що турки справді лаштуються до війни.

— Князівство шукає допомоги?

— Так. Запросили делегатів Гетьманату на оглядини збройних сил Князівства та висновків щодо ймовірного вступу до Союзу. У Києві погодилися з підкресленим словом «ймовірного».

— Крім гетьманового посланця, має поїхати один з Ордену, хтось тямущий. Це будеш ти, — наказав старший Яровий молодшому. — Мовою тамтешньою володієш?

— Пригадаю.

Ярема ледь втримався від посмішки. Новини невеселі, та нове доручення йому подобалося.

— Добре, — в голосі Мирона й натяку не було на схвалення. — Західно-південний кордон дуже важливий. Попри нестачу ресурсів я не можу знехтувати можливу загрозу під боком. Мої люди кажуть, що за останні місяці Князівство суттєво накопичило військові сили, хоч ознак османської присутності вони не помітили. З Кримського ханства тим часом рапортують про наплив турецьких агентів. Припускаю, Бухарест міг змовитися зі Стамбулом та прикидається жертвою ймовірної агресії, замилюючи нам очі. Босорки мовчать, а раніше ми постійно обмінювалися новинами. Загалом, брате, ситуація каламутна, маєш розібратися.

— Збагнути, що саме визріває на Півдні, — сказав Ярема.

Мирон кивнув.

— Де друг, а де ворог, саме так. Місія у Північному Альянсі довела, що ти маєш кебету. Вирушиш в офіційному статусі охоронця аташе. Насправді будете на рівних, але ти за ним наглядай.

— Зрозумів.

— І не дай себе вбити! Ми тут скоро людей на пальцях рук рахуватимемо.

— Не підведу, брате.

Данилишин витяг люльку з довжелезним цибухом і заходився набивати її якимось напрочуд сморідним тютюном.

— Вирушите за десять днів із Чернівців. Пробудьте у Князівстві скільки потрібно, назбирайте усі можливі відомості. Я хочу бачити повну картину, аби Рада Сімох могла розставити пріоритети. Якщо вони там змовилися... Ми не розірвемося на два фронти.

Осавула закурив, важкий дим поплив кімнатою.

— Питання є?

Ярема питань не мав. Микола мав.

— Що за гидоту ти смалиш?

— Nicotiana rustica, — відповів Мирон.

Ця назва Яровим нічого не сказала. Микола підморгнув онукові та продовжив:

— Слухай, брате, на вулиці така спека... А тут усі свої. Може, знімеш каптура, га?

Данилишин випустив кілька димних кілець, роздумуючи, як відповісти на цю пропозицію, постукав цибухом по дагеротипах на столі:

— Подивіться на ці світлини.

Ярема глянув: на чорно-білих світлинах стояв військовий табір із двоголовим орлом Смарагдової Орди на стягах. Малюнок був дуже чітким: Ярема міг порахувати кількість гармат і коней.

— Файно намальовано, — буркнув Микола. — Підозрюю, знімав не фотограф з ательє?

— Переносна камера. Нове слово у шпигунській справі, — відповів Данилишин. — Ці знімки зроблені з відстані сотні кроків.

— Неймовірно!

— Війна — рушій винаходів. Ви, браття, можете не здогадуватися, що прихована камера дивиться на вас. Коли даєте хабара, коли зраджуєте дружині, коли танцюєте п'яним, коли домовляєтеся з ворогом... Будь-де та щомиті.

Данилишин затягнувся новою порцією диму Nicotiana rustica.

— За допомогою системи лінз зображення можна наближати. Місце, тринога, камера — готово. При вдалому освітленні — жодних зрадницьких спалахів. З цією штукенцією стеження переходить на новий рівень.

Осавула поправив каптура.

— Я мушу зберігати інкогніто навіть тут, — він указав цибухом на відкрите вікно, — бо десь там чаїться камера, яка тільки чекає нагоди.

Ярема поглянув у вікно. Самі лише дахи... Порожні. Але після промови осавули розвідників він не був у тому певен.

— Мені така штукенція могла б стати у нагоді, — зауважив Ярема.

— Відмовлено. У нас їх катма, — відповів Данилишин. — Таємна Варта цьогоріч закупила цих апаратів на суму, вдвічі більшу за мій річний бюджет на курінь. Ще питання будуть?

— Можемо зачинити віконниці. Тоді прибереш каптура? — не здавався Микола.

Данилишин у відповідь мовчки покинув залу. Осавула військових басовито розреготався, Ярема приєднався до нього.

— Люблю його за пришелепуватий характер, — озвався старший Яровий. — Відчини-но інші вікна, бо несила цим смородом дихати. Бісів тютюн!

Протяг свіжого повітря вивітрив із зали хвилі Nicotiana rustica. Микола з насолодою вдихнув на повні груди.

— Як тобі нове доручення?

— Має бути цікаво, — відповів Ярема з ентузіазмом. — У тих краях я не бував.

— Набридло вдома?

Весь час, що він прожив у Північному Альянсі, Ярема мріяв про повернення. Рідний край сяяв маяком у найскрутнішу годину. Та коли повернувся... менш ніж за два місяці радів можливості втекти.

— Люблю мандрувати.

— Яків тобі не писав?

— Одного листа. Вибачався за різкі слова, просив передумати й допомогти. Я знову відмовив, і відтоді — мовчанка. Навіть із заручинами не привітав.

Про брата Ярема намагався не згадувати — зайва причина дня смутку.

— Йому вибори геть баки позабивали, але ти не бери до голови. У листопаді полегшає, сам побачиш... А от із заручинами не гріх привітати вдруге, — підморгнув Микола. — Наречена файна?

Ярема продемонстрував портрет із подарованої підвіски.

— Чарівна кобіта!

1 ... 47 48 49 ... 114
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Тенета війни, Павло Дерев'янко», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Тенета війни, Павло Дерев'янко"