Книги Українською Мовою » 💙 Жіночий роман » Муза, Мар'яна Доля 📚 - Українською

Читати книгу - "Муза, Мар'яна Доля"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Муза" автора Мар'яна Доля. Жанр книги: 💙 Жіночий роман. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 47 48 49 ... 82
Перейти на сторінку:
37

Повернувшись додому, я сховала малюнок у шухляду письмового столу і незабаром забула й про нього, і про його дивного автора.

Проте коли наступного дня знову прийшла до парку і сіла на улюблену лавочку, то побачила, що він знову там — сидить навпроти.

Упіймавши мій погляд, Річинський приязно усміхнувся і помахав рукою.

Чесно кажучи, я відчула цієї миті досаду. Якого біса хтось порушує таку милу мені самотність, адже мені зовсім не хотілося ні з ким спілкуватися. Мама говорила, що я зробилася відлюдницею, але мені подобалося те, що не потрібно прикидатись  душею компанії заради того, щоб відповідати очікуванням інших людей. Зрештою, я цього Олега не знаю, тож маю право проігнорувати його закиди.

Ярик не спав, а простягав до мене долоньки і всім своїм виглядом показував, що хоче, аби я взяла його на руки. Останнім часом він погоджувався лежати в візочку лише під час сну, або коли його транспортний засіб котився, ледь погойдуючись. А як тільки візок зупинявся, малий вимагав, щоб його звідти діставали і давали змогу вивчати навколишній світ.

Я взяла його на руки і кілька разів легенько підкинула вгору-вниз. Ярику дуже подобалася така гра, і він одразу почав сміятися.

Цієї миті я краєм ока помітила, що хтось підійшов до лавки, на якій ми сиділи. Я повернула голову і побачила перед собою Річинського. Ну що за халепа, чого він ходить за мною? 

Мабуть, мій вираз обличчя був не найпривітніший, бо чоловік помітно знітився.

— Доброго дня, Аліно! Вибачте, що вас турбую, — сказав він. — Але просто захотілося сказати, що у вас чудовий малюк. Вчора я якось не встиг це зробити.

— Дякую, — сказала я.

— Як тебе звуть? — запитав цей дивак у двомісячної дитини з таким серйозним виглядом, ніби очікував, що немовля зараз йому відрекомендується. 

 — Його звуть Ярослав, — я зітхнула, даючи зрозуміти, що ця розмова мені не в радість.

— Чудове ім'я! А… вибачте, Аліно, я хотів вас попросити про одну послугу… Розумієте, це дуже важливо для мене. Прямо-таки питання життя і смерті…

Я нічого не розуміла. Якийсь цей Олег пришелепуватий, чи що. Не може сказати прямо, що йому від мене потрібно, а починає, як казала моя бабуся, "від царя Гороха"...

— Я маю вам заплатити за вчорашній малюнок? — раптом осяяло мене.

Можливо, він бідний і потребує грошей, хотів учора продати мені портрет, а я схопила його і пішла собі, нічого не заплативши? Мені стало трохи соромно. Я тут же поклала малого у візок та почала шукати в сумочці гаманець.

— Ні-ні, ви мене не так зрозуміли! — вигукнув Олег. — То був подарунок, від щирого серця. Не треба нічого платити!

— Тоді про яку послугу ви говорите? Я, чесно кажучи, нічого не розумію…

— Я зараз все поясню, — Річинський усміхнувся. — Розумієте, я збираюся взяти участь у художньому конкурсі. От тільки не міг підібрати тему для картини. Ламав голову, перебирав різні ідеї, і все було не те. А тут — побачив вас із Ярославом — і мені дуже захотілося написати ваш портрет. І назвати “Сучасна мадонна”, чи якось так. Ви не могли б знайти час і мені попозувати?

Я не знала, що й сказати. Такою дивною здавалася ця пропозиція…

Він, певно, зрозумів мою мовчанку по-своєму і швидко додав:

 — Звичайно, це не безкоштовно. Домовимося про оплату.

 — Мені не потрібні гроші, — прспішила запевнити я.

 — Отже, ви згодні?

 — А скільки це займе часу? — спитала я. — Бо ж ви розумієте, маленька дитина…

 — Ну, наперед важко сказати, — він знизав плечима. — Можливо, потрібно буде кілька сеансів…

Я ледь-ледь похитала головою.

 — Ваш чоловік буде проти, так? — запитав Олег.

 — У мене немає чоловіка.

Я побачила, як його брови піднялися догори.

 — Розлучилися?

Я кивнула. Ще не вистачало переказувати йому свою історію. І так була зла на себе, що ляпнула про відсутність чоловіка. Тепер ще може почати приставати.

Останнім часом я не вірила представникам сильної статі і побоювалася їх.

 — А я взагалі нежонатий, — його губи знову розпливлися в посмішці. — Але ви не хвилюйтеся, обіцяю — залицятися до вас не буду. Вважаю це непрофесійним. Лише робота і нічого більшого. 

 — Я не знаю, мабуть, мої батьки будуть не в захваті… — я вирішила спробувати іншу відмовку. Не дуже мені хотілося бути якоюсь там мадонною. — Це треба до вас додому йти?

 — Ні! — він чомусь аж злякано поглянув на мене. — Чому додому? В майстерню. Якщо хочете, можете прийти з мамою чи батьком.

 — Добре,  так і зроблю, — сказала я з деяким єхидством.

 — Коли виграю конкурс, то половина премії — ваша.

 — А якщо ви не переможете?

 — Я абсолютно впевнений у своїй перемозі, — сказав він, дивлячись на мене своїми глибоко посадженими темними очима.

Чудний якийсь, їй-Богу. Але мені раптом почала імпонувати ота його впевненість у власних силах. Самій мені завжди бракувало такої риси.

 — Ну що ж, бажаю вам успіху! — сказала я.

 — То коли розпочнемо роботу? Давайте завтра!

 — Я спершу поговорю з батьками.

 — Тоді візьміть мою візитку, — він простягнув мені глянцевий коричневий прямокутник картону, де красивим шрифтом було надруковано: “Річинський Олег Михайлович, художник, дизайнер”. І два номери телефону — міський та сотовий.  Останні тоді ще були рідкістю. Ні в кого з моїх родичів та знайомих не було мобільника.

Я взагалі думала, що ними користуються лише багаті люди, адже кожна хвилина розмови коштувала досить дорого.

Правда, Річинський зовсім не виглядав багатієм — у нього не було ні золотого ланцюга, ні кілець—”печаток”, ні дорогого костюма. Звичайний дядечко з натовпу, зустрінеш вдруге десь серед людей — не впізнаєш.

Але щось у ньому було особливе, правда, я не знала, як це відчуття сформулювати словами.

Можливо, вроджений аристократизм? Потім, коли ми вже були добре знайомі, він розповідав, що його предки до революції мали у своїй власності кілька фабрик і готелів. А потім були змушені втікати за кордон від більшовиків…

‍​‌‌​​‌‌‌​​‌​‌‌​‌​​​‌​‌‌‌​‌‌​​​‌‌​​‌‌​‌​‌​​​‌​‌‌‍
1 ... 47 48 49 ... 82
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Муза, Мар'яна Доля», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Муза, Мар'яна Доля"