Книги Українською Мовою » 💙 Дитячі книги » Зоряна електричка, Олександр Юрійович Есаулов 📚 - Українською

Читати книгу - "Зоряна електричка, Олександр Юрійович Есаулов"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Зоряна електричка" автора Олександр Юрійович Есаулов. Жанр книги: 💙 Дитячі книги. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 49 50 51 ... 66
Перейти на сторінку:
того, що старий виявився комусь потрібний, йому ставало все краще і краще. Він вже міг стояти без сторонньої допомоги, правда, мав за щось триматися, але й від цієї маленької перемоги старий став бадьорим та веселим. Колишній телевізійник впізнавав і не впізнавав будівлю, якою йому допомагали ходити. Апаратні студії, кабінети… Багато чого змінилося, але щось залишилося без змін з того часу, коли він, молодий та здоровий, працював тут, випускаючи до ефіру й звичайні програми новин, і сенсації, на кшталт тої, яку він збирався випустити наразі: дракона Мадингму приборкано! Старий все розпитував, як же вдалося примусити дракона заснути? І за допомогою чого його повернули назад у лігво? А саме на це питання Агол відповідати не бажав. Хто здійснив цей подвиг? Це зрозуміло — Агол зі своїми помічниками. Як це відбулося? Це питання залишалося без відповіді. Нарешті дісталися до студії. Старий, сидячи на незручному дерев’яному ослінчику, казав, що і де потрібно включати. За півгодини сяк-так підготували апаратуру до виходу в ефір.

— Перевірте, он на тому моніторі картинка з’явилася? А там вогник зелений? Є? Добре! Ось, здається, і усе! Ви, Аголе, сідайте за цей столик, а ви, Табуле, станьте біля камери. Все правильно… Є картинка! Усе нормально. Залишилося увімкнути той тумблер… Ні-ні, той, що ліворуч! Правильно! Ні, ще зарано! Допоможіть мені сісти за столик… Може, це мій останній ефір… Ось так… Дякую.

Розділ 21. Спітнілий Джек

Наступного ранку Льоха з Манямою продовжили розшук. Довго думали, як виявити, хто з підозрюваних грав саме у підпаленому салоні. Думали, думали і врешті придумали. Маняма та Льоха вдадуть, начебто захопилися грою на автоматах, наближатимуться до підозрюваних й починатимуть розмову про гру та спалений салон.

— Може бути, — міркував уголос Льоха, — хтось з них, почувши розмову, чимось себе видасть? Як ти вважаєш? А тоді можна начебто випадково і про дідуся запитати.

— А що? — Маняма втупився поглядом у стелю. — Можна спробувати. Все одно іншого варіанту не маємо. Не вийде, так не вийде!

— Серги шкода, еге ж? — раптом запитав Льоха. — Адже він не винен! Сидить у буцегарні невідь за що…

— Сергу? Чесно кажучи, ні. Він поганий землянин. Але я за справедливість, а вона має бути для усіх однаковою, і для поганих, і для добрих.

— Ач, який ти правильний! — реготнув Льоха.

— Що означає: правильний чи не правильний? Твій Серга мені не сподобався. Я що, не маю права на власну думку?

— Який він мій? А право маєш, чом ні? Знаєш, на людях я буду тебе звати не Манямою, такого імені у нас нема, а краще Мишком, га? Маняма, Мишаня… Схоже?

— Мишком так Мишком!

І вони пішли на двір. Їм поталанило. Біля під їзду на інформаційний лавочці сидів Костик, один з трьох хлопців, котрих вони вибрали для перевірки. Костик був хвалько і брехун. Він постійно «якав», який він крутий, сильний, розумний та сміливий, а насправді був просто ніякий. Коли Льоха відібрав його у трійцю для перевірки, то зауважив:

— Знаєш, Манямо, він завжди хоче виділитися, а чим — немає. Я думаю, він підсів на гру саме через це. Гра на автоматах не потребує ані сили, ані розуму, ані сміливості. А якщо виграв, то можна набрехати три мішки гречаної вовни, як він ці гроші здобув. Чи сказати, який я везунчик. Все одно виходить, що крутий!

Похнюплений Костик сумно дивився собі під ноги.

— Костику, ти чого такий смутний? — почав розмову Льоха.

— А тобі що до того?

— Та так… Нічого… Ми ось з Мишанею зібралися…

До речі, познайомся, це Мишко, мій двоюрідний брат. Приїхав до нас на кілька днів. Здалеку…

— Ну, то й що? — знизав плечима Костик.

— Та нічого… Ми тут того… Збираємося куди-небудь завіятися. Може, щось порадиш?

— А що я вам пораджу? Був поряд салон ігрових автоматів, та й той спалили, відморозки! А більш я нікуди не ходжу, а ви хоч у зоопарк топайте, мені по барабану.

— А влітку де був? Щось я тебе не бачив, — й далі чіплявся Льоха. — До дідуся їздив? А там, мабуть, риболовля, гриби?..

— Та мій дід за три зупинки мешкає. Який там ліс? Яка риболовля? Йому під вісімдесят! Скільки разів просив його: діду, дай я за кермо сяду? З’їздимо кудись… А той вперся: малий ще! Цілий день сидить, наче пеньок, біля телевізора з ковдрою на ногах. Він і ходить ледь-ледь… Хвороба якась до нього причепилася. Так за все літо нікуди і не поїхали. А вже запросто кермую! Я на риболовлю… А того року ось такенну щуку…

Льоха скривився. Почалося звичайне Костикове «якання».

— Ладно, Мишко, гайда…

— Я ще не все розповів…

— Вибач, Коська, часу немає!

Друзі підвелися з лавочки й подалися до сусіднього подвір’я. У цьому дворі мешкав Вадим, якого також мали перевірити. Маняма з Льохою посиділи на лавочці, походили, знову посиділи… Вадим не з’являвся.

— Як тобі Коська? — запитав Маняма.

— Важко сказати, — відповів Льоха. — Дід хворий на ноги, це треба врахувати, але інформації замало.

— А що тут робитимемо? — знову запитав Маняма. — Так же можна просидіти до ранку!

— Маєш рацію, — погодився Льоха. — Але і просто так до Вадьки не завалишся. Ми з ним не друзі, а так… Просто знайомі. От заявимося, і що скажемо? Привіт? А він нам: з якого дива?

— Тут я тобі не помічник, ти сам думай, як підійти до цього Вадима…

У цей самий час у двір в’їхало таксі. Чорний «Опель» підрулив до під’їзду, який цікавив доморощених сищиків. Тут же з вікна четвертого поверху визирнув чоловік:

— Тату! Почекай, я зараз Вадима до тебе відправлю.

— Манямо, мабуть, це саме той дід, який нас цікавить. Нумо, посунемо ближче.

Коли вони наблизилися до таксі, з під’їзду вискочив й сам Вадим.

— Діду! Привіт! Зачекай, я зараз допоможу! Льохо, здоров! — на бігу поздоровкався Вадим, відкрив дверцята машини і почав витаскувати діда з салону. Той посміхався онуку, а потім незграбно зачепився ногою за поріг машини і зморщився.

— Ти чого, дідусю?

— Хвороба аристократів, онучок. Подагра, хай їй грець! — І пішов, накульгуючи, до під’їзду. Правицю він з кишені не витягав. Вадим підтримував діда з лівого боку, відчинив перед ним двері до під'їзду і на останок помахав Льосі рукою:

— Бувай!

Двері ляснули, онук та дід зникли у темряві під’їзду. Маняма із сумнівом похитав головою:

— З такою ногою наважитися на підпал салону?

— Далі буде видно, Манямо. Ноги тут не головне… — задумливо відповів Льоха. — Можна сказати, зовсім

1 ... 49 50 51 ... 66
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Зоряна електричка, Олександр Юрійович Есаулов», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Зоряна електричка, Олександр Юрійович Есаулов"