Книги Українською Мовою » 💛 Публіцистика » Слiди на дорозi 📚 - Українською

Читати книгу - "Слiди на дорозi"

1 034
0
25.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Слiди на дорозi" автора Валерій Ананьєв. Жанр книги: 💛 Публіцистика / 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 50 51 52 ... 93
Перейти на сторінку:
якісно ми будемо виконувати нашу роботу, залежить їх подальший розвиток. Це не та війна, де в одному бою битимуться сотні тисяч, а втрати обчислюватимуться десятками тисяч. Сьогодні лише один взвод чи навіть солдат може дуже серйозно вплинути на обстановку. Залишити свій слід в історії. Ця думка в подальшому була підтверджена реальними подіями десятки разів, а поки я просто розпихував свої шмотки.

Усі речі завантажені на БМД, машини розподілені за підрозділами, заправник їздить, заправляє машину за машиною, а ми займаємось останніми приготуваннями. Залишилося зовсім мало.

Мене відправили в бокси першого батальйону з якимось дрібним дорученням. А там я побачив велику рідкість — розкладені на столі інструменти, а серед них (о боги!) лежали дві викрутки. Я одразу згадав, що у мене в ЗІПі немає викрутки, а стартуємо ми вже ось-ось. Коли офіцер, що стояв поруч, відвернувся, я здолав опір своєї совісті й схопив ту, в якої була розламана ручка. Є приказка: «Ти або труси вдягни, або хрестик зніми» — це про мене. Задумавши вкрасти чуже, я залишив хорошу, а вкрав погану, ну ніби так моя крадіжка не така ганебна, і совість на місці. Ще я заспокоював себе тим, що я виїжджаю, а вони залишаються тут… мені потрібніше.

Блін, скільки часу пройшло, а я досі пам’ятаю цю викрутку і як я її вкрав.

Напевно, доречно буде пояснити, що у нас герметики, хомути, болти, гайки, викрутки і багато інших дрібниць купувалися за свій рахунок. Ключі, молотки та інші корисні речі систематично чудесним чином зникали і виявлялись у наборі інструментів твого сусіда. Тому хороші набори інструментів дуже цінувалися. Збиралися ці набори методом «взяв попрацювати і забув віддати». Потрібно було постійно стежити, щоб ніхто не спробував зібрати свій набір за рахунок твого. Такий собі кругообіг інструментів у природі.

Ось біжу я, значить, із поцупленою викруткою в кишені до машини, а самого совість гризе зсередини, і згадується деснянська пінка для гоління.

Усі завантажились і по радіозв’язку пролунав голос командира: «Заводь».

Я хвилювався. Мені вперше було їхати в такій великій колоні тридцять з гаком кілометрів за маршрутом, з яким не був знайомий. Машини завелися. Коли настав мій час, я рушив, і ми повільно поїхали вздовж паркану, до виїзду з частини. Хвилювання, яке я відчував, було не від невпевненості, а навпаки, від передчуття. Все це було чортовськи цікаво.

Їхали ми довго. Дорога була складна: основним видом дорожнього покриття на нашому шляху був пісок. Було відчуття, що ми не їдемо, а пливемо. Іноді кут різких спусків або різких підйомів досягав, напевно, градусів 45. До станції завантаження ми приїхали близько другої-третьої години ночі. Батальйон став уздовж залізниці і… і все. Більше ніяких вказівок. Я людина військова, тому відразу кинув бронежилет між своїм і командирським сидіннями, поклав сумку під голову і заснув. Може, через годину або трохи більше я прокинувся від того, що у мене почали боліти занімілі від морозу пальці на ногах. Від холоду було настільки мерзенне відчуття по всьому тілу, що я не міг поворухнутися. Десь тут, у машині, зі мною повинні були бути ще дві людини.

— Мішлен! — видавив я із себе.

— Так? — почулося з місця навідника.

— Де третій?

— Не знаю. Виліз, напевно.

— Ти спиш?

— Спав.

— Як ти себе почуваєш?

— Холодно.

— Полізли назовні?

— Не хочу.

— А я поліз. Зараз лише із силами зберуся. Блін, як же огидно.

— Ага.

— Я через годину перевірю, чи живий ти.

— Як хочеш.

— Я не хочу.

— Ну, тоді не перевіряй, — видавив із себе мій сонний товариш по службі.

— Окей. Ти був хорошим хлопцем… тільки п’єш багато. Скільки тобі років?

— Вісімнадцять.

— Так… Це ж ти тільки півроку назад контракт підписав.

— Так.

— І вже на війну їдеш.

— Схоже на те, — він засміявся.

— У тебе ще залишилася канапка?

— Яка?

— Яку я тобі дав перед відправкою.

— Там було півканапки.

— Так вона у тебе?

— Я з’їв.

— Хєрово.

— Чому?

— Я хотів її забрати.

— Давай вилазь уже.

— Не хами, салага, — вимовив я з удаваною важністю. — Я промерз до кісток. Тут не так все просто.

Зібравшись із силами, я відкинув холодний важкий люк і висунув голову з машини.

— Ось ти де! Я думав, ти не відгукуєшся, тому що помер, — звернувся я до Компаса, який сидів біля багаття.

— Я замерз до чортиків і виліз. У машині холодніше, ніж тут.

— Отож, — я стрибнув на землю.

Біля багаття лежали кілька скручених у холодний бублик солдатів і спали, я підтягнув до себе один із чужих бронежилетів і компактно вмостився на ньому, поклавши голову на спину якогось хлопця.

— Що там? — сказало тіло, на чий бік я кинув голову. Сказавши це, вояка навіть не поворухнувся.

— Хвилююсь за тебе. Хочу вухом печінку твою зігріти.

— Окей.

— Товаришу лейтенанте, коли почнеться завантаження? — звернувся я до свого взводного.

— А мені звідки знати? — відповів він, потираючи руки біля багаття.

— Гарна погодка, правда? Свіжа.

— Не те слово. Як мене задрав цей тупак армійський. Спочатку тупимо півдня, потім біжимо кудись, спотикаючись, потім чекаємо, потім знову біжимо, запізнюємось, а потім знову чекаємо. Ну що ж за йоб вашу мать…

— Подивимося, що буде далі. Може, війна щось змінить.

— Та, може, і не буде ніякої війни. Взагалі нічого не зрозуміло, що відбувається.

— Може, і не буде, а може… і буде, — договорив я вже із заплющеними очима, від’їжджаючи туди, де немає холоду, спеки, а тільки комфорт і затишок.

Відкрив я очі, вже коли було світло. Розбудив мене шум двигунів.

— Ми збираємось? — запитав я похапцем у хлопця, який підкидав дошки в багаття.

— Ніхто нічого не казав.

— Спимо далі, — віддав я команду сам собі й заплющив очі.

Хлопця, чию печінку я грів, вже не було, тепер я лежав у позі холодного бублика на чужому бронежилеті.

Доки приїхали платформи, локомотив, вагони, доки суть до справи, вже була година одинадцята. Батальйон нарешті почав завантажуватися. По черзі ми під’їжджали до платформ і акуратно заїжджали на них. Машина за машиною, вся техніка батальйону занурилася на ешелон. Оскільки ми люди військові, без втрат не обійшлося. За дивним збігом обставин одна з БМД заглохла, переїжджаючи залізничну колію. Машиніст локомотива, що саме їхав у цей момент, не встиг зупинитись, і ми, ще не вступивши в бойові дії, примудрилися залишитися без одного танчику. Добре, що солдат встиг вистрибнути. Удар прийшовся в задню половину машини, на правий борт. Броня лопнула, а механізми навколо двигуна деформувалися так сильно, що бойова машина автоматично

1 ... 50 51 52 ... 93
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Слiди на дорозi», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Слiди на дорозi"