Книги Українською Мовою » 💛 Фентезі » Житіє моє, Ірина Володимирівна Сиром'ятнікова 📚 - Українською

Читати книгу - "Житіє моє, Ірина Володимирівна Сиром'ятнікова"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Житіє моє" автора Ірина Володимирівна Сиром'ятнікова. Жанр книги: 💛 Фентезі. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 52 53 54 ... 279
Перейти на сторінку:
тварюка зуміла знайти єдине вразливе місце чорного мага. Якби Шерех вирішив діставати мене видіннями палаючих міст і ходячих трупів, я би лишив весело поржав. Але мене з дитинства настроювали, що людям треба допомагати. Переважно я так-сяк ігнорував неприродні пориви, роблячи вигляд, що нічого не помічаю, а Шерех без жалю ткнув мене у протиріччя між білим вихованням і чорною натурою. Жах!

Погано бути чорним, вихованим в родині білих.

Бели я більше не бачив — наступного дня вона забрала речі з офісу і зникла назавжди. Чвертка казав, що дівиця вдарилася в аскетизм і весь вільний час присвятила навчанню — збирається бути лікарем. Корисна справа!

Одначе наслідки у мого вимушеного гуманізму були.

«Нагляд» відреагував на невиразне бурмотіння дівчини несподівано енергійно. Коли штурмовий загін увірвався в сумнівну клініку, злощасний Утер був уже мертвий і підготований до кремації, а в черзі на лікування чекали ще двоє чорних, причому — діти. Поліція пов’язала всіх, від директора до технічки, правда, більша частина персоналу була мирними травниками і поняття не мала, що господиня закладу розважається в забороненою ворожбою. Таблоїди вийшли з заголовками «Відродження інквізиції» і «Поліцейське свавілля», проте, висуненню звинувачень це не завадило. Влада оголосила, що клініку закриють і знесуть, як приміщення, осквернене принесенням жертви.

— Подумати лишень, а я ще там був, — нетипово серйозний Чвертка крутив у руках практично повну склянку, — і бабу цю бачив.

— Хотів підлікуватися? — єхидно уточнив я.

— Тіпун тобі на язик! — розізлився Рон. Добре тобі говорити — твої предки далеко, а мої мене щодня пилять. Мати з цею Мелонс в подругах, вони там тепер клуб підтримки організовують.

— Підтримки кого? Бели чи Утера?

— Та ти не зрозумієш, — відмахнувся він. Вона ж була… Ну… Типова біла!

— Білий — не синонім доброго, — повчально зауважив я.

— Знаю, — зморщився Чвертка, — але не думав, що все так круто.

— Винайми квартиру! — щиро порадив я. — Нема нічого кращого за життя без сусідів.

Особливо, коли у тебе є можливість їх позбавитися.

Утера ховали рівно в перший день навчального року, і жодна (жодна!) блядська газети не надрукувала про цю подію жодного рядка! Це була якась неймовірна ганьба!!!

Ми з Шерехом обурювалися в унісон, результат виходив страшнуватий. Не знаю, що збирався учудити він, а я пішов в Університет і у всіх чорних магів, імена яких зумів пригадати (виявилося, що їх не так вже й мало) прямо спитав, чи в курсі вони, щоб білі вбили чорного. І знаєте, що? Абсолютно всі виявили до цього несподівано сильну цікавість. Тоді-то я вперше і почув дивне слово «Чудесники», найстарші викладачі цідили його крізь зуби з такою ненавистю, що я був готовий повірити в реальність магічної війни. А під вечір на стінах центрального корпусу Університету хтось намалював характерний знак кровної помсти підписом «Нінтарк не забуто»! Цікаво, де це?

Білі по кутках шепотілися про зачарованих знайомих, викрадених і обернених в рабство; новачки-першокурсники, з круглими від жаху і зáхвату очима розпитували одне одного про жреців; а я був абсолютно не в темі. Мабуть, це було щось, про що прийнято взнавати в кругу сім’ї, але я ж то свого батька-чорного і коли не знав, а дядько (не можна погано при небіжчика), типу, до таких розмов не опускався.

Спробував розтрусити на інформацію однокурсників — не вигоріло, заглиблюватися в тему ніхто не бажав. І тут я згадав, хто винен мені послугу.

Як не дивно, капітан Бер був не проти побалакати.

— Пам’ятаєте, ви обіцяли мені відповідь на одне запитання?

— Ну, ти зухвалець!

— Який є. Так що, ваш бос уже в курсі про кристал?

— Ні поки. І що ти хочеш знати?

— Чудесники.

— Це закрита тема.

— То відкрийте її!

Деякий час ми дивились одне одному в очі. Пильно. Я навіть почав сумніватися, чи Бер часом не був таємним неініційованим чорним.

— Навіщо тобі? Зітхнув він, поступаючись.

— Я хочу знати про те, що несе для мене загрозу.

— Офіційну справу я тобі, звичайно ж, не дам, але можу розповісти на словах, під чесне слово. Таке тебе задовільнить?

— Цілком!

— Ти історію Перших Часів знаєш?

Я замислено поморщився.

— Добре, проїхали, а чим знаменитий Роланд Світлий?

— Він святий? — ризикнув припустити я.

— Не тільки, — зітхнув капітан. — Що ж, спробуємо інакше. Уяви собі, що хтось в Інгерніці досі вважає, що джерело потойбічного суть чорні маги.

— Ха!

— Я відповів на твоє запитання? — він підняв брову?

— Ні, звичайно.

— Тоді заткни пельку і слухай. Ти думав, у «нагляду» проблеми лише з чорними? Ні хріна подібного! Наш основний контингент — білі маги. Даремно смієшся. Спробуй уявити, що з себе таке є білий маг. Навряд чи у тебе вийде, але хоча-би спробуй! Вони відчувають інших людей, як самих себе, і не тільки людей. І позитивні, і негативні емоції, без різниці. Розумієш?

Я згадав про свій досвід на вокзалі і мимоволі скривився. Капітан трохи пожвавішав:

— Це ще добре, якщо білий — з села, вони там бачать, як все стається в природі, вчаться правди життя. Ну, там, кролик їсть травичку, люди їдять кролика, в смислі, корів з родичами вони не плутають. А міські не те що зарізати кролика, вони його у клітку посадити не можуть, «йому там погано». Реакції загострені, аж до істерик, і зробити з собою нічого не можуть — натура така. Звичайно, «нагляд» працює, емпати допомагають, але до кінця таку проблему зняти не можна, а люди ставляться до непорозумінь з білими лише як до жарту, як до теми для анекдотів. І дуже даремно!

Капітан підняв пальця:

— Білий приймає у себе весь біль світу, а бажання позбавитися болю — це дуже сильний стимул, за таке можна віддати життя. Більшість якось пристосовується, особливо, ініційовані, вони своє Джерело здатні приглушити. Але деякі або не можуть, або не хочуть, або шок в дитинстві отримали занадто сильний. Ці починають галабурдити — вимагають заборонити їсти м’ясо, борються за права домашніх тварин, захищають каналізаційних щурів. Або ще гірше — лізуть до людей, хочуть навчити їх жити «правильно». Оці останні — наші клієнти.

Від надто частих повторів слова «білий» в моїй пам’яті почали оживати штуки Шереха, і я вирішив, що з словоблуддям пора закінчувати:

— А при чому тут Чудесники?

— Притому! Чудесники і подібні до них — це секти, які спираються на психічно нестійких громадян, переважно — білих. Вони експлуатують легенду про Білий Халак (захочеш — сам прочитаєш, тема не секретна) і обіцяють збудувати світ, де всі щасливі. Небезпеку такого підходу простому обивателю не зрозуміти. Це чорними майже неможливо маніпулювати, бо вони надто незалежні, а білі — довірливі, піддаються навіюванню, готові виконувати, що їм кажуть. Не встигнеш оглянутися — і проти тебе вже виступає цілий натовп фанатиків,

1 ... 52 53 54 ... 279
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Житіє моє, Ірина Володимирівна Сиром'ятнікова», після закриття браузера.

Подібні книжки до книжки «Житіє моє, Ірина Володимирівна Сиром'ятнікова» жанру - 💛 Фентезі:


Коментарі та відгуки (0) до книги "Житіє моє, Ірина Володимирівна Сиром'ятнікова"