Книги Українською Мовою » 💛 Наука, Освіта » Фрікономіка. Зворотний бік усього на світі, Стівен Девід Левітт 📚 - Українською

Читати книгу - "Фрікономіка. Зворотний бік усього на світі, Стівен Девід Левітт"

2 431
0
28.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Фрікономіка. Зворотний бік усього на світі" автора Стівен Девід Левітт. Жанр книги: 💛 Наука, Освіта / 💙 Бізнес-книги. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 55 56 57 ... 71
Перейти на сторінку:
class="book">11. Дженна

12. Хізер

13. Кетрін

14. Кейтлін

15. Кайтлін

16. Голлі

17. Елісон

18. Кетлін

19. Анна

20. Катрін


Двадцять «найчорніших» дівочих імен

1. Імані

2. Ебоні

3. Шаніс

4. Аалія

5. Прешес

6. Нія

7. Дея

8. Даймонд

9. Ейша

10. Алія

11. Джейда

12. Тьєрра

13. Тіара

14. Кіара

15. Джезмін

16. Джесмін

17. Джазмін

18. Джасмін

19. Алексус

20. Рейвен


Двадцять «найбіліших» хлопчачих імен

1. Джейк

2. Коннор

3. Таннер

4. Ваятт

5. Коді

6. Дастін

7. Люк

8. Джек

9. Скотт

10. Логан

11. Коул

12. Лукас

13. Бредлі

14. Джейкоб

15. Гарретт

16. Ділан

17. Максвелл

18. Гантер

19. Бретт

20. Колін


Двадцять «найчорніших» хлопчачих імен

1. ДеШон

2. ДеАндре

3. Маркіз

4. Дарнелл

5. Террелл

6. Малік

7. Тревон

8. Тайрон

9. Віллі

10. Домінік

11. Деметріус

12. Реджинальд

13. Джамал

14. Моріс

15. Джален

16. Даріус

17. Ксав’єр

18. Терренс

19. Андре

20. Дарріл


Отже, яке значення має той факт, що у вас дуже «біле» ім’я або дуже «чорне»? Багато років автори певних «контрольних досліджень» намагалися визначити, як люди сприймають різні імена. Здійснювалося типове контрольне дослідження: науковець надсилав потенційним роботодавцям два ідентичні (і вигадані) резюме; одне — з традиційно «білим» іменем, а інше — з «іммігрантським» чи тим, яке звучало «не по-білому». І «білі» резюме завжди забезпечували більшу кількість співбесід130.

У відповідності до одного з таких досліджень, якщо ДеШон Вільямс та Джейк Вільямс надсилали ідентичні резюме до одного й того ж роботодавця, то Джейк Вільямс мав більше шансів, що на його резюме відгукнуться. Таким чином, імена з чорним звучанням криють у собі загрозу економічної дискримінації. Такі дослідження є надзвичайно цікавими, але дуже обмеженими, бо вони нездатні пояснити, чому ДеШон не отримав відгуку на своє резюме. Його проігнорували через те, що потенційний роботодавець виявився расистом, переконаним у тому, що ДеШон Вільямс — це чорношкірий чоловік? Чи він відкинув його кандидатуру тому, що «ДеШон» скидається на ім’я людини з бідної й малоосвіченої сім’ї? Резюме — це вельми ненадійна добірка основних відомостей про людину: одне з нещодавніх досліджень виявило, що всі вони на 50 % складаються з неправдивої інформації, тому «ДеШон» може просто сигналізувати роботодавцю, що претендент походить з бідної сім’ї й має слабку підготовку, а роботодавець переконаний у тому, що люди з таким походженням та підготовкою є ненадійними працівниками.

Контрольні дослідження не кажуть нам нічого й про те, що могло трапитися під час співбесіди. А що, коли роботодавець — дійсно расист, і якщо він необачно погодився на співбесіду з чорношкірим чоловіком, чиє «білозвучне» ім’я збило його з пантелику, то чи збільшиться ймовірність того, що він візьме цього чоловіка на роботу після зустрічі віч-на-віч? А може, співбесіда виявиться для чорного претендента болісним та принизливим марнотратством часу, тобто стане свого роду економічним покаранням за те, що його ім’я начебто свідчило, що він — білий? Можливо, за таким самим принципом чорний індивід з «білим» ім’ям зазнає економічної дискримінації і в чорній громаді; а чи отримає носій виразно «чорного» імені якусь потенційну користь у чорній спільноті? Але через те, що вищезгадані контрольні дослідження неспроможні визначити фактичні життєві наслідки для вигаданого ДеШона Вільямса у порівнянні з так само вигаданим Джейком Вільямсом, вони не можуть оцінити масштабніший вплив типово «чорного» імені.

Можливо, ДеШону варто було би просто змінити своє ім’я.

Звичайно, люди роблять і робили це завжди. Клерки цивільного суду Нью-Йорка нещодавно засвідчили у своєму звіті, що нині зміни імен відбуваються як ніколи часто. Деякі зміни мають суто естетичний, хоча й нерідко химерний характер. Одне молоде подружжя на ім’я Наталі Єремієнко та Далтон Конлі перейменувало свого чотирирічного сина на Йо Цзин Гейно Августус Айзнер Александер Вайзер Наклз Єремієнко-Конлі131. Деякі люди змінюють свої імена з економічних міркувань: після того як 2004 року застрелили Майкла Гольдберга132, який офіційно працював водієм жовтого нью-йоркського таксі, виявилося, що насправді пан Гольдберг був сикхом, який, іммігрувавши до Нью-Йорка, вирішив, що йому буде вигідно взяти єврейське прізвище. Таке рішення Гольдберга могло би спантеличити деяких людей у колах шоу-бізнесу, де зміна єврейських імен на англосаксонські є традицією давньою й поважною. Наприклад, Іссур Данієлович став Кірком Дугласом; а Агентство Вільяма Морріса стало відомим саме після того, як його власник Зельман Мозес став Вільямом Моррісом133.

Питання полягає ось у чому: чи зміг би Зельман Мозес досягти такого приголомшливого успіху, якби він не став Вільямом Моррісом? І чи пішли б краще справи у ДеШона Вільямса, якби він назвався Джейком Вільямсом або Коннором Вільямсом? Хотілося б вірити, що так би воно й було — як хотілося б також вірити, що вантажівка з книжками неодмінно зробить дитину кмітливішою.

Хоча контрольні дослідження

1 ... 55 56 57 ... 71
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Фрікономіка. Зворотний бік усього на світі, Стівен Девід Левітт», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Фрікономіка. Зворотний бік усього на світі, Стівен Девід Левітт"