Книги Українською Мовою » 💛 Фентезі » Руїна та відновлення, Лі Бардуго 📚 - Українською

Читати книгу - "Руїна та відновлення, Лі Бардуго"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Руїна та відновлення" автора Лі Бардуго. Жанр книги: 💛 Фентезі. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 56 57 58 ... 107
Перейти на сторінку:

Відтоді спливли роки, сотні, а то й тисячі. Та я впізнала біль у її голосі, образу від того, що завжди була небажаною дитиною, яка лише плуталася під ногами.

— Батько готувався вирушити полювати на жар-птицю. Я була звичайною дівчинкою, але благала його взяти мене з собою. Намагалася бути корисною, та насправді лише дратувала його, й кінець кінцем він заборонив мені заходити до майстерні.

Баґхра постукала по столу, і я знову наповнила її склянку.

— Аж якось Морозову довелося кинути своє робоче місце. Він вискочив на пасовисько, почувши крики моєї матері. Я гралася з ляльками, а моя сестра рюмсала, голосила й тупала маленькою ніжкою, і мама стала наполягати, щоб я віддала їй свою улюблену іграшку — дерев’яного лебедя, вирізьбленого нашим батьком в один із тих рідкісних моментів, коли він звертав на мене хоч якусь увагу. Крила в лебедя були виконані так детально, що здавалися пухнастими, а ноги з ідеальними перетинками допомагали іграшці триматися на воді. Протримавши його в руках менше хвилини, моя сестра зламала витончену іграшкову шию. Якщо можеш, не забувай, що я була просто дитиною, самотньою, в котрої було не так багато власних скарбів. — Стара підняла склянку, але не випила з неї. — Я шмагонула сестру. Розтином. Розірвала її навпіл.

Я намагалася не уявляти цього, та картинка чітко виникла у свідомості: багнюка на полі, чорнява дівчинка, розламана улюблена іграшка. Як усі діти, вона спалахнула від люті. Але мала́ не була звичайною дитиною.

— Що сталося далі? — нарешті прошепотіла я.

— Прибігли селяни. Вони тримали мою матір, аби та не накинулася на мене. Не могли зрозуміти того, що вона казала. Як маленька дівчинка могла таке накоїти? Священник уже молився над тілом сестрички, коли з’явився батько. Морозов без жодного слова уклякнув поруч і взявся за роботу. Місцеві не розуміли, що відбувалося, але відчували, як збирається сила.

— Він урятував її?

— Так, — просто відповіла Баґхра. — Він був видатним Цілителем і скористався всіма своїми навичками, аби повернути її — слабку, захекану й налякану, але живу.

Я прочитала безліч варіантів мученицької смерті Сан-Іллі. Деталі історії з часом спотворилися: він зцілив власну дитину, а не чужу. Дівчинку, а не хлопчика. Та я підозрювала, що єдине, що залишилося незмінним, — кінцівка, і здригнулася від думки про те, що ще мала почути.

— Це вже було занадто, — продовжила Баґхра. — Селяни знали, який вигляд має смерть. Дитина мала померти. А може, вони ще й обурилися. Скількох коханих вони втратили через хвороби чи травми, відколи до їхнього містечка переїхав Морозов? Скількох можна було врятувати? Можливо, річ була не лише в страху чи праведності, а ще й у гніві. Вони закували Морозова… і мою сестру, дитину, котрій не вистачило клепки залишитися мертвою. Там не було нікого, хто міг би захистити батька, хто замовив би слівце за сестру. Ми жили на узбіччі їхніх життів і не мали друзів. Селяни виштовхали моїх рідних до річки. Сестричку довелося нести. Вона щойно навчилася ходити, а в кайданах їй це не вдавалося.

Я стиснула кулаки на колінах. Слухати решту історії не хотілося.

— Поки матір вила і благала, а я плакала й борсалася, намагаючись вирватися з лабетів якогось ледве знайомого сусіда, люди зіштовхнули Морозова і його молодшу доньку з мосту, й ми бачили, як вони зникають під водою в металевих ланцюгах. — Баґхра перехилила склянку і поставила її на стіл догори ногами. — Я більше не бачила своїх батька й сестру.

Ми сиділи мовчки, поки я намагалася скласти докупи прихований зміст у жінчиних словах. Сліз на її обличчі я не бачила. «Її скорбота вже стара», — нагадала я собі. Та однаково не вірила, що біль цілковито стерся. Скорбота живе власним життям і має власні засоби до існування.

— Баґхро, — промовила я, безжально проштовхуючись далі своїм шляхом. — Якщо Морозов помер…

— Я не казала, що помер. Це був останній раз, коли я його бачила. Але він був надзвичайно могутнім гришею. Він чудово міг пережити падіння.

— У ланцюгах?

— Він був найвидатнішим Творцем усіх часів і народів. Щоб утримати його, потрібне було щось більше за метал отказанців.

— І ти гадаєш, що він продовжив створювати третій підсилювач?

— Його робота була суттю його життя, — пояснила жінка, і в її тоні чулася гіркота знехтуваної дитини. — Він не зупинив би пошуки жар-птиці до останнього ковтка повітря. А ти?

— Ні, — зізналася я.

Жар-птиця стала моєю одержимістю, ниточкою непереборного потягу, що пов’язувала мене з Морозовим крізь віки. Чи міг він вижити? Баґхра здавалася переконаною, що міг. А її сестра? Якщо Морозову вдалося врятуватися, чи міг він вирвати дитину з річкових вод і знову скористатися своїми навичками, щоб оживити її? Ця думка стала для мене потрясінням. Мені хотілося міцніше вчепитися в неї, покрутити в долонях, та я мусила дізнатися ще дещо.

— А що селяни зробили з тобою?

Баґхрине хрипке хихотіння зазміїлося кімнатою, здіймаючи дибки в мене волосся.

— Якби вони були мудрі, то кинули б і мене в річку. Натомість вивезли нас із матір’ю з містечка й покинули в ліcі напризволяще. Зиску з матері було небагато — вона рвала на собі коси й ридала, аж доки їй не стало зле. Зрештою вона просто лягла й не підіймалася, хоч як я плакала і кликала її. Я залишалася з нею, поки могла. Намагалася розкласти вогнище, щоб зігріти її, та навіть не знала, як це робиться. — Жінка здвигнула плечима. — Я була страшенно голодна. Зрештою я покинула її і блукала, доки не прибилася, несамовита й брудна, до якоїсь ферми. Люди пустили мене всередину й зібрали пошукову команду, але я не змогла знайти шлях до мами. Наскільки мені відомо, вона померла з голоду в лісі.

Я вичікувально мовчала. Квас почав здаватися мені дуже привабливим.

— Равка тоді була геть інакшою. У гриш не було прихистку. Такі, як ми, закінчували приблизно як мій батько. Я приховувала свою силу, слідкувала за оповідками про відьом і Святих та довідалася, що гриші опановують таємниці,

1 ... 56 57 58 ... 107
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Руїна та відновлення, Лі Бардуго», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Руїна та відновлення, Лі Бардуго"