Книги Українською Мовою » 💙 Сучасна проза » Озеро (не)здійснених надій, Галлея Сандер-Лін 📚 - Українською

Читати книгу - "Озеро (не)здійснених надій, Галлея Сандер-Лін"

247
0
23.01.24
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Озеро (не)здійснених надій" автора Галлея Сандер-Лін. Жанр книги: 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 2 3 4 5 6 7
Перейти на сторінку:
Глава 5

Гендиректор простежив поглядом, як мати з сином перейшли дорогу, наблизилися до маленького приватного будиночка з покривленим парканом і зникли за хвірткою. Сніговик, напевно, чекав їх у дворі.

Алекс згадав дитинство, коли його родина опинилася на межі виживання. Після зради партнера по бізнесу компанія діда зазнала краху, і їх новорічним вечором ледь не вигнали з дому. Вранці довелося брати найнеобхідніше і переїжджати в старенький знімний будиночок на околиці. Їм взагалі пощастило, що 1-го січня вдалося роздобути хоч якесь житло. Алексу тоді було п'ять, але він добре запам'ятав ті новорічно-різдвяні дні, коли їхня сім'я не те що не могла дозволити собі ялинку, а й ледве-ледве зводила кінці з кінцями.

У цьому малюку, що витріщався через чужі вікна на ошатну ялинку, гендиректор побачив себе. Потім перед уявним поглядом виникло «Озеро нездійснених надій», вмираючі сосни і ялини та прогулянка на санях. Рішення, над яким він розмірковував увесь сьогоднішній вечір, нарешті оформилося в чіткий план і здавалося єдино вірним. Алекс набрав знайомий номер.

Гліб Олегович, юрист «Вайлет-компані» і друг батька, відповів відразу ж:

– Слухаю!

– Добрий вечір... або вже ніч...

– Олексію! У тебе щось сталося? Чи ти просто вирішив привітати мене зі святами ще раз?

– Поки не сталося, але скоро обов'язково трапиться. Мені потрібна ваша допомога...

Наступний дзвінок був особистому помічникові:

– Романе, я не дарма з'їздив: знайшов місце для бази. Коней купувати не треба, вже є. Староста розумний і розуміючий, та й місцевість гарна... Приїду – розповім у подробицях.

Увечері 5-го січня, коли, закінчивши справи в компанії, вони вже були вдома, Роман (особистий помічник, секретар, асистент і друг в одній особі) попросив Алекса відкласти перегляд фінансового звіту і покликав до телевізора.

– «...світ не без добрих людей, – віщав диктор програми новин. – У цьому змогли переконатися діти з малозабезпечених сімей, дитячих будинків та лікарень. Гендиректор «Вайлет-компані» Олексій Горський, – на екрані з'явилася світлина Алекса, – перебуваючи в діловій поїздці, випадково виявив «склад» незаконно вирубаних, але непроданих і тому викинутих ялинок. Отримавши дозвіл адміністрації області, свою знахідку він вирішив передати дітям, родини яких у силу дорожнечі або якихось інших причин не змогли собі в цьому році придбати зелену лісову красуню. Крім хвойних «подарунків» Олексій Вікторович подбав про фрукти, солодощі та іграшки для малюків.

А ще на них чекає чудовий різдвяно-новорічний сюрприз! 6-го і 7-го, а також 13-го і 14-го січня абсолютно безкоштовно діти зможуть покататися на санях, запряжених кіньми, і помилуватися на живі ялинки і замерзле озеро в мальовничому куточку нашого краю. До місця призначення і назад малюків доставлять комфортабельні автобуси. Ця поїздка організована благодійним фондом пана Горського. Від імені нашого каналу і керівництва дитячих установ хочемо подякувати Олексію Вікторовичу за такий чудовий подарунок! І якщо ви не вірили в казки, то тепер обов'язково повірите...

А зараз поговоримо про погоду...»

Алекс вимкнув телевізор і кинув похмурий погляд на помічника:

– Романе, навіщо ти всім роздзвонив, навіщо телебачення? До чого стільки пафосу? І чому я не знав?

– Вибачте, Олексію Вікторовичу, але це в наших же інтересах, – друг виглядав серйозним. – Ви зробили велике фінансове вкладення за рахунок власних коштів плюс чималу частку допомоги надав ваш благодійний фонд. По-перше, народ повинен знати своїх героїв в обличчя. До того ж, чим більше людей дізнається про надані вами можливості, тим більше дітей зможе цієї зими ними скористатися. По-друге, після вашого вчинку ціна акцій стрибнула вгору (ось звіт), і довіра до компанії значно підвищилася. Це означає, що співробітники будуть почувати себе більш упевнено. По-третє, конкуренти не дрімають, і дехто вже організував «благодійне» відвідування дитячих будинків та клінік. А дітям чим більше допомоги, тим краще.

Гендиректор задумався.

– Гаразд, переконав, – нарешті погодився він. – Тоді давай зробимо спеціальну рекламу. Нехай знімуть два ролики: один – для благодійної поїздки дітей, інший – для більш забезпечених людей, які хочуть провести канікули на природі і проїхатися на конях, але за доступними цінами. Не сумніваюся, жителі Лісницького із задоволенням приймуть постояльців і з більшою впевненістю переживуть цю зиму. Спробуємо також зв'язатися з господарями покинутих будинків. А до літа ми вже організуємо повноцінну базу, і тоді точно ніхто із селян не залишиться без роботи і шматка хліба.

– Зрозумів, я все влаштую, – Роман зробив кілька позначок в блокноті, який завжди носив із собою. – А як ми назвемо цей тур? У озера назва якась є?

– На карті воно, напевно, якось позначене. Але ми назвемо його «Озеро здійснених надій»! – вирішив Алекс.

– Ого, красиво.

– І потрібно обговорити з юристами питання про офіційну заборону вирубки хвойного лісу в тому районі, а ми будемо наряджати живі ялинки. Якщо вже дарувати людям казку, нехай вона стане справжньою...

 

(До знаменної зустрічі з Христиною залишався рік і 8 місяців)

 

Гетерохромія – різний колір райдужної оболонки правого і лівого ока або неоднакове забарвлення різних ділянок райдужної оболонки одного ока. Вона є результатом відносного надлишку або нестачі пігменту меланіну. 

‍​‌‌​​‌‌‌​​‌​‌‌​‌​​​‌​‌‌‌​‌‌​​​‌‌​​‌‌​‌​‌​​​‌​‌‌‍
1 2 3 4 5 6 7
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Озеро (не)здійснених надій, Галлея Сандер-Лін», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Озеро (не)здійснених надій, Галлея Сандер-Лін"