Книги Українською Мовою » 💛 Фентезі » Порожнє небо, Радек Рак 📚 - Українською

Читати книгу - "Порожнє небо, Радек Рак"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Порожнє небо" автора Радек Рак. Жанр книги: 💛 Фентезі. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 59 60 61 ... 93
Перейти на сторінку:
А зоряні створіння летять та летять собі хмаркою.

— Хто ви такі? — запитує Толпі.

Його комаха застригла кістяними виростками, що стирчали з черепа: ті були схожими на вуха кажана.

Ми — віркуни.

І Толпі цього вистачило.

Віркуни ринули вгору ривками. Здавалося, що вони от-от проб’ють небосхил і опиняться в тих дивних краях поза світом, які за життя не бачила жодна людина, окрім Єноха, Ілії та Богоматері, а останнім часом — ще й купки люблінських євреїв під проводом Відаючого Горовіца. Зорі вплутувалися в розчухране волосся Толпі. Люблін невиразно, мов шматок кварцу, блискотів унизу; Люблін і весь світ, від краю до краю, міста і села, навіть рідне село над Бугом і дивні зарості на правому березі річки, за якими вже нічого немає, а навіть якщо є, то точно нічого такого, чим варто було цікавитися.

А потім — не можна ж бути п’яним надто довго, ти або тверезієш, або впадаєш у чорне отупіння без марень й опиняєшся на зворотному боці осяяння, — потім вони шугонули вниз так, що аж серце загупало в горлі.

Політ віркунів зробився рваним, більше схожим на політ ластівок. Вони хапали щось передніми лапками, а гострі щелепи з хрускотом перемелювали те щось на дрібні шматки. Віркун Толпі ввійшов у круте піке; від швидкості у Толпі пішла носом кров і виникло бажання проблюватися. І лише коли хлопець вивернув залишки вечері, зумів придивитися, що саме хапають комахи.

То були якісь дивні, гнучкі створіння, прозорі, наче імла серпневим ранком. Тріпотіли нервово крильцями, мов нічні метелики, й мінилися фосфоричними барвами розлитого гасу. Гинули в пащеках із хрумтінням та приглушеним пищанням.

Віркун Толпі вирівняв політ. Тепер він ішов по дузі, низько над містом, так що було видно окремі комини та сколіотичні хребці дзвіниць. Імлистих створінь у повітрі роїлося все більше, наче десь неподалік було їхнє кубло. Вони летіли темною вулицею барвною процесією, напівпрозорі конфеті, привиди-непривиди. Толпі вдалося схопити одне.

Було воно крихке, наче дуте скло, асиметричне, його форму було важко описати: з одного боку пузате та роздуте, а з другого — вкрите м’яким хвилястим пір’ям чи, радше, якимись відростками, що трохи нагадували гребінець когута, а трохи — тих дивних морських створінь, чи то рослин, чи то тварин, чиї гравюри Толпі бачив у будинку Тифона в атласі з природничої історії. Під тонкою пергаментною оболонкою билося набухле серце, а все тіло неритмічно пульсувало. Втім, ніде не було видно голови чи якоїсь іншої частини тіла, яку можна було б розпізнати. Чи воно жива істота, чи, може, щось геть інше — хто б міг це знати? Толпі доглядався до серця, до його пульсації, прислухався до тихенького постукування відростків. Перед очима чорнота і тьмяність сну, голова важезна, наче камінь, і за мить Толпі вже десь зовсім в іншому місці — у невеличкій кімнатчині на мансарді кам’яниці на Золотій, номер три, у рипучому ліжку, під шорсткою ковдрою зі штучної мануфактури, яка при кожному русі стріляла іскрами. А під цією ковдрою із ним разом — Аделя, із тілом вогнистим, наче вона тільки-но вийшла з печі; ніхто в усьому світі не відає, чому жінки мають таку гарячу шкіру, наче під її поверхнею танцює вогонь. А коли Аделя просувається над Толпі, від її живота б’є жар — і від грудей, що торкаються грудей хлопця, і від тої чудової заглибинки поміж ключицями, і від пахв, що обдають запахом олив та гірких помаранчів. Толпі хапається за її по-жіночому міцні руки, хапається тим сильніше, чим глибше дівчина дихає, і водить губами по її грудях, покусує, поскубує, наче лошачок, рожеві пиптики дівчини вкриваються гусячою шкіркою. Мигдалева задуха висить у повітрі, волога збирається на вікнах. Мигдаль, олива та гіркі помаранчі. Це смаки кохання. Так смакує Аделя. В усьому світі немає речей смачніших за її пахви. Від запаху тієї оливи і тих помаранчів щось стискається у Толпі внизу живота, щось пульсує в його вглибині, світ зменшується до голівки його молодої мужності — і Толпі вже знає, що не зуміє стриматися, що ще одна мить — і…

Хлопець стиснув у руках крихке створіння, аж в того із хрускотом репнула оболонка, і Толпі залив прозорий вміст тіла імлистої істоти. Її серце стрепенуло раз, і другий, і третій — і завмерло. У повітрі розлився запах мигдалю та гірких помаранчів, але відразу й зник, а може, його навіть ніколи й не було, а Толпі все це лише примарилося. Холодна ніч завжди болісно тверезить.

Сон, захихотів віркун під ним. Можна було заприсягтися, що злостиво. Лише сон.

Тепер він летів вулицею, тісною і темною, бо майже всі ліхтарі були тут розбиті. Три- та чотириповерхові кам’яниці нависали над нею похмурими фасадами. У вікнах стояв цвинтарний морок. А снів тут було повно, вони безладно плавали у повітрі. Віркун хотів був зробити різкий поворот, аби схопити винятково жирний екземпляр, і Толпі із криком упав на землю, у розбабляне болото, бо вулиця була небрукованою.

Не всі будинки стояли тут мертвими. Коли Толпі вигрібся з калюжі, помітив неподалік притлумлене світло, яке сочилося із малих напівпідвальних віконець. Крізь причинені двері до напівпідвалу вливалися кольорові сни. Віркуни кружляли над тим будинком, наче хижі птахи.

Він несміливо постукав у двері та, не чекаючи на запрошення, увійшов.

XX. Як Толпі зустрів іббура, а може, діббука[40]

У підвалі покотом лежали люди — переважно чоловіки, бо жінок тут майже не було, а ті, що були, нагадували шльондр. Тютюновий дим, густий і глибокий, висів, наче імла, за кілька кроків нічого не було видно, як у сільській кнайпі недільного вечора, коли музúки з усіх сил грають оберек[41], і всі вже п’яні. Запах диму одразу в’їдався у волосся, у вбрання, в шкіру. Світло дешевих ламп лягало жовтими снопами.

Толпі обережно переступив через чоловіка, що валявся поперек входу. Спочатку він було думав, що це труп, але той неспокійно ворухнувся і щось забурмотів.

У наступних, глибших, підвалах люди лежали на мокрих від поту та горілки лежанках чи сиділи по кутках і заходилися сухотним кашлем із люльками в руках. Ще якісь збивалися у групки навколо дивних скляних баняків із під’єднаними до них довгими цибухами; ті, хто досі не спав, раз у раз лунатично підносили ті цибухи до рота та глибоко затягувалися, а вода в баняках булькотіла. Клуби запашного диму, який вони видихали, мали нездоровий зеленкуватий відтінок.

1 ... 59 60 61 ... 93
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Порожнє небо, Радек Рак», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Порожнє небо, Радек Рак"