Читати книгу - ""Веста" не знає пощади, Микола Козакевич"
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
— Не може бути, — заперечив Юрек, — щоб сьогоднішній піжон не фотографувався. Десь є його знімки…
— Та є, напевно, є, але їх прибрали люди, зацікавлені в тому, щоб ми не натрапили на слід Теофіла, — пояснив на цей раз сержант Недєльський.
— Розумію, — підморгнув йому Юрек В’юн, — зробили з фотографіями так, як з тим пейзажем у кабінеті покійника.
Юрек страшенно здивувався, помітивши, як Завірюха і Недєльський перезирнулись, потім капітан підбіг до сейфа і почав щось шукати. Ось Завірюха обернувся, і Юрек побачив у нього в руках прямокутник блискучого від фарб полотна.
— Ми досі були певні, що це портрет молодого Августа Рема, — сказав капітан. — А на якій підставі? Перед нами нова гіпотеза, якої не можна відкинути, не перевіривши.
— Ця гіпотеза чудово збігається з думкою Верхара, що Теофіл є дитиною Ремів, — додав Недєльський, — син і батько дуже схожі.
На півслові його перервав настійливий дзвінок міського телефону.
— Візьми, будь ласка, трубку, — звернувся капітан до сержанта, — і хто б там не був, скажи, що мене немає!
Недєльський слухняно зняв трубку, приклав її до вуха, потім, злякано глянувши на капітана, гукнув у трубку: “Хвилинку, я подивлюся, чи він є” і, затуливши рукою мікрофон, прошепотів:
— Товаришу капітан, це той самий жіночий голос, який уже остерігав вас.
— Стривай! — Завірюха заметушився, очі в нього заблищали, наче в мисливця, якому до рук іде велика дичина. — Роби що хочеш, але затримай її кілька хвилин!
І поки Недєльський спроквола допитувався, чи справді питання таке, що треба неодмінно до капітана, а потім обіцяв знайти його на території управління, капітан з іншого телефону зв’язався з центральною телефонною станцією і довідався, звідки йому дзвонять.
— Таксофон на розі Свєнтокжизької і Маршалківської, — сказав він Юрекові. — Мчи туди машиною і затримай жінку, яку застанеш у будці…
— Слухаю! — швидко відповів Юрек В’юн і, як стояв, без шапки вискочив на вулицю.
Від управління до Свєнтокжизької було метрів вісімсот, щонайбільше кілометр, отже якщо Недєльському пощастить затримати незнайому ще хоча б дві хвилини, Юрек встигне! Капітан кусав губи, рвав на кусочки папірець, не відривав погляду від секундної стрілки.
А що, як на перехресті Юрек затримається на десять—п’ятнадцять дорогоцінних секунд?
— Товаришу капітан, — прошепотів Недєльський, — вона хвилюється і весь час кричить “алло!”
Капітан розпачливо глянув на секундомір:
— Скажи, що я зараз підійду…
Недєльський відсунув руку, якою затуляв мікрофон, пошарудів ногами, імітуючи кроки, потім не поспішаючи, багатослівно повідомив незнайому, що капітан Завірюха уже йде. Завірюха почекав п’ятнадцять секунд, які летіли з блискавичною швидкістю, і взяв трубку.
— Капітан Завірюха слухає…
— Я вже з вами розмовляла, пане капітан, — почув він той самий приглушений і невиразний голос. — Ще раз остерігаю вас, бережіться. Вони хочуть убити вас. Не виходьте ввечері самі, не… — Раптом жінка замовкла. У трубці почувся скрип, немовби відчиняли погано змазані двері. Потім тріск, шум, якісь змішані звуки. Капітан буквально вростає в трубку. Не менше хвилюється Недєльський. Він впивається очима в обличчя капітана, намагаючись відгадати, що діється на другому кінці телефонного провода. І раптом Завірюха чує в трубці дзвінкий голос В’юна.
— Пане начальник, це я. Все в порядку! Зараз приїдемо в міліцію. Ну, шановна пані, не виривайтеся.
— Чорт, а не хлопець! — промовив Завірюха і важко сів у крісло, витираючи хусточкою піт.
Чекати довелося не довго. Через п’ять хвилин у дверях з’являється Юрек В’юн, а з ним налякана жінка, яку він елегантно, але міцно тримає під руку.
Капітан Завірюха підходить, бере її за лікоть і веде. до крісла, яке стоїть перед письмовим столом.
— Ви вже колись тут були, правда? Але я не сподівався, що ми отак зустрінемося вдруге.
Але чому ця жінка не слухає, що їй кажуть, не дивиться на присутніх? Її увагу привертає шматок полотна на письмовому столі капітана. Завірюха бере в руку прямокутник, вирізаний з портрета, і подає його жінці:
— Бідний Теофіл, — каже він — бідний хлопець! Скільки вистраждав…
Але слова зайві, бо набагато красномовнішими за всякі свідчення є рясні сльози і раптовий плач, від якого здригаються плечі Вероніки Галки.
***Дві доби працівники поручика Комісяка розшукували восьмий клас, у якому 8 вересня на уроці алгебри розв’язували задачу № 18. Завдання було марудне — гут не можна було покладатися ні на пам’ять учителів, ні на записи в класних журналах: адже неуважний педагог міг просто не записати, що саме він робив на уроці. І в той час, коли Завірюха переживав конфлікти з інспектором Решкевичем, а потім чекав результатів своєї розмови в міністерстві, оперативні працівники невтомно переглядали тисячі зошитів у п’ятдесяти чотирьох варшавських школах. Барський, який очолював цю роботу, переглядав зошити в ліцеї на вулиці Коперніка. Але не йому випало виявити автора тексту математичної задачі, який попав до рук міліції. Близько п’ятої години вечора, коли педагог, який допомагав Барському, був уже майже непритомний від утоми, з іншого ліцею — на Вавельській вулиці — повідомили по телефону, що старший сержант Кобялек знайшов учня, якого шукали.
— Слухай, а ти часом не помилився? — впевнювався хорунжий, дивлячись на купу вже переглянутих зошитів і на ті, які ще лишилося перевірити.
— Абсолютно точно! — голос Кобялека звучав тріумфально. — Учитель впізнав почерк, і я сам порівняв. Справді, виходить, що писала одна й та сама рука. Звичайно, пошлемо на експертизу, але то вже тільки формальність.
— Малгожата Тирк? — розчаровано спитав Завірюха, коли Барський назвав йому прізвища учениці. Що за Тирк? Адже ніякий Тирк до цього часу в справі “Веста” не виступав!
Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «"Веста" не знає пощади, Микола Козакевич», після закриття браузера.