Книги Українською Мовою » 💙 Фантастика » Руйнівниця фортець, Марчін Швьонтковський 📚 - Українською

Читати книгу - "Руйнівниця фортець, Марчін Швьонтковський"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Руйнівниця фортець" автора Марчін Швьонтковський. Жанр книги: 💙 Фантастика / 💛 Фентезі. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 64 65 66 ... 77
Перейти на сторінку:
залізними дверцятами, вмонтованими в стіну бастіону, приблизно на висоті десяти футів над землею. За словами Ройсса, до них вів вузький пандус, який, ймовірно, побудували самі солдати для зручності. Від пандусу крізь траву та кущі була протоптана доріжка, що вела до бездоглядного пірсу. Це був досить екстремальний приклад нехтування будь-якими правилами безпеки, тим більше, що калитка теж не охоронялася і ховалася в повній тіні. Задоволений МакТавіш не збирався нарікати. Він кивнув Катаріні.

– Ти тихо відкрити двері?

Лише по інтонації вона зрозуміла, що це питання. Дівчина кивнула у відповідь.

Лейтенант жестами віддав кілька наказів, і один із солдатів безцеремонно витяг Катаріну з собою з кущів. Вони швидко й безшумно підійшли до насипу, а коли шотландець переконався, що поруч нікого немає, вони піднялися й стали перед калиткою. Це були крихітні залізні дверцята, щонайбільше півтора метри заввишки, закриті металевою сіткою. У дверей не було ні ручки, ні замка – вони, очевидно, замикалися на засув зсередини. Катаріна мало що бачила, але було легко помітити, що вони надто важкі, щоб робити з ними щось безшумно. Вона занурилася в думки.

Шотландець, стурбовано озираючись, дав їй знак, що треба поспішати. Дівчина подивилася на петлі. Між дверима та цегляною стіною, що захищала бастіон, була двохсантиметрова щілина, через яку вона могла бачити всередину, але все, що вона бачила, була темрява. Міцні великі петлі були вбудовані глибоко в стіну, але у неї з'явилася цікава ідея. Вона дістала реактив із заготовленого мішка і, щоб не витрачати сили на модус, за командою перетворила крило петлі на олово. Катаріна жестом попросила шотландця спробувати відкрити. Солдат слухняно рвонув хвіртку з усіх сил і мало не впав з пандусу, коли м’який метал легко піддався силі його м'язів. Зазубрені петлі тепер сумно стирчали з двері, яка висіла на неушкодженому засуві. Утворена щілина була невеликою, але достатньою, щоб вони могли протиснутися.

Їм не потрібно було подавати жодних сигналів МакТавішу, бо той спостерігав за ними з кущів, і щойно побачив, що шлях відкритий, загін помчав до калитки. На бастіонній стіні над ними Катаріна почула гучну розмову охоронців і молилася, щоб ті не подумали дивитися за зубці стіни. На щастя, кнехти були зайняті - як показала розмова - в основному майбутнім кінцем вартування.

Один за одним шотландці протиснулися в тісний тунель — Катаріна зі своїм опікуном попереду, інакше решта не зайшли б на вузький пандус. Величезні солдати зі зброєю ледве вміщувалися у вузькому коридорі. Від жару їхніх тіл і подиху миттєво зробилося гаряче. Вони обережно просувалися вперед, звільняючи місце для інших шотландців, які вибігали з-за кущів. Нарешті, після кількох хвилин напруги, більша частина підрозділу опинилася всередині фортеці, решта залишилася на сторожі. Всі зітхнули з полегшенням. МакТавіш зайняв позицію попереду, притискаючись до холодної стіни. Їм довелося йти один за другим, і Катаріну поставили посередині, так що вона відчувала сильну клаустрофобію, оточена з усіх боків або чиїмось тілом, або стіною.

На щастя, похід тривав недовго — лише через півсотні метрів підрозділ висипався в одне із внутрішніх приміщень форту, на щастя, порожнє. Біля кам’яних стін стояли ряди бочок і мішків, що вказувало на те, що це склад, хоча вони ледве могли їх розгледіти в темряві. Шотландці, не бажаючи випадково видати свою присутність, не стали розводити вогонь. МакТавіш оглянув двері до сусідньої кімнати та виявив, що вони не зачинені – ще один приклад надзвичайної легковажності захисників фортеці. Він обережно визирнув, потім визначив одного зі своїх людей і послав його на розвідку.

Чекаючи повернення розвідника, вони лише стояли і нічого не робили. Серце Катаріни застрягло у неї в горлі, але билося рівномірно — пульс заспокоївся. Вона розглядала обличчя шотландців у напівтемряві. Страх і нервозність відбивалися на їхніх блідих обличчях — вони нервово кліпали очима й облизували губи, коли хтось мовчки молився. Раптом дівчина усвідомила, що ці люди знаходяться в страшній небезпеці, і на мить пошкодувала, що так необачно пішла на цю авантюру. Тіло негайно відреагувало на ці думки, і пульс знову прискорився. Тупий біль пульсував унизу живота, поєднуючись із нервовими вібраціями прискореного серцебиття.

Розвідник повернувся і довго радився з МакТавішем англійською. Капітан нахмурився і уважно слухав, час від часу вставляючи запитання. Він нарешті поплескав солдата по плечу, подякувавши його за гарну роботою. Він кивнув Катаріні, яка слухняно підійшла до нього.

– Канайн бути середина, підлога - вбита земля, зброя в середина, вісім фолкс.

– Що?

Вони збентежено подивилися один на другого, а потім офіцер махнув рукою, ніби вирішив, що йому не потрібно пояснювати дівчині ситуацію. Через мовний бар’єр вона, здавалося, не заперечувала, бо, незважаючи на свої найкращі наміри, не могла зрозуміти, про що говорить хайлендер. Чоловік зробив кілька складних жестів, і солдати вишикувалися в ряд, знову захищаючи Катаріну, поставивши її в центр строю. Вони вийшли з кімнати через ті самі двері, через які перед тим посилали розвідника.

Дівчина швидко загубилася в складній системі коридорів. Де-не-де ті освітлювалися смолоскипами та каганцями, але шотландці швидко гасили всі джерела світла, тож вона не мала можливості оглянути інтер’єри. Оскільки весь гарнізон був на стінах, більшість приміщень була абсолютно порожньою. Лише одного разу вони натрапили на кімнату, звідки долинало голосне хропіння — МакТавіш просто забарикадував двері стійкою для мечів, яку взяв із коридору. Нарешті лідер колони жестом попросив їх зупинитися й обережно визирнув у інші двері. Коли він дав сигнал, вони вийшли через них та розійшлися в сторони. Катаріна чемно пішла за рештою і дозволила підштовхнути себе в потрібному напрямку, розуміючи, що зараз дуже поганий час про щось сперечатися.

Вони опинилися у приміщенні, де зберігалися розташовані пірамідками вздовж стін гарматні ядра завбільшки з кавун. Кімната безпосередньо прилягала до внутрішнього двору, що було легко помітити, оскільки вікна в одній зі стін виходили на центральну площу. Звідси вони могли непомітно спостерігати за невеликим простором, обрамленим головним бастіоном фортеці. Саме там, у самому центрі подвір'я, розташувалися облогові мортири - потужні, з короткими широкими стволами, в горлянках яких Катерина, напевно, цілком могла б сховатися. Гармати безпечно лежали на своїх ложах: масивних дерев’яних стелажах.

І справді, як казав Гуйн, вони були націлені на Мангейм. Навколо них зі смолоскипами ходили гвардійці, озброєні пістолетами й алебардами. Легко було помітити, що стіни навколо подвір'я також були яскраво освітлені, виключаючи будь-яку дію з укриття.

МакТавіш жестами показав Катаріні, що гармати охороняють вісім чоловіків – лише тепер вона зрозуміла його попередні невдалі спроби донести до неї цю інформацію німецькою. Вона нарахувала на стінах

1 ... 64 65 66 ... 77
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Руйнівниця фортець, Марчін Швьонтковський», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Руйнівниця фортець, Марчін Швьонтковський"