Книги Українською Мовою » 💙 Фантастика » Руйнівниця фортець, Марчін Швьонтковський 📚 - Українською

Читати книгу - "Руйнівниця фортець, Марчін Швьонтковський"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Руйнівниця фортець" автора Марчін Швьонтковський. Жанр книги: 💙 Фантастика / 💛 Фентезі. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 65 66 67 ... 77
Перейти на сторінку:
не менше двох десятків чоловік. Капітан дивився на неї з очікуванням, наче вона збиралася вбити тридцять солдат. Вона зробила розгублений жест, показуючи, що не має уявлення, що вони повинні робити в цій ситуації. Шотландець зрозумів і засмутився. Мить дивився у вікно, радився з розвідником, словом, крутився, як той, хто не знає, що робити далі. Нарешті він відтягнув Катаріну від вікна й пошепки запитав:

– Ти саботаж?

Останнє слово було досить універсальним у всіх європейських мовах, щоб вона зрозуміла, що він мав на увазі[24]. Дівчина кивнула. Вона підійшла до вікна й подивилася на все навколо.

На протилежній стіні фортеці був прохід до подальшої її частини. Обидві половини бастіону також були з’єднані вгорі шанцями. Якби їм вдалося підняти якийсь переполох у цій другій частині форту, більшість солдатів, ймовірно, втекли б туди, залишивши свої пости принаймні на деякий час. Вона вказала на ворота і прошепотіла МакТавішу:

– Саботаж там.

Капітан кивнув. Він швидко забрав двох інших чоловіків, віддав кілька наказів загону, витягнув зброю з піхов і дав знак дівчині, щоб та мовчала й трималася тихо.

Вони не могли пройти вздовж стіни валу, тому що всі кути двору були в межах кола світла, тож їм довелося знайти шлях усередині споруди. Вони рухалися бічними коридорами та кімнатами в потрібному їм напрямку, молячись, щоб ніхто не знайшов їхню групу, заховану на складі боєприпасів. На щастя, та частина фортеці, в якій вони були, складалася здебільшого з підсобних приміщень, які зараз були пустими. Вони пройшли через нині пусті майстерні калетників, відливників і зброярів, бо майстри солодко спали в казармі, розташованій — як і гауптвахта — по той бік будівлі. Тож у них був шанс нікого не зустріти.

Звичайно ж, цього не сталося.

У той момент, коли вони прокрадалися одним із останніх коридорів, якими мали пройти, праворуч від Катаріни раптом відчинилися двері. В них стояв сонний кнехт і чесав живіт — він, очевидно, втік до якоїсь схованки подрімати. Коли він побачив дівчину, то був приголомшений, оскільки молоді блондинки були рідкісним явищем у фортецях, що готувалися до захисту. Ймовірно, це завадило йому підняти тривогу. Катаріна теж на секунду завмерла, але швидко прийшла до тями. Вона не хотіла використовувати заклинання, бо знала, що люди, шоковані прецизією, зазвичай голосно кричать. Перш ніж чоловік встиг щось зробити, вона вирвала кинджал з піхов і вдарила його прямо в груди. На жаль, слабкий удар ковзнув по шкіряному панциру, і солдат ніби прокинувся. Він вдарив дівчину кулаком по обличчю, відштовхнувши її спиною до стіни, у неї з носа потекла кров. Кнехт відкрив рота:

– Триии...

Він не встиг закінчити крик, як МакТавіш підскочив до нього і спритним жестом убивці встромив меч в горло. Німець востаннє хрипнув і почав падати — шотландець схопив тіло й обережно поклав на землю. Він стурбовано озирнувся і сказав щось нервово шотландською.

На очах Катаріни виступили сльози. Вона не була впевнена, зламаний її ніс чи просто дуже болить, але кров лилася на її сукню справжнім потоком. Дівчина витягла з рукава носовичок і спробувала зупинити кровотечу. Шотландці окружили її, щоб переконатися, що з нею все гаразд, що її більше роздратувало, ніж допомогло. Засмучена, вона помахала їм і жестом попросила їх продовжувати путь. Їй неважко було зрозуміти суть коментаря МакТавіша шотландською мовою – хтось міг почув охоронця.

На щастя, коли вони підійшли до краю фортеці, кровотеча зупинилася — і це було добре, бо Катаріна нічого не могла вдіяти з кров’ю, що текла з носа. Вона засунула жорстку хустку назад у рукав і витерла ним обличчя, намагаючись зосередитися. Вони були в стандартній схованці на сміття, яка повинна бути в кожній будівлі, включно з зоряною фортецею. Оскільки схованка майже примикала до воріт, що з’єднували дві частини форту, туди легко можна було кинути непотрібні речі, тобто розбиті залишки зброї, запилені колеса возів, тріснуті бочки чи звичайне сміття, від якого всередині смерділо, а по підлозі бігали й пищали великі щури. МакТавіш подивився на Катаріну із занепокоєнням, явно не впевнений, чи зможе вона зіграти свою роль. Вона не збиралася його підводити.

У приміщенні не було вікна, але дубові двері були не до кінця замкнені й мали великі щілини між дошками. Крізь них Катаріні було видно браму, що сполучала подвір’я, і другий майдан, подібний до першого, але без гармат. На ньому стояло кілька возів і стоси припасів. Вона також нарахувала ще з десяток людей. Якщо припустити, що по всій фортеці була однакова щільність гарнізону, ворогів було щонайменше сотня. Думка про таку кричущу диспропорцію в чисельності змусила її задуматися, чи справді вся ця затія була гарною ідеєю, але капітан подивився на неї з очікуванням.

Вона дала йому знак, що все гаразд і зосередилася. Найточнішим їй здалося запалююча прецизія, мабуть, найпопулярніше в Європі заклинання. Катаріна націлилася у вози. Вона не хотіла, щоб вони раптово спалахнули, що свідчило б про диверсію і могло б насторожити охоронців, тому вона глибоко вдихнула, тихо видихнула й спробувала контролювати вивільнену силу. Це спрацювало. З-під возу, що стояв посеред площі, почали виходити клуби диму. Катаріна трохи поправила заклинання, і з’явилися маленькі вогники.

Залишалося тільки чекати. Через хвилину полум'я почало пролізати збоку возу і зробилося добре видним, хоча досі ніхто з гарнізону не звернув на нього уваги. Вони були зайняті пошуком ворогів поза фортецею. Катаріна нарешті роздратувалась, не стерпіла й вдарила по візку добрим закляттям, від чого полетіли іскри. Вогонь уже облизував весь низ, але короб якось не хотів загорятися. Катаріна уважно подивилася на нього. Віз був накритий мокрими волячими шкурами. Одночасно почулися крики кнехтів і роздався тривожний дзвін. Проте ніхто не крикнув "пожежа!" і всі в паніці розбіглися.

Графиня поєднала факти в долю секунди.

Капітан не звернув уваги ні на вираз обличчя дівчини, ні на підозріло гучні й відчайдушні крики вояків з гарнізону й дав знак власній команді вийти зі схованки. Катаріна обернулася до нього, бліда, як стіна, вона хотіла сказати йому, щоб тікав, але не встигла. Пороховий заряд вибухнув. Вогняна куля, що утворилася за секунду, спалахнула, а потім спала, поступившись жахливому ревові і гігантській хмарі білого диму. Двері кімнати, в якій вони були, незахищені від вибуху, розчахнулися, видавлені ударною хвилею, і врізалися в одного з шотландців. Буря дерев’яних і сталевих уламків розповсюдилася по сусідньому двору, розбиваючи все на своєму шляху – стіни, двері, вікна та людей. Стали чути перші крики поранених і команди унтер-офіцерів. Вони, безсумнівно, розбудили всю

1 ... 65 66 67 ... 77
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Руйнівниця фортець, Марчін Швьонтковський», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Руйнівниця фортець, Марчін Швьонтковський"