Книги Українською Мовою » 💙 Сучасна проза » Хеві Метал, Олександр Аркадійович Сидоренко 📚 - Українською

Читати книгу - "Хеві Метал, Олександр Аркадійович Сидоренко"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Хеві Метал" автора Олександр Аркадійович Сидоренко. Жанр книги: 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 6 7 8 ... 115
Перейти на сторінку:
всі по черзі встають до мікрофона й брешуть. Якийсь реп… 

Гєна подивився на нього уважно й видав одну зі своїх улюблених повчальних фраз: 

— Нє нравітся — мєняй профєссію. Івашка, ми тут єбалом торгуєм. Маячім своїм… Аудіторії своєй. От посмотріт огоньок Жанна с Днєпра, помнішь? У которой муж молли строіт. Посмотріт, узнаєт, вспомніт і скажет мужу: «Ой, ето ж Ваня! Надо его прігласіть попєть на мойо день рожденіє». Понятно? 

Вані все було «понятно», до того ж давно. Треба світитися за будь-яку ціну — тим паче зараз, коли восени країна отримала нову порцію молодих співаків та співачок, поволі забуваючи попередніх. А вже про тих, хто був до них, годі й казати. Тільки це потрошки вбивало, випалювало бажання співати. Не для всіх, і зовсім не для цих. Для себе. 

Настала черга йти до камери — там саме вільне вікно, й Трушин рішуче встромив свою шпалу під мікрофон. Звичайно, знаряддя праці мало поролоновий кубик з логотипом ICTV, решта камер відвернулася — в них вистачало випускників власних талант-шоу для безплатного промо у новорічний праймтайм. 

Оператор цикнув та почав підіймати камеру на штативі, щоби Ваня вмістився в кадр, а чергова завзята дівчинка (такий вже був сьогодні день) тим часом пояснювала завдання, простягаючи вгору мікрофон й запалений бенгальський вогник: 

— Іван, давайтє бистро. Значіт, говорітє «С вамі Іоанн», потом поздравляєте. І желатєльно как-то сина упомянуть, он же у вас… ровєстнік вашей побєди. Напрімєр, что єму подарітє на празднікі. Окей? 

Син… Знали б ви… Ладно. Ваня узяв вогник, дочекався відмашки оператора, усміхнувся в камеру й сказав: 

— З вами Йоан, бажаю всім у новому році більше правди й менше брехні. Я подарую своєму синові пісню про правду, щоби він зростав, розуміючи, що головне — бути чесним. Вдалих всім свят! Дякую! 

Вочевидь, це було трошки не те, на що розраховувала дівчинка, тому що вона ледве скривилася й спробувала ще: 

— А давайте єщьо дублік, на Оскара. Тогда уже бєз пєсні, просто пожелайтє. Єслі хотітє, пригласітє на концерт… бліжайший. На концерт… 

Через місяць після останнього ефіру «Таланту» всіх фіналістів запакували у великий тур, який тривав ледь не до квітня — щоб охопити і День Валентина, і 8 березня. Ваня тоді збирався нарешті краще ознайомитися з країною, але графік був щільний, щодня нове місто: саундчек, концерт, пиятика. Тому пам’ятки архітектури якось промайнули там, за вікном забрендованого оракалом двоповерхового буса. 

На хвилі успіху всі якось влаштувалися. Ваня от підписав контракт із Трушиним, сподіваючись досягти такого самого рівня, як і попередній його артист — шансоньє Коля Рєзаний, який приблизно тоді ж переїхав до Москви — попри війну, хоча тоді Ваня на таке ще не зважав. 

Перше, що вони зробили після туру, — провели сольний концерт удома, в Тростянці. Шкода, що не в «Круглому дворі», а в РБК, але всі квитки розпродали й довелося тричі виходити на біс — пісень не вистачало, тому співав українські народні, а закрився виступ, звичайно, Кіпєловим. 

Одразу запланували великий сольник у Києві, в Бельетажі, от там і почалося зіткнення з суворою реальністю. Пост про цей концерт зібрав десять тисяч лайків, триста радісних коментарів і… сто сімнадцять квитків. Вклалися в екран і відеографію, а прогоріли на чотири штуки. Це тепер Ваня знав, що головне питання шоубізнесу: «Хто саме попав?», а тоді він якраз отримав останній транш за перемогу, от на нього і гуляли. 

Здавалося, що треба лише трохи наддати — й воно піде. Трушин домовлявся за пісні й студію, а Ваня оплатив попандос зі сольником, купив гітару «Jackson Randy Rhoads» та машину. Обирав її Гєна, бо треба було за п’ять тисяч доларів надибати щось особливе — аби було видно, що приїхав моцний артист, зірка. 

Так під гостинкою прописався синій американський «форд проуб» на прізвисько «Фєдя». Двадцятирічна з гаком купешка гупала на кожній ямі й жерла бензин, як дурень «Фанту», але була яскравою — на світлофорах люди з «ланосів» і нижче виглядали у вікна, цокали язиком і схвально підіймали пальця вгору. Ваня тоді приспускав скло і дякував — нехай впізнають, країна має знати своїх героїв. 

Він завжди наголошував на тому, що «Фєдя» — саме американець, а не німець: «Подивіться на торпедо, на задні поворотники, на місце під знак, ні-ні-ні — чистий янкі!». Разом з документами попередній господар передав у спадок і СТО, де машину добре знали. Як згодом виявилося, надто добре, бо «Фєдя» часто ламався й потребував дефіцитних запчастин, які найчастіше підбирали з «мазди 626». Зате механік Кохан став справжнім другом — часто бачилися, любили гучно слухати «Anthrax» й взагалі подобалися один одному. 

 

А на сольні концерти більше не наважувалися — гроші швидко минулися, не було чим ризикувати. Тому зараз Ваня ще раз усміхнув обличчя камері, узяв новий вогник і сказав так: 

— Шановні українці! З вами Йоан, і я бажаю всім щастя, здоров’я та добробуту в новому році. Щоб у вас все було якнайкраще! І чекаю на своїх концертах, про які ви можете дізнатися в усіх мережах. Цілую, обіймаю, дякую! 

— Молодець, — зраділа дівчинка, оператор мовчки кивнув, а Трушин потиснув лікоть: «Всєгда би так», — й обережно повів підопічного до зали, де розсаджували зірок для зйомок віп-реакцій на виступи успішніших колег. 

Цього року хтось із продюсерів вирішив оновити картинку — до сидінь перших двох рядів закріпили крихітні столики, наче на дитячих кріслах чи в літаках (Вані було ближче перше) й кожному туди поставили по прозорому пластиковому келиху й поклали по бенгальському вогнику. Типу зірки не просто сидять, а святкують Новий рік. Дивно, що не втулили по тарілці олів’є та по мандаринці. 

Й одразу з’ясувалося, що це — не єдина наявна проблема. Сидіти випало в другому ряді (для першого вже запізно навіть на своєму каналі), біля бокового проходу. Як нерідному. Ба більше — сидіти довелося поруч з Лапою та її кавказцеподібним чи то директором, чи то водієм-плюс. От тільки цього зараз і не вистачало. 

Трушин всівся біля неї, а Ваня — на крайнє в ряду крісло, що дозволило висунути довгі ноги в прохід. Задля цього він трохи повернувся до залу спиною, дістав телефон й пройшов ще кілька рівнів, виборюючи сині кристали. 

Десь за пів години до них підійшла дівчина з каністрою, забрала вогники (адміністрація заборонила) й почала наповнювати келихи. 

— Я не п’ю, — пробуркотів Ваня, перевіряючи інсту, де стараннями Іри Трушиної вже було шістдесят лайків. 

— Тю, так ето «Живчік», — озвалася дівчина, наповнила келих Гєни та протислася повз Ванині кеглі далі по ряду. 

Трушин підхопив тему й почав розповідати Лапі, що особисто

1 ... 6 7 8 ... 115
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Хеві Метал, Олександр Аркадійович Сидоренко», після закриття браузера.

Подібні книжки до книжки «Хеві Метал, Олександр Аркадійович Сидоренко» жанру - 💙 Сучасна проза:


Коментарі та відгуки (0) до книги "Хеві Метал, Олександр Аркадійович Сидоренко"