Книги Українською Мовою » 💛 Наука, Освіта » Особисті кордони. Керівництво зі спокійного життя без травм і комплексів, Надра Гловер Тавваб 📚 - Українською

Читати книгу - "Особисті кордони. Керівництво зі спокійного життя без травм і комплексів, Надра Гловер Тавваб"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Особисті кордони. Керівництво зі спокійного життя без травм і комплексів" автора Надра Гловер Тавваб. Жанр книги: 💛 Наука, Освіта. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 69 70 71 ... 92
Перейти на сторінку:

• Знайдіть надійну няню, яка дасть вам змогу вивільнити час на особисті справи та спілкування з подружжям.

• Попросіть родичів допомогти.

• Визначте, коли саме вкладати дітей спати.

• Виділіть час на спілкування на інші теми, не пов’язані з дітьми.

 

Синдром «порожнього гнізда»

 

Коли діти покидають домівку, людям, які сформували ідентичність на основі батьківства, може бути важко пристосуватися до нових умов. Особливі труднощі виникають з тим, щоб знову зосередитися на романтичних стосунках. Проте діти — це не причина забувати себе чи свій шлюб. Стаючи батьком чи матір’ю, ви додаєте дітей до свого життя. Ви не відмовляєтеся від життя, щоб виховувати дітей.

Якщо пористі чи жорсткі кордони не дозволили вам сформувати здорові подружні стосунки, встановіть здорові кордони просто зараз. Зосередьтеся на тому, щоб наново познайомитися зі своїм подружжям, сходити на побачення, провести час разом. Ви не можете повернути того, що було раніше, але можете створити щось нове.

 

Прокляття поганого спілкування

 

Як я вже казала, найбільша проблема у романтичних стосунках — це погане спілкування. Якщо люди могли б навчитися висловлювати власні бажання якомога раніше, ще на етапі побачень, багато стосунків були б щасливішими. Нездатність висловитися призводить до втрати шансу задовольнити свої потреби. А найпоширеніша причина, з якої люди не можуть висловити потреби, — це страх здатися нахабою чи причепою.

Утім, мати потреби — це цілком нормально, і є підстави гадати, що ваша кохана людина готова задовольнити більшість ваших потреб. Тому варто перераховувати ці потреби відразу, адже обурення призводить до розриву стосунків та розлучення.

 

Адекватні потреби

 

Попри вже сказане, задоволення геть усіх ваших потреб — це в жодному разі не обов’язок однієї-однісінької людини. Наприклад, якщо ваша кохана людина завжди напосідається на вас з порадами, коли вам потрібно, щоб вас просто вислухали, можливо, варто у таких ситуаціях звертатися до друга. Ми не можемо змінити людей чи переконати їх відмови­тися від наріжних якостей, притаманних їхній особистості, а деякі потреби можуть здаватися вашій коханій людині спробою її змінити.

Крім того, у стосунках вкрай важливо поміркувати, чи адекватно звучить ваше прохання. Прохання не є адекватним тоді, якщо інша людина просто нездатна його виконати. Наприклад, вимога ніколи не згадувати у спілкуванні про минуле звучить неадекватно. А от формулювання «Якщо ти згадуватимеш минуле, я скажу тобі, що ти переходиш межу, і зміню тему розмови» є цілком адекватним.

 

Вправа

 

Для виконання цієї вправи запишіть відповіді у щоденник або на окремому аркуші.

 

 

Якщо у вас зараз немає романтичних стосунків, запитайте себе:

• Які мої п’ять головних потреб у стосунках?

• Коли саме я висловлюватимуся про ці потреби?

• Як саме я висловлюватимуся про ці потреби, щоб це прозвучало природно?

• У яких аспектах мого життя мені найважче буде встановити особисті кордони?

• Якого ставлення майбутньої коханої людини до моїх особистих кордонів я прагну?

 

 

Якщо у вас зараз є романтичні стосунки, запитайте себе:

• Які мої п’ять головних потреб у цих стосунках?

• Моя кохана людина знає про ці потреби?

• Що є найбільшою проблемою у цих стосунках?

• Чи встановлено в мене особисті кордони з коханою лю­диною?

• Чи дотримуюся я меж прийнятного, які встановлені у цих стосунках?

• У який ще спосіб я можу поділитися межами прийнятного з коханою людиною?

16 «Whole Mamas» — американський медіапроєкт, що складається з блогу, подкасту та інтерактивних навчальних програм, присвячених материнству.

 

Розділ 12. Дружба

 

Особисті кордони — свідчення ступеня вашої готовності боротися за життя, якого ви прагнете

 

«Ненавиджу цю роботу!» — обурювався Дейв, їдучи додому з офісу і розмовляючи телефоном зі своїм другом Кевіном. Кевін слухав, як Дейв скаржиться на робочий день, дружину та людей загалом, і почувався знесиленим і виснаженим. Він любив свого друга, але щоразу, як Дейв йому телефонував, Кевін зітхав, перш ніж взяти слухавку. Він уже знав, що зараз на нього очікує. Принаймні двічі на тиждень він вислуховував монологи Дейва.

Утім, щоразу, коли Кевіну потрібна була допомога, Дейв завжди був поряд. Вони були найкращими друзями ще зі школи, і хоча вступили до різних коледжів, досі

1 ... 69 70 71 ... 92
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Особисті кордони. Керівництво зі спокійного життя без травм і комплексів, Надра Гловер Тавваб», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Особисті кордони. Керівництво зі спокійного життя без травм і комплексів, Надра Гловер Тавваб"