Книги Українською Мовою » 💙 Сучасна проза » Практична педагогіка, Ксенія Демиденко 📚 - Українською

Читати книгу - "Практична педагогіка, Ксенія Демиденко"

272
0
09.12.23
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Практична педагогіка" автора Ксенія Демиденко. Жанр книги: 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 72 73 74 ... 182
Перейти на сторінку:

Зі всієї гори квітів дівчата швидко витягли троянди й почали обривати їх прямо на столі. Незабаром увесь стіл був засланий рожевими, червоними, бордовими та пурпуровими пелюстками. І тут до кабінету прибігла схвильована Жанна Григорівна.

- Софіє Костянтинівно, - помпезно розпочала Жанна Григорівна, оглянувши моїх вихованців. - Чи можна вас на хвилинку? - вона ще раз обвела поглядом дітей, мовляв, без сторонніх вух. Я зрозуміла й вийшла в коридор.

- Соня, тут така справа... Я навіть не знаю, як тобі це говорити... - Жанна Григорівна була дуже блідою, навіть руки трусилися.

- Кажіть, як є. Що трапилося? - наполягала я, відчуваючи щось недобре.

- Твого красеня Вовку міліція забрала. Я чула, як директору дзвонили. Пограбування начебто сьогодні вночі скоїли. Його якась бабуся впізнала. Він у нашому відділенні. Хлопцеві сімнадцять вже є, можуть посадити.

- Як посадити? – я не можу передати, що я відчула тієї миті. Мене навіть не хвилювало: винен Вовка чи ні. Єдине знала напевно: історія з Максом не повинна повторитися, цього хлопчика я не можу втратити. Я шалено почала думати, що робити. І тут підказала Жанна Григорівна:

- Терміново потрібне алібі. Він має дівчину?

- Він товаришує з Лєною Новіковою, - перше, що спало мені на думку.

- Слабко віриться, що вони тільки дружать. У них має бути щось. Де Лєна? - командувала Жанна Григорівна, бачачи, як я оторопіла.

Лєну я знайшла у колі хлопців 11-Б класу, затягла до себе в підсобку й пояснила ситуацію.

- Але я його не бачила вже три дні, - переконувала мене Олена, нервово заламуючи свої гарні пальчики. - Сидить днями та вечорами в іржавому гаражі й копирсається в купі заліза, що називається мотоцикл. І то я про це від Ромки Маркіна дізналася. А так шифрується.

- Дівчинко, я не питаю тебе, бачила ти чи ні, просто можеш сказати в міліції, що вчора та позавчора він був із тобою?

- Але ж не був, - хвилюючись, заперечила красуня.

- Його можуть посадити, якщо не буде алібі, - відверто зізналася я.

- А я тут до чого? Він крав, а я даватиму хибні свідчення, щоб мене ж потім і покарали? Мене мати повісить, якщо дізнається, що...

- Але ж він тобі друг... З пісочниці, - у мене не вкладалося в голові, що Олена не розуміла, як може допомогти Вовці.

- Але й вам він не байдужий. Весь клас це вже давно зрозумів, - цинічно заявила дівчина, й тільки тепер я зрозуміла, що Лєна в принципі не потрібна.

- Дякую, Лєночка, можеш іти, - спокійно промовила я, щаслива від того, що дівчина сама того не знаючи, підказала шлях до порятунку Вовки.

- За що? Я нічого говорити в міліції не буду, – ще раз нагадала своїй позиції Олена.

- Я це зрозуміла. І все ж дякую.

Довелося розоритися на таксі, але так я примчала до міліції всього за двадцять хвилин. Вся у святковому восьмиберезневому одязі з розкішним макіяжем та завитими кучерями. Перед цим я послала дівчаток до бабусі Вовки, щоб вони потурбувалися про те, щоб Тамара Ігнатівна не дізналася правди про відсутність Вовки. Дівчатка прихопили із собою обірвані рожеві пелюстки, щоб разом і варення зварити. А я включила весь свій артистизм та шарм, щоб переконати дільничного в тому, що всю ніч Вова був у мене вдома. Скільки сорому та страху коштувало мені це його алібі! Почувала себе брудною повією. А що робити?

- Ви впевнені, що він провів із вами всю ніч? – перепитував дільничний Іванов Сергій Петрович, наголошуючи на слові «всю», заповнюючи протокол і одночасно жуючи жирну котлету. Він лукаво поглядав то на мене, то на мої коліна. - Вован ще й на таке годиться... Ото вже ж училки тепер пішли.

Коли в кабінет завели всього побитого Вовку, у мене серце облилося кров'ю. Я ледве стримувалась, щоб не кинутися до нього, але тільки сумно поглянула на здивовані очі юнака.

- Ось тут Соломіна Софія Костянтинівна, - вкотре розкриваючи мій паспорт, промовив дільничний Іванов, - стверджує, що ти провів із нею всю ніч із сьомого на восьме березня. Так би мовити, вітав улюблену вчительку. Що скажеш, Титаренко Володимире Андрійовичу?

- Їй видніше, - напружено вимовив Вовка, явно незадоволений тим, що я втрутилася в його справи, але чомусь не заперечував моїх слів.

- А чого ж ти, негідник, про це мовчав? – різко та грубо крикнув дільничний.

- Він не хотів мене підставляти, Сергію Петровичу, - вигукнула я раніше, ніж Вовка встиг щось сказати. Він здивовано дивився на мене, чекаючи чергової моєї версії того, що трапилося. - Річ у тому, що я його класний керівник. Ви самі розумієте, що можуть подумати, сказати.

- Огороджував від злих язиків, отже, - дільничний морщив лоба й не вірив. – А вам відомо, Софіє Костянтинівно, що якщо ви сказали неправду, то й вам доведеться відповідати перед буквою закону? Співучасть, так би мовити. Теж карається.

-Відомо. Але Вова нічого поганого не робив. А ось за його побитий стан я можу доповісти вашому начальству, - вирішила піти взагалі ва-банк і трохи налякати.

- А це він сам, ось у мене є розписочка, - підметушився дільничний і сунув мені під ніс якусь писульку. Я ледве розібрала Вовчин почерк.

З відділення ми з Вовкою вийшли о дев'ятій вечора. Він побитий фізично, а я – морально. Мовчки йшли вулицею десь метрів триста, потім Вовка зайшов наперед, зупинився й суворо запитав:

— Якого хе** ви це зробили?

Я чекала подяки, а натомість - така грубість. Чомусь сльози самі накотилися, їх було неможливо зупинити. Вова, побачивши мене в такому стані, кинувся заспокоювати. Коли я трохи прийшла до тями, спробувала пояснити хлопцю, куди він котиться, і які наслідки могла мати ця його робінгудівська витівка.

- Це мої проблеми. Я не хочу, щоб ви були втягнуті у все це.

– Мені сказали, що ти брав участь в обкраданні машини підприємця, – поділилася інформацією. - Ти обіцяв не красти. Чому?

- І ви повірили? Я думав, якщо прибігли заступатися, значить... Ви повірили, - розчарування читалося на його побитому обличчі.

1 ... 72 73 74 ... 182
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Практична педагогіка, Ксенія Демиденко», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Практична педагогіка, Ксенія Демиденко"