Книги Українською Мовою » 💙 Сучасна проза » Практична педагогіка, Ксенія Демиденко 📚 - Українською

Читати книгу - "Практична педагогіка, Ксенія Демиденко"

272
0
09.12.23
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Практична педагогіка" автора Ксенія Демиденко. Жанр книги: 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 73 74 75 ... 182
Перейти на сторінку:

- А хіба ні? - насправді мені дуже хотілося, щоб усе було неправдою.

– Ні. Ви сказали не красти – і я більше не крав. Але ж деяким людям це не сподобалося. Адже я був частиною банди. Ось вирішили полякати.

- А бабуся-свідок? - не вгавала я.

- Це Зінка, алкоголічка чортова. Розвела котів, весь під'їзд загидили. Помститися мені вирішила, що її вихованців регулярно виселяю з парадного. Не могла вона мене бачити, бо я провів у гаражі півночі. Ми з Вітькою мотик відремонтували нарешті. Я вам хотів показати.

- А чому Вітьок не сказав, що ти був із ним? Що всю ніч у гаражі сиділи? - резонне зауваження.

- Звідки я знаю, до якої зі своїх баб він поїхав? Та й ніхто б мене не посадив. Просто пресанули. До речі, бабуся вдома одна хвилюється. Потрібно терміново знайти телефон і подзвонити їй, - він кинувся шукати телефон-автомат, але я його випередила:

– З нею дівчата. Вони заспокоять. Твоя бабуся думає, що ми готуємось до контрольної з алгебри. Я подзвоню від себе й скажу їй, що ти переночуєш у мене.

- І з якої радості? - перелякано запитав Вовка, ніби боячись перспективи залишитися зі мною наодинці.

- З такої, що на тебе дивитись страшно. Побачить тебе такого «вродливого» бабуся і що? Інсульт або відразу інфаркт. Підлікувати тебе трішки треба. Он як менти побили. Опирався, мабуть? Хоча б йоду та зеленки вистачило. Можеш до Вітька податися, якщо він удома, - увімкнула задній хід, щоб не подумав, що силоміць до себе тягну.

- До Вітька не хочу. Він хропе безбожно. А лікувати ви будете? – недовірливо спитав Вовка.

– Тебе не влаштовує моя кандидатура? Не бійся, я закінчувала при універі курси медсестер. Так, про всяк випадок. Дивлюся, найпотрібніші курси виявились. Ніколи не думала, що школа – це так екстремально.

- Я чого питаю, там мене відтовкли й по ребрах. Дуже болять. Якось можна визначити, чи не зламали?

- Розберемося. Може, з'їздьмо до травмпункту? - запропонувала, але Вовка відмовився.

Коли ми дісталися моєї квартири, я допомогла Вовці зняти спортивну курточку й футболку, промацала всі ребра, порахувала синці, замазала зеленкою всі подряпини й поклала спати на дивані. Чекала, що він швидко засне, але Вовку ніби прорвало. Він вирішив сповідатись мені, чи що. А мені й не хотілося спати. Я слухала, слухала, слухала, стаючи дедалі ближче до його безмежної життєвої драми.

- Я був відмінником до шостого класу. І все мені давалося так легко. Я відчував, що дуже бажана дитина у сім'ї. Усі носилися зі мною, як із принцом. Для повного щастя мені не вистачало братика чи сестрички. Якось увечері мама посадила мене на коліна й по секрету повідомила, що незабаром моя мрія здійсниться – матиму братика. Я уявляв, як ми з ним гратимемося, на веліках їздитимемо, на дачі на річці плаватимемо. А за тиждень вони з батьком загинули в аварії. Якийсь хворий виїхав на зустрічку й…все. Не стало не тільки братика, а й мами з батьком. Нічого не стало. Тільки безсоння та різкі головні болі. Я фізично не міг вчитися. Залишили на рік. Бабуся возила на курорти, в санаторії. Ми жили небідно, у бабусі заощаджень було ого-го. А потім дефолт. Всі гроші бабусі зникли, і єдиним курортом стала наша дача. Ще доки бабуся не хворіла, якось було нічого. Її пенсії та моїх виплат як сироті вистачало. А потім рік моя бабуся пролежала у лікарні. Яке тут навчання?

Мабуть, знову залишили б ще на один рік, але за новими правилами й з двійками можна було переводити. А мені було пофіг. Почалося інше життя. Потрібно було шукати гроші. Друзі у дворі звели з ким треба, навчили. Починали як кишенькові злодії. По дрібницях шмонали. Всі гроші йшли на дорогі індійські ліки для бабусі, бо від наших вона мала алергію. Я переклеював етикетки із ціною і замість 50 гривень таблетки коштували 5.50. Соня Костянтинівно, ви, можливо, хочете спати, а я вам тут втираю? – згадав Вова про мою присутність у кімнаті. Я ж налаштувалась слухати, проживати душею чуже життя.

- Не спиться чомусь, Вово. Ти розповідай, мені цікаво.

- Правда? – якось недовірливо спитав Вовка.

- Правда. Виговорись, тобі стане краще й спокійніше. Уяви, що я твій особистий психолог. І, як ви там кажете, даю голову на відсіч, що все це залишиться між нами.

- Вибачте, що зіпсував вам свято. Я й сам дуже злякався. Ви не подумайте, я не брешу, чесно не крав. Софіє Костянтинівно, я все не наважуюсь запитати, ви б так замовили слівце за будь-якого учня нашого класу? - я зрозуміла, на що натякає Вова, але мені не хотілося відкривати перед ним свою таємницю, свою прихильність до нього. Усміхнувшись у темряву, я відповіла, що немає значення, хто б це був, я неодмінно спробувала б дати другий шанс, тому що мені всіх шкода однаково.

Ця ніч відвертості стала якимось ключовим моментом, адже Вовка змінився: і вчитися став краще, й уроки не пропускав, у всьому допомагав. Тамара Ігнатівна не могла натішитися онуком. Влаштувався розвізником піци, схуд і став стрункішим. На мої запитання, чи не важко, завжди посміхався й жартував:

- Заради вас хоч на місяць! Відпрацьовую другий шанс.

Зізнаюся чесно, іноді мені так хотілося провести долонями по його шовковому густому чорному волоссю, притиснути до себе й поцілувати в щічку, але я дозволяла собі це тільки в думках, боячись неправильного розуміння як з боку учнів, так й з боку Вовки. Він і так дуже прив'язався до мене, а як там говорив Сент-Екзюпері: «Ми відповідаємо за тих, кого приручили». Тож я боялася загадувати, що буде далі.
 

1 ... 73 74 75 ... 182
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Практична педагогіка, Ксенія Демиденко», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Практична педагогіка, Ксенія Демиденко"