Книги Українською Мовою » 💛 Фентезі » Житіє моє, Ірина Володимирівна Сиром'ятнікова 📚 - Українською

Читати книгу - "Житіє моє, Ірина Володимирівна Сиром'ятнікова"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Житіє моє" автора Ірина Володимирівна Сиром'ятнікова. Жанр книги: 💛 Фентезі. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 73 74 75 ... 279
Перейти на сторінку:
зверталися. Якщо у вас є інша думка, потрудіться тримати цю іншу думку при собі, або апелюйте одразу до Ради Опікунів. Поки я тут директор, містер Тангор буде мати змогу вільно відвідувати інтернат і спілкуватися з будь-ким з наших вихованців.

— Петросові не потрібне втручання грубого, егоїстичного…

— Петрос серйозно відстає в розвитку, навіть з поправкою на пробудження Джерела. Погодьтеся, коли період первинної фрагментації свідомості затягується до десяти років, це уже привід для тривоги! Лучіано — єдиний, з ким Петрос міг регулярно спілкуватися, а його брат — перший чужий, в присутності кого він не ховається в черепашку, як наляканий слимак. Раджу це поцінувати.

Стосунки з завучем було зіпсовано, місіс Гемуль зрозуміла це з того, як ображена ворухнулося підборіддя мужчини. Вважається, що надмірна фіксація на ієрархії — прерогатива чорних, але всі люди — браття, і в білих теж деколи «грає кров». Містер Фокс вважає її безвідповідальною шмаркачкою. Нічого не поробиш, можливо, пізніше він зрозуміє її мотиви, хоча в його віці… Навряд.

Глава 29

Відрядження мало всі шанси перерости в курортний відпочинок. Чого б і ні? Я вставав удосвіта, робив якісь вправи, снідав, повертався в номер трохи подрімати, а на десяту — в інтернат, пасти моїх білих. Здавалося б, у чому смисл? Що може приваблювати дорослого чорного в товаристві білих малюків? Те, що при мінімумі зусиль, вони буквально дивилися мені в рот і ЗАХОПЛЮВАЛИСЯ мною, а це було як бальзам для мого пораненого самолюбства. Правильно казав дядько-небіжчик, прагнення до влади у мене просто зашкалює.

Ні, я згадував, звичайно, про розмову з лейтенантом Рудольфом, але він вже не розраховував, що один-єдиний чорний вирішить усі його проблеми? На мій погляд, набагато результативнішим було би зібрати народ і причесати околиці міста: може, ті, хто пропали, просто в якусь яму провалилися. Ага, всі дев’ятеро… З мого боку спроби розібратися в ситуації більше нагадували лови чорної кішки в темній кімнаті. Абсолютно контрпродуктивне заняття.

З іншого боку, маніяка я не боявся — мій Лючик був явно не його вподобаний тип, але от всі ці самогубства….

Уже майже тиждень я щодня, рівно о десятій, підходив до воріт інтернату і знаходився там до п’яти тридцяти безвилазно, навіть обідав у місцевій їдальні. Ми займалися всякими дурницями: гралися, гуляли, стрибали на скакалці (Шерех мене дьорнув про неї згадати) і розмовляли. Зворотньою стороною тонкої душевної організації білих є неймовірне занудство — кожне свої переживання вони здатні розмусолювати тижнями, причому, не тихо в куточку, а з кожним кого вдасться затягнути в розмову. Джо якось пояснював мені, що будь-яку сильно емоцію (хоч позитивну, хоч негативну) їм необхідно заговорити і раціоналізувати, інакше вона так і буде тиснути на нерви, поки не зажене на той світ. Лючик заливався солов’єм, а я звично кивав і думав про всякі сторонні речі.

Наприклад, про загальну благодушність. Мені давно пора було притерпітися до місцевих красот і повернутися до нормального для чорних цинічно-прагматичного настрою, але блаженне нічогонероблення нав’язливо оплутувало душу, неприроднє, як задоволення від анаші: приємно, але розумієш, що так бути не повинно, просто з життєвого досвіду. А коли чорний маг відчуває дискомфорт, то всім іншим час запасатися оберегами.

В якийсь момент мені спала на думку блискуча ідея спитатися, що з цього приводу думає Лючик.

— Ти сам як, тобі тут подобається?

Братик не став захоплено белькотіти, а серйозно замислився (що вже багато про що каже), потім несподівано випалив:

— Ні.

— ???

— Нудно тут. І робити нічого не хочеться.

Ось відповідь, гідна жителя мешканця Краухарда! Йому скучно, він хоче піти, наплювавши на всякі красивості. Ціню!

— Тоді, може, поїдеш зі мною в Редстон? Будемо жити разом, там теж школи для білих є.

— А як же інші? А Петрик?

М-да, Петрик. Мій братик уже встиг завести собі друга, якого я, на перших порах, прийняв за ідіота: пацан на рік старший за Лючика ходив у повному неадекваті, безперервно посміхаючись, весь час з’їжджаючи поглядом на бік, ще й постійно починав підскакувати на місці. Тік у нього такий, чи що? Чорні якщо їм уже хочеться товариства, то хоч вибирають рівних собі, а білі підбирають всяке дрантя, простіше було кішку завести. Перший раз я не втримався і вчинив по-хамськи — протягнув руку і почав плескати його по потилиці, як м’ячик. Він завмер якось зіщулився. Треба було його підбадьорити.

— Тренуєшся? Молодець! Дуже корисно для здоров’я. Мені теж тренер велів стрибати на скакалці, а я не вмію.

— Правда? — з підозрою перепитав Лючик.

— Правда! — з деякою гордістю відповів я.

Далеко не все, сказане мною, слід розуміти буквально, але тренер справді давав таку пораду. Питається, хто мене тягнув за язик?! Вони того ж дня знайшли десь довгу мотузку і почали з мене знущатися, тріскочучи щось на два голоси кожен про своє. І же ж не скажеш тепер, що я плювати на тренера хотів. А в проміжках ми грали в їх улюблену гру. Угадайте, яку? В коня! Це при тому, що в інтернаті було штук шість натуральних поні. До кінця тижня я зрозумів що білі діти не такі уже і невинні.

Признаюся чесно: тільки присутність цих заноз не дала мені назавжди зануритися в блаженний дебілізм. Просто тому, що не можна спати на їжаку. Від повного неспівпадіння життєвих ритмів формули медитації швидко втратили силу, і я дозрів щось робити.

Їх треба було чимось відволікти, поки вони мене геть не заїздили.

Проблема в тому, що інших джерел сильних вражень поблизу не спостерігалося — створювати одне одному проблеми білі не вміють. Інтернат нагадував іграшковий будиночок, в якому благодобрі ляльки-вчителі говорять про високе з ляльками трохи молодшими, а пацанятам хотілося біситися і бігати, Джерело-Джерелом, а людську природу ще ніхто не відмінив. І тут я, з характерною для мене геніальністю, знайшов вихід — нам слід було вирушити у похід, піший, бажано, з ночівлею. Таким чином, діти будуть зайняті рухом, а мені вдасться зробити вигляд, що я хоч зрідка думаю про роботу. Вирішили! Залишилося тільки відпроситися у місцевого начальства.

Місіс Гемуль з цікавістю спостерігала, як група молодшокласників (майже всі ті, хто залишився на канікули в інтернаті) пересувається під захистом зеленої огорожі (вони думали, що їх там не видно), а прямо через траву, наплювавши на зручні стежки, крокує чорний маг, безпардонний, як і прийнято серед людей його натури. Проходячи попри дітей, що збуджено шелестіли гілками, він плеснув у долоні, і налякана дрібнота з вереском і сміхом висипала з кущів. Проте, далеко втікати вони не стали.

Це було нова розвага молодшокласників — «дивитися мага». Іграшки і книжки було забуто,

1 ... 73 74 75 ... 279
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Житіє моє, Ірина Володимирівна Сиром'ятнікова», після закриття браузера.

Подібні книжки до книжки «Житіє моє, Ірина Володимирівна Сиром'ятнікова» жанру - 💛 Фентезі:


Коментарі та відгуки (0) до книги "Житіє моє, Ірина Володимирівна Сиром'ятнікова"