Книги Українською Мовою » 💛 Публіцистика » Остап Вишня. Невеселе життя, Сергій Анастасійович Гальченко 📚 - Українською

Читати книгу - "Остап Вишня. Невеселе життя, Сергій Анастасійович Гальченко"

844
0
28.01.23
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Остап Вишня. Невеселе життя" автора Сергій Анастасійович Гальченко. Жанр книги: 💛 Публіцистика / 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 73 74 75 ... 293
Перейти на сторінку:
таким же успехом, как и тут на Украине, если не больше.

Терпи и не унывай!.. Я всегда с тобою, всегда думаю и люблю тебя, как никогда… Дети тебя никогда не забудут, они тебя любят и вспоминают.

Солнышко мое! Целую твои лучистые глаза, твой большой и ясный лоб… Пусть тебя не омрачают тяжелые думы, смотри легче на вещи. Было бы здоровье, а все остальное можно перенести. Только крепися, крепися и крепися. Береги себя, не простудись. Лучше напиши, [что] тебе нужно из вещей теплых – я вышлю. А то твоя беспечность привела тебя к тому, что ты поехал так далеко совсем голый. Я тебе передала 3/IV в день твоего отъезда (как это я теперь вижу из твоего письма) вечером на имя следователя две книги и письмо, но ты, очевидно, их не получил, если выехал в 7 часов вечера, потому что я только в 8 ч. отнесла их к Проскурякову. Я ходила на другой день на вокзал, думала, что увижу тебя еще раз, но оказалось, что ты уже выехал… Ну, будь счастливый, мой дорогой мальчик! Не унывай, не опускайся и не грусти… А то мне очень тяжело.

Любимый мой, дорогой, хороший… Будь счастлив и до скорого свидания! Я верю, что оно будет скоро!

Твоя Варя.

Анна Дмитриевна и Мак, и Мурка, и Вячко с бабой тебя целуют. Все кланяются и ждут тебя и твоих писем. Остальные еще в Харькове и с ними еще не решено. Думаю, что скоро все выяснится.

Все, что тебе надо – пиши, я буду присылать. Волнуюся о цинге, что нужно от нее.

Лист Маслюченко В. О. до Остапа Вишні

27 квітня 1934 р.

Харків 27.IV.1934 р.

Дорогий мій синочок!

Одержала твого листа від 21.IV. Ти даремно хвилюєшся і нервуєш. Нічого не поробиш, так вже воно сталося, а хто винний в тому – я ніяк не доберу. Думаю, що всі потроху, а голівна ініціатива йшла з тої установи, що й ти мав з нею справу останній час. Мені не можна жити на Україні, Білорусі, Московській та Ленінградській окрузі. Забрали пашпорти, але жінки мотнулися в Москву до т. Горького, який направив їх до т. Вишинського, і пашпорти нам усім повернули. А таких, як я, багато є. Всього пережитого не можна описати; хай колись, як ми з тобою зустрінемося, тоді я все, все розповім детально. Продала речі й Цяцьку.

5. V. їду до Москви просити за тебе і за себе. Може що й вийде. А коли й справді буде дуже погано, тоді доведеться колонізуватися; тоді вже не буде перепони поїхати мені до тебе жити. Ну що ж, поживемо ще на півночі. Досить теплого краю, сидить він у мене в печінках. Поки живем непогано, а далі буде видно.

Я послала тобі посилку: 1 кіло сала, 2 кіло цукру, ½ кіло ковбаси, 5 пачок тютюну, 6 пачок махорки і 20 книжок кур[ильного] паперу та мундштук. Завтра пошлю ще посилку з топленим маслом та ще чогось куплю. Всі листи, телеграми направляй по-старому – на адресу тітки, тільки додавай внизу (под расписку). Майже все, що ти писав на «Слово», я одержала, бо попередила листонош, щоб моє листування відносили до Анни Дмитрівни, і я все там одержала. Поки перечікую до 5 числа, то в Юлі Йосипівни, то в Анни Дмитр[івни]. Мура живе у Анни Дмитр[івни] і житиме там до кінця навчального року. Я на перший час думаю жити в Білгороді, а фактично буду часто-густо у Юлі Йосипівни. Може з Москви привезу собі дозвіл лишитися на Україні, тоді мені буде зовсім добре, бо я поїду в якийсь театр на роботу. Ну, мені так зараз легко без речей, що ніяка подоріж не лякає, а Чиб’ю для мене здається таким близьким, як Куп’янськ. Коли нічого не вийде з Україною і з переводом тебе в інше місце, тоді буду пересуватися кудись ближче до тебе. Але це все гадки ще. Літо велике, і я тепер навчилася не думати, що буде завтра, бо завжди виходить не так, як думаєш. Настрій у мене не такий вже поганий, бо я знайшла тебе і знаю, де ти. А поки не одержала телеграми, думала здурію. Вже хотіла їхати до Пешкової і просити, щоб вона тебе розшукала, бо тут всі крутили мені голову і нарешті заявили, щоб я чекала листа від тебе. Могло вийти так, що ми з тобою розгубилися б по світу і ніколи не знайшли б одне одного. А тепер я вважаюся щасливою, бо дехто по 7–8 місяців не має звісток від чоловіків.

Ти, мій маленький хлопчику, не турбуйся. Якось та буду крутитися, а не здохну і дітям не дам загинути. Ніщо мене так не турбує, як ти. Тільки й думок, тільки й горя – це ти. Радість ти моя, сонечко любе. Що воно таке трапилося, я ніяк не розберу… Я все жаліла, що мене не покарала доля разом із тобою, а вийшло, що так воно й сталося. Бачиш, наша доля – одна, значить ми ще будемо з тобою вкупі, бо доля твоя і моя – одне ціле.

Так ти мене розжалобив листом, де писав про те, як тебе мати виряджала в «жизнь», що ревла я цілісінький день. Ах ти, синочок мій єдиний… Ну нічого, якось та переживем, ти тільки не горюй, голубчику мій. У мене ніяк не падає настрій, і життя не таке вже й погане. Все якось та буде, Люди в гірших випадках і то не губляться, а я ще багата – маю тебе, дітей і гроші. На перший рік якось вистачить пережити. Ти, сонечко, не суши себе турботами за нас, а живи й улаштовуйся спокійно. Я певна, що не все так страшно буде в Чиб’ю. Там же люди вже по 7 років прожили і нічого. Може й ми там знайдемо собі куточок, де єсть люди, що будуть нас цінувати. Тут вийшло, що перед свинями бісером сипали, так хай вони ним подавляться. Далі будемо знати ціну людям та приятелям. У мене зосталася тільки Анна Дмитр[івна] та тітка, які допомагають мені зараз і підтримують у важкий для мене момент.

Ну, моє дороге, дороге і єдине, цілую тебе кріпко. Анна Дмитрів[на] і Мак теж цілують і плачуть разом зі мною за тобою і тужать. Тітка теж вітає і плаче. Катя плаче і цілує. Ну самі тобі сльози річками, і нічого за ними не бачимо.

Цілую тебе, рідненький хлопчику. Ти щось і не приснишся мені ніколи. Правда, я зараз після всього пережитого сплю і день, і ніч… Так як у яму лечу, і до ранку, не перевертаючись, мов задубіла лежу. Ой, коли ж вже скінчаться твої муки, і ти зможеш спокійно виспатися і одпочити. Мій

1 ... 73 74 75 ... 293
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Остап Вишня. Невеселе життя, Сергій Анастасійович Гальченко», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Остап Вишня. Невеселе життя, Сергій Анастасійович Гальченко"