Книги Українською Мовою » 💙 Фантастика » Марсіянин 📚 - Українською

Читати книгу - "Марсіянин"

1 229
0
28.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Марсіянин" автора Енді Вір. Жанр книги: 💙 Фантастика. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 75 76 77 ... 121
Перейти на сторінку:
така радіоактивна, що вона дає 1 500 ватів тепла, з який 100 Вт перетворюється на електрику.куди діваються 1 400 Вт? Вони розсіюються у вигляді тепла.

Мандруючи до Патфайндера, мені довелось зняти ізоляцію з ровера, щоб випустити зайве тепло з тієї чортівні.

Я прикинув числа. Регулятор використовує 790 Вт щоб постійно підігрівати повітря. РІТЕГ-ових 1 400 Вт більш ніж достатньо для цієї задачі, а також щоб підтримувати прийнятну температуру у ровері.

Для перевірки я вимкнув нагрівачі у регуляторі й заміряв його споживання енергії. Через кілька хвилин я увімкнув їх назад. Ісусе Христе, яке ж холодне повітря було при поверненні. Але я отримав дані, яких потребував.

З нагріванням регулятор споживає 21,5 пн. Без нього… (барабанний дрібний бій) 1 пн. Саме так, майже уся енергія витрачалась на нагрівання.

Як і з більшістю життєвих проблем, цю можна розв’язати скринею чистого випромінення.

Решту дня я витратив на повторну перевірку своїх чисел й проведення додаткових перевірок. Усе сходиться. Я можу це зробити.




Журнал: Сол 200

Сьогодні я буксирував каміння.

Я маю знати, яка енергетична ефективність буде у ровера-причепа. На шляху до Патфайндера на 18 кВт-год я мав 80 км. Цього разу навантаження буде набагато більшим. Я тягтиму причем з усім начинням.

Я під’їхав заднім ходом до причепа й зчепив буксировочні клямри. Досить легко.

Вже деякий час причеп був розгерметизований (адже у ньому зроблено кількасот маленьких дірочок), тому я відчинив обидвоє дверей повітряного шлюзу щоб мати прямий доступ до середини. Відтак закинув до середини купку камінюк.

Вагу довелось вгадувати. Найважча річ, яку я візьму з собою, це вода. 620 кг. Моя сухо заморожена картопля додасть ще 200 кг. Мабуть у мене буде більше сонячних стільників ніж раніше, а ще мабуть батарея з Габу. Плюс атмосферний регулятор й оксигенатор звісно. Замість того щоб зважувати усе те манаття, я примірився й вирішив, що воно буде 1 200 кг ваги.

Півметра кубічного базальту важить близько того (більш менш). Після двох годин важкої праці, впродовж котрої я ввесь час скиглив, усе це було завантажено.

Відтак, з двома повністю зарядженими батареями, я накручував кола навколо Габа, поки не виснажив їх обох.

При палючому максимальному погоні у 25 км/год, прогулянка не викликала збудження й захоплення. Але я був вражений тим, що ровер може підтримувати такий погін з усим тим додатковим вантажем. У нього неймовірний крутний момент.

Але закон фізики - це мале вперте лайно, і воно помстилося за додаткову вагу. Я отримав лише 57 км до закінчення заряду.

Ці 57 км були на пласкій землі, без потреби вмикати регулятор (котрий з вимкненим нагрівачем не багато споживає). Вважаймо для безпеки 50 км на день. С таким погоном знадобиться 65 днів щоб дістатись до Скіапареллі. Але це лише час у дорозі.

Час від часу мені потрібно буде зупинятись й давати оксигенатору споживати усю енергію. Як часто? Після купи розрахунків я визначив, що мій бюджет у 18 пн дозволить оксигенаторові зробити О2 на 2,5 дні. Мені доведеться зупинятись щодва-щотри Соли щоб відновити кисень. Мої 65 Солів перетворюються у 91!

Це достобіса довго.Я відірву собі голову, якщо доведеться так довго жити у ровері. У будь-якому разі я виснажений від піднімання каменюк й скигління через піднімання каменюк. Гадаю, я надірвав собі спину. Решту дня намагатимусь не напружуватись.



Журнал: Сол 201

Так, я точно надірвав собі спину. Я прокинувся у агонії.

Тому я зробив перерву у роботі з ровером. Натомість я витратив день на прийом ліків та ігри з радіацією.

Спочатку я наївся вікодину для своєї спини. Слава медичним запасам Бека!

Відтак я поїхав за РІТЕГом. Він був саме там, де я його лишив, у ямці за 4 км від мене. Лише ідіот триматиме таку річ біля Габа. Та все одно я приніс його знову у Габ.

Він або уб’є мене, або ні. На те, щоб впевнитись, що він не зламається, було витрачено багато праці. Якщо я не можу довіряти НАСА, кому тоді взагалі я можу довіряти? (Поки що я забуду про те, що НАСА сказало нам закопати подалі цю річ.)

На зворотньому шляху я віз його на даху ровера. Це маля просто вивергає тепло.

У мене є трохи гнучких пластикових трубок, призначених для дрібних ремонтів відновлювача води. Як приніс РІТЕГ у Габ, я дуже обережно приклеїв трохи трубок навколо ребер теплорозсіювача. Використовуючи лійку, зроблену з аркушу паперу, я пустив воду по трубках, збираючи її у скриньку для зразків.

Без сумнівів вода нагрілась. Це звісно очікувано, та все ж приємно бачити, що термодинаміка поводиться слухняно.

Регулятор атмосфери працює не постійно. Погін криго-розділення залежить від погоди ззовні. Тому повернення холодного повітря відбувається не стійким потоком. А РІТЕГ продукує постійне передбачуване тепло. Він не може збільшувати свою віддачу.

Тому я нагріватиму воду РІТЕГом, щоб створити резервуар тепла, відтак я направлятиму повернене повітря бульбашками крізь цю воду. Такми чином мені не доведеться перейматись щодо часу повернення повітря. І мені не доведеться мати справу з несподіваними змінами температури у ровері.

Коли вікодин припинив діяти, моя спина розболілась ще більше. Потрібно менше напружуватись. Не можу ж я ковтати пігулки увесь час. Тому на кілька днів я відмовлюсь від важкої праці.

1 ... 75 76 77 ... 121
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Марсіянин», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Марсіянин"