Книги Українською Мовою » 💛 Публіцистика » Нам воно святе! Пісні січових стрільців 📚 - Українською

Читати книгу - "Нам воно святе! Пісні січових стрільців"

397
0
28.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Нам воно святе! Пісні січових стрільців" автора Михайло М. Маслій. Жанр книги: 💛 Публіцистика / 💛 Поезія. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 75 76 77 ... 106
Перейти на сторінку:
А у нашім огороді діл копали, Молодого жовнярика поховали, А у нашім огороді діл копали, Молодого жовнярика поховали. Ой у лузі червона калина
Вірш Степана Чарнецького. Музика народна Ой у лузі червона калина похилилася, Чогось наша славна Україна зажурилася. А ми тую червону калину підіймемо, А ми нашу славну Україну розвеселимо! Марширують наші добровольці у кривавий тан Визволяти наших добровольців з ворожих кайдан. А ми наших братів українців визволимо, А ми нашу славну Україну гей, гей розвеселимо! Ой у лузі ярої пшенички золотистий лан, Розпочали стрільці українські з ворогами тан! А ми тую ярую пшеничку ізберемо, А ми нашу славну Україну гей, гей розвеселимо! Як повіє буйнесенький вітер з широких степів, Та й прославить по всій Україні січових стрільців. А ми тую стрілецькую славу збережемо, А ми нашу славну Україну гей, гей розвеселимо! Юрій Шкрумеляк

Український журналіст, поет, перекладач і дитячий письменник (псевдоніми: Іван Сорокатий, Юра Ігорків, Ю. Підгірський, Смик, Гнотик, Олекса Залужний, Максим Цимбала), січовий стрілець Юрій Шкрумеляк (18 квітня 1895, с. Ланчин, нині смт Надвірнянського району Івано-Франківської області —20 листопада 1965, Львів) народився в селянській сім’ї. 1901–1907 рр. навчався у сільській школі, 1907–1914 – у Коломийській гімназії, 1922–1924 – у Львівському університеті і на філософському факультеті Празького університету. Пішов у світ широкий, знаючи кілька європейських мов. Згодом вільно перекладав з німецької, англійської, чеської, російської та польської мов.

Під час Першої світової війни воював у складі Українських Січових Стрільців, був підхорунжим. Належав до найвідоміших поетів-усусів і найвідоміших активістів «Пресової Квартири УСС».

Після кривавих боїв на Маківці М.Гайворонський на слова Ю.Шкрумеляка написав пісню «Питається вітер смерті». «Стрілець і пісня, – зауважував Шкрумеляк, – то брат і сестра, то любчик і любка; в одинокій пісні знаходить стрілець розраду та хвилеве забуття». Учасник визвольної війни. Працював із М.Євшаном у архівах Начальної Команди УГА.

1920–1930 рр. – співробітник і редактор часописів «Дзвіночок» і «Світ дитини», до співпраці з якими запрошував відому дитячу поетесу М.Підгірянку.

1928–1939 – співробітник видавничого концерну І.Тиктора, головний редактор і фейлетоніст (псевдонім Іван Сорокатий) газети «Народна справа» та журналу для дітей «Дзвіночок».

1945 р. був засуджений на 10 років ув’язнення в радянському концтаборі. Покарання відбував у Печорських таборах. Після повернення з ув’язнення (1956 р.) реабілітований.

Помер у Львові, похований у на Личаківському цвинтарі.

Ой у мого кониченька золота підкова
Вірш і музика Юрія Шкрумеляка Ой у мого кониченька золота підкова — А як сяду, то поїду до самого Львова.
1 ... 75 76 77 ... 106
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Нам воно святе! Пісні січових стрільців», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Нам воно святе! Пісні січових стрільців"