Книги Українською Мовою » 💙 Фантастика » Цифровий, або Brevis est 📚 - Українською

Читати книгу - "Цифровий, або Brevis est"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Цифровий, або Brevis est" автора Марина та Сергій Дяченко. Жанр книги: 💙 Фантастика. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 76 77 78 ... 101
Перейти на сторінку:
пристосуватись, як трясти. А пацюк там, ну як живий, чесно. Реагує якось по-своєму. А місто велике, там різні закапелки, і ніщо не повторюється.

— Квест?

— Слів таких не знаю, — суворо сказав батько. — Дурість це все й розважалки… Зараз дограю третє коло, і будемо вечеряти.

Він забрав у Арсена телефон, нетерпляче, навіть грубувато. В останню мить Арсен устиг розгледіти в кутку екрана ледь помітний логотип: «Нові іграшки».

Арсен повернувся в передпокій й привалився спиною до стіни. Ридань не було чутно. Він обережно зазирнув на кухню: ще ранкові чашки громадилися, звісивши ниточки з барвистими ярличками. На неприбраному столі валявся вимкнений ноутбук. У ванній шуміла вода.

— Мамо? — він притулив вухо до дверей. — Мамо?!

Відповіді не було.

Арсена обсипало крижаними голками з голови до куприка.

— Мамо!

«Ключ ON».

Під його долонею чарівним чином повернувся замок. Арсен штовхнув двері. Мама сиділа на краю ванни, дивлячись, як біжить у раковину вода. Жива. Страшна. З патьоками туші на лиці.

— Матусю! — в Арсена від жалю зсудомило горло.

— Іди геть, — сказала вона, відвертаючись. — Дай мені спокій.

* * *

— У мене батько підсів на цей, як його… «Пацючник».

— Чудова річ.

— Він зроду ні в що не грав. Навіть у «Тетріс».

— Давно пора починати. Як тобі?

— Ну…

— Я теж так вважаю. Феноменальна штука. Зараз піде ціла лінійка дуже простих, дуже оригінальних ігор — для офісних працівників, для водіїв, для домогосподарок, для слюсарів, для медиків, для сезонних робітників…

— Сезонні робітники не граються.

— Не гралися, — вкрадливо сказав Максим. — А водієві в пробці, коли нічим зайнятися… Далекобійнику на привалі чи на заправці…

— Максиме, — сказав Арсен. — Я наказав мамі покинути блоґи.

Максим секунду помовчав:

— Сміливо. Але я тебе розумію.

— Вона покинула, — Арсен закашлявся, — і…

— Що?

— Скажи, ти їм туди щось підмішуєш? Наркотик якийсь?

— Куди?

— У блоґи, — вичавив Арсен. — У всі ці щоденники, щоденнички, сторінки…

— Ти засмутився?

Максим сів поруч. Лице його, здебільшого нахабно-впевнене, тепер раптом набрало виразу крайньої серйозності.

— Як тобі сказати, — пробурмотів Арсен. — Якщо чесно, то для мене це жах. Мені здається, що вона божевільна або наркоманка. Я ще її таку не бачив.

— Ану проаналізуймо, — м’яко сказав Максим. — По-перше, я не аптекар-отруйник, щоб «підмішувати» щось у мережі. По-друге, залежність виникає від горілки. Від пива. Від героїну. Від слави. Від регулярних занять спортом. Від карт і рулетки. Ти ж мене у цьому всьому не можеш винити, ні?

— Ні.

— Від сильних емоцій теж виникає залежність. Для твоєї мами покинути блоґ — усе одно що покинути рідний дім, усіх друзів і назавжди виїхати кудись далеко. В пустелю. У примітивних народів яка найстрашніша кара? Смерть? Ні, вигнання.

— Максиме, — сказав Арсен, відчуваючи, як мертвіють щоки. — Але ж її рідний дім — це ми… Я… Тато… Ми нікуди її не проганяємо, навпаки — вона віддаляється від нас…

Максим промовчав — виразно, тривало й красномовно. Арсен притис долоні до лиця й сильно потер.

— То що, я… дурницю впоров, так? Вчинив злочин?

— Теоретично вона може відвикнути від цих щоденних… ін’єкцій. Але це тривалий процес. Тим більше, що рішення кинути прийшло не зсередини, а ззовні — від тебе. Не виключено, що вона шукатиме заміну — почне пити. Почне шукати сильних емоцій на стороні…

— Максиме… — Арсен зіщулився в кріслі.

— Заспокойся, — Максим поклав йому руку на плече. — Я тебе наодинці з проблемою не покину. Можеш дати їй відбій, прямо зараз, по телефону. Тільки м’яко, Арсене, не наказуючи, а рекомендуючи! Або спробуй підсунути замінник…

— Що?

— Іграшку, — Максим посміхнувся. — Іграшка здоровіша, ніж блоґи. Проте залежність залишиться, позбуватися її — довга справа.

— А журнал цей… технічно… можна відновити?

— Найчастіше, так, за якийсь час.

— Тоді хай краще відновить журнал.

— Як хочеш. Ще раз кажу: вказівки давай дуже м’яко. Такі штурхани — щоразу великий стрес. Дзвони.

Арсен набрав номер маминого мобільника. Вона довго не відповідала на виклик. Бери, бурмотів Арсен про себе. Ну, будь ласка…

— Алло, — відгукнувся безбарвний мамин голос.

— Матусю, — сказав він квапливо. — Мабуть, тобі варт повернутися… відновити журнал… я думаю, що ти могла б… це було б чудово…

Він говорив і говорив, а телефон мовчав. І коли він утратив надію, мама запитала дитячим розгубленим голосом:

— Ти справді так вважаєш?

— Так, так!

— Як же я раніше не додумалася…

У її голосі було таке хвилювання, таке вражене щастя, наче мама довідалась про закінчення великої війни.

* * *

Арсен довго сидів, крутячи в руках телефон. Максим щось робив на ноутбуці, на моніторах крокували люди, сиділи й працювали люди, чекали переходу перед пожвавленою вулицею, знімали гроші з карток…

— Це ненормально, — сказав нарешті Арсен.

— Домовмося про поняття норми, — одразу відгукнувся Максим.

— Людина не може так переживати через… віртуальні речі.

Максим розвернувся в кріслі. Закинув ногу на ногу. Усміхнувся широко й щиро:

— Може. Тільки через них вона й може переживати.

Він помовчав, даючи Арсенові змогу осмислити.

— Пам’ятаєш, ми з тобою говорили про собак? Про цифрових щенят, які сидять у темряві й чекають, поки прийде хазяїн? Я тебе запитав: усі ті люди, що платять реальні гроші за віртуальних собак, вони божевільні? Бо за ці ж самі гроші вони могли б купити щось справжнє. А ти запитав: наприклад, що? Любов? Дружбу?

1 ... 76 77 78 ... 101
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Цифровий, або Brevis est», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Цифровий, або Brevis est"