Книги Українською Мовою » 💛 Фентезі » Житіє моє, Ірина Володимирівна Сиром'ятнікова 📚 - Українською

Читати книгу - "Житіє моє, Ірина Володимирівна Сиром'ятнікова"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Житіє моє" автора Ірина Володимирівна Сиром'ятнікова. Жанр книги: 💛 Фентезі. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 77 78 79 ... 279
Перейти на сторінку:
не можна, вона нас демаскує.

— У племінника бричка.

— Підходить! Бери і поїхали.

Кінь — не машина, запрягати — півгодини. До того моменту, коли незадоволений Альфред повернувся з екіпажом, Кларенс запхав до валізи цілу похідну лабораторію, від лýпи до спиртівки, причому, призначення половини предметів залишалося для мене таємницею. Ми залізли на сидіння і зробили вигляд, що все так, як має бути: брудний як свиня після дводенного походу чорний маг і солідний представник влади їдуть кудись разом у справах.

— Нам треба підібратися до інтернату з боку парку. Зможемо?

— Дороги там немає, але я спробую.

Кривий путівець стрімко видряпався на горби навколо озера, закрутився в петлю і зник посеред чистого степу, далі вся надія була лише на міцну вісь. Бричка підскакувала на горбиках, оминала чагарі, сліпо налітала на якісь ямини і каменюки у високій траві. Я тримав на колінах валізу, намагаючись якось амортизувати поштовхи і удари, не від альтруїзму, просто, інакше конем би довелося керувати мені.

— Ще далеко? — клацаючи зубами поцікавився Кларенс.

— Напарник нас зустріне.

— ???

— Керуй, давай!

Про наближення зомбі кінь знав найпершим — він тривожно захропів і почав кидатися з боку в бік.

— Все, приїхали. Прив’яжи скотину, далі пішки.

— Може поясните, в чому справа? — незадоволена буркнув білий (я повернув йому валізу).

Я зітхнув і спробував донести до провінційного поліцейського усю геніальну простоту мого плану.

— Пояснюю лише раз: з цього боку озера перехід до зони «відкату» дуже різкий — ми за три години дійшли до цілком нормальної місцевості. Я маю на увазі — живність, хижі птахи, комахи-кровососи. З боку залізниці перехід помітити майже неможливо, повірте мені на слово. Звідси мораль — пентаграма, яка створювала наш щит, знаходиться десь тут.

— Треба було взяти для пошуків більше народу, — коли білий починає огризатися, це означає, що він дійшов до крайнього ступеню роздратування.

— Не сци, начальник! Мій напарник тут уже все розвідав.

Кларенс не виглядав переконаним.

Макс з’явився з-за кущів абсолютно безшумно, від тягучої ґрації його рухів хотілося розвернутися і втекти. Натуру не заховаєш! Того, що під скуйовдженою бурою шерстю ховається монстр, видно не було, але відчувалося дуже добре. (А колючок-то, колючок в шубі! Мама моя мила!) Білий насторожився і, придивляючись ближче, почав підсвідомо погладжувати долонею кишеню куртки (напевно у нього там якийсь амулет). І правда, а чи є сенс шифруватися? Всі ми в одному човні, це факт. Я покликав Макса і представив його лейтенанту:

— Знайомтеся, мій напарник, — Кларенс нахилився погладити собаку, — він — зомбі, — закінчив я, підхоплюючи за лікоть лейтенанта, який спробував слабко відсахнутися. — Тихо, тихо! Він ручний.

Макс зацікавлено зиркав на Кларенса неживим білуватим оком з-під довгої гривки, начальник михандрівського НЗАМПІС безуспішно намагався впоратися з диханням. І цей тип на зарплатні в «очистці»?

— Я, звичайно, знав, що всі чорні з привітом, але не настільки ж!

— А що, — щиро обурився я, — начальство дозволило.

— Але ж нежить!

— Дурні забобони! Зомбі — реанімований організм, а не потойбічний феномен. Макс — стабільний, це головне, а скільки користі він приносить. Зараз самі побачите.

— Все одно, попереджати треба було, — сердито буркнув бравий офіцер, і зробив вигляд, що може йти сам.

Я знизав плечима і рушив за Максом, при цьому, обидва — і валіза, і білий — тепер висіли на мені.

Між іншим, на предмет «взяти людей» Кларенс був неправий, справа далеко не лише в масштабах пошуків. Наш суперник — маг, а значить, може приховати сліди своєї діяльності набагато надійніше, ніж звичайна людина. Може, але не від зомбі — мертвий завжди знайде мертвого: як його не ховай, чим не посипай, які закляття не шепочи зверху. Там де для сотні дипломованих детективів знайшлося б роботи на місяць, Максові достатньо буде півгодинки побігати взад-вперед, і ось він уже весело топчеться на зовсім непримітному пасмі трави посеред чистого поля, нема за що оком зачепитися.

— Копати будемо тут, — з розумним виглядом оголосив я.

Ми розділили місце на ділянки за принципом археологів і почали акуратно знімати дерен. Ніякої глибокої могили не було, за якісь двадцять сантиметрів від поверхні моя лопатка наткнулася на скелетовану кисть руки.

— Ну, ось і…

У відповідь лише трава зашелестіла — Кларенс метнувся в найближчі кущі, ригати. Начальник поліції, щоб його качка копнула… Чверть години я приводив білого до тями, але і після цього його стало лише на те, що ви запротоколювати знахідку і спробувати, як на ній працюють кілька стандартних поліцейських заклять.

— Молодий мужчина, помер три роки тому, точніше не скажу. Є сліди якоїсь магії, знімаю відбиток. Далі краще викликати експертів.

— Рано. На труп вони пришлють звичайних криміналістів, а нам потрібні чистильники. Але фіра тут не проїде, а я не думаю, що злодюга би на власному карку пер тіло дуже далеко. Тому будемо шукати пентаграму десь тут.

— Темніє, — слабо заперечив лейтенант

— Пофіг! В темряві почуття лише загострюються.

Ми розділилися і пішли спіраллю, поступово розширюючи діаметр. Макс також помагав, але на його чуття я не розраховав і був зовсім правий — незвичайне знайшов Кларенс, не за магічним фоном, а з абсолютно ідіотської причини — йому не сподобалася чагарі.

— Містере Тангор!

Я спробував запам’ятати місце на якому зупинився, плюнув і пішов на поклик.

— Ну?

— Вам не здається, що вони якісь… неправильні?

«Неправильною» була купа вічнозеленого чагарника з шипами такого розміру, що мені від самого їх вигляду ставало недобре.

— І що не так?

— Занадто рівні. Густі.

І справді — кущі тут більше нагадували стрижений живопліт, вид для мого ока якраз звичний, але в природі це зовсім не характерне явище. Я обережно розсунув руками гілля.

— Ну що, ліземо?

Білий з ваганням гледів на колючу перешкоду.

— Ти краще валізу візьми, а то повертатися доведеться.

Ех, ось де мені б знадобився буковий ціпок, залишений у відділку. Все ж бойові маги давнини зналися на своїй роботі. Сказати, що ми подряпалися — нічого не сказати, один шип пропоров мені руку мало не до кістки, словом, до того мерзотника, який це влаштував, я тепер відчував щиру і нерозбавлену ненависть. Дайте мені тільки до нього добратися — покалічу!

За густою стіною шипастих гілляк, чагарник різко зійшло на ніц, оголивши майже пустий простір діаметром коло чотирьох метрів, без жодного натяку на рослинність. Відчуття магії посилилося, я присів, розглядаючи ґрунт.

Можна би подумати, що така не вражаюча потужністю штука, як проведена крейдою риска, мала би зникнути без сліду після першої ж зливи. Можливо, зі звичайною крейдою так і стається, але якщо лініями Знаку пройшла Сила, то остаточний ефект виходить сильнішим, ніж від серйозної ватри — на тому місці дуже довго нічого не буде рости.

1 ... 77 78 79 ... 279
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Житіє моє, Ірина Володимирівна Сиром'ятнікова», після закриття браузера.

Подібні книжки до книжки «Житіє моє, Ірина Володимирівна Сиром'ятнікова» жанру - 💛 Фентезі:


Коментарі та відгуки (0) до книги "Житіє моє, Ірина Володимирівна Сиром'ятнікова"