Книги Українською Мовою » 💛 Молодіжна проза » Ігри мажорів. "Сотий" ліцей, Діна Ареєва 📚 - Українською

Читати книгу - "Ігри мажорів. "Сотий" ліцей, Діна Ареєва"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Ігри мажорів. "Сотий" ліцей" автора Діна Ареєва. Жанр книги: 💛 Молодіжна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 7 8 9 ... 111
Перейти на сторінку:

— Мишенятко, де ти взяла котика?

Мишенятко? Мишка, значить. Миша... А їй підходить!

— На вулиці. Його ледве машина не збила, воно там пропаде, можна його залишити, мамо? Будь ласка...

Дарина Сергіївна дивиться на мене з таким виглядом, ніби хоче запитати: «А цього чела ти звідти ж притягла?»

Ні, так не годиться, треба сказати правду. Навіть якщо вона ні про що не здогадується, нехай краще дізнається від мене, ніж від доньки. Потрібно тільки вибрати момент.

— Давай його сюди, — Дар'я Сергіївна зітхає і забирає кошеня, те одразу починає голосно муркотіти. А в нас тільки горлопанив і нявкав. — Мишко, переодягайся. Нікіто, мийте руки і йдіть на кухню. Ви будете чай чи каву? 

Коли виходжу з ванної, Маша-Миша вже на кухні. Сидить біля кошеняти і дивиться, як те хлебче з пластикового судочка молоко.

При яскравому світлі краще видно, сідаю і крадькома її розглядаю. У Маші дуже красиві руки з довгими, як у піаністки, пальцями. І навіщо вона одягається як пацан? Зараз на ній футболка з шортами, і я залипаю на стрункі ніжки.

Вона вся така акуратненька, ладна. Шкода тільки, що знову в окулярах. Товсті лінзи спотворюють очі, вони здаються маленькими і злими.

Швидким поглядом обводжу кухню. Затишно. Може, не так круто, як у нас чи в Мамаєвих, але на рівні. Усе світле — від меблів до жалюзі на вікнах. Багато квітів. 

Маша сідає за стіл навпроти мене і поглядає на матір. Поки та розливає чай по чашках, очима вказую Мишці на окуляри. Її щоки рожевіють, а в мене по венах біжать струмені.

Вона згадала ліфт, присягаюся, бо я теж його згадав. Моя Миша знімає окуляри, кладе поруч на стіл і піднімає на мене очі. Вони великі й вологі, як у лані, і в мене знову частішає пульс разом із серцем.

Пахне лимоном і випічкою, на столі з'являються булочки з родзинками і маком. Дарина Сергіївна сідає поруч із нами і складає долоні будиночком.

— Нікіто, розкажіть, як ви з Машею познайомилися? Ваші батьки не хвилюються? Уже досить пізно.

Чую тільки перше запитання. Маша дивиться на мене насторожено. Зрозуміло, не хоче зіпсувати перше враження. Розповісти, як є, чи вигадати що-небудь? Давай, Нік, наважуйся. Не будь закінченим козлом.

— Насправді, — кажу сиплим голосом, — насправді це було не зовсім знайомство.

Доводиться прокашлятися.

— Ось як? — красиві брови здіймаються вгору. — І що це?

— Я збив вашу доньку, — випалюю, кров зрадницьки кидається в обличчя. У роті миттєво пересихає, але я героїчно утримуюся від ковтка чаю.

— Що значить, збив? — усе ще не розуміючи, перепитує мама Маші.

— Дуже просто. Ударив машиною. Прав немає, мені ще немає вісімнадцяти, тож...

— Мам, — Машка доторкається до руки матері, яка стискає чашку. 

Але мене вже несе. Навіть не думаю зупинятися. Вперше в житті відчуваю драйв від того, що кажу правду. Переказую те, що трапилося, від початку до кінця, нічого не прикрашаю і не зупиняюся навіть тоді, коли не завадило б і пригальмувати.

— Я не зі благородства повернувся, мені ваша дочка сподобалася. Дуже сподобалася, — випалюю. 

Намагаюся не дивитися на Машу, надто обпікає погляд розкритих потемнілих очей.

Дарина Сергіївна недовірливо дивиться на мене. Впевнений, їй складно перетравити таку інфу. 

— Ми можемо викликати поліцію, якщо хочете. Можемо набрати батька, він в Австралії, там якраз день. Я готовий, — ну, тут я, звісно, загнув. Не готовий. Не хочеться залишитися без грошей і без машини. Але вибору я собі не залишив.

У повітрі повисає тиша. Гнітюча і невизначена. Відсьорбую чай. 

— Припустимо, поліцію ми долучати не будемо, — Дар'я Сергіївна бере в руки чашку, — а от з вашим батьком я б поговорила. Дайте мені його номер. Як його звати?

Хіба я себе не назвав? А, це вона про батька, не про мене.

— Андрій. Топольський Андрій Григорович.

Дивлюся на її руки. У мами Маші такі ж довгі пальці, як у її доньки, у них це сімейне. Немов у сповільненій зйомці бачу, як вони розтискаються, чашка падає на підлогу. Від дзенькоту розбитого скла спляче кошеня підривається і з переляку розпушує хвіст.

Ну так, мій батько — депутат облради, але він не їсть людей. Дивно, що вона так реагує. Навіть те, що я збив Машу, походу, вставило менше.

Жінка різко встає, притискає долоню до губ і відходить до вікна.

— Мам? — Маша звичним жестом надягає окуляри і здивовано дивиться на матір. Підходить, торкає за лікоть. — Матусю, ти чого?

Нерозуміло моргаю, кидаюся поглядом від Мишки до її матері й назад. Що взагалі тут відбувається?

— Тобі краще піти, Ніку, — тривожним голосом каже Маша.

— Так, Нікіто, — луною відгукується Дар'я Сергіївна, — ви йдіть. Дякую, що привели Марію.

— Гаразд, — нічого не розумію, розумію тільки, що справді краще звалити. Хотів ще запитати, чи напише вона на мене заяву, але передумав. Потім у Мишки запитаю.

1 ... 7 8 9 ... 111
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Ігри мажорів. "Сотий" ліцей, Діна Ареєва», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Ігри мажорів. "Сотий" ліцей, Діна Ареєва"