Книги Українською Мовою » 💛 Наука, Освіта » Беру свої слова назад 📚 - Українською

Читати книгу - "Беру свої слова назад"

286
0
28.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Беру свої слова назад" автора Віктор Суворов. Жанр книги: 💛 Наука, Освіта. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 80 81 82 ... 156
Перейти на сторінку:
мемуарів обзивати армію безмозкою і схиляти коліна перед колективною мудрістю Центрального Комітету. Жуков вилизав колективну дупу Центрального Комітету, і ніхто не бачить в цьому нічого поганого, і ніхто не каже, що його змусили. А от коли він кинувся полірувати індивідуальну дупу Генерального секретаря, так тут же нам пояснюють: його, бідного, змусили.

Кажуть, що Жуков хотів донести правду про війну, тому змушений був на компроміси йти... Теж правильно. Але кожна повія саме так свої дії обґрунтовує - жорстокою необхідністю.

Ну а щодо правди, яку Жуков хотів донести...

5 -

Мемуари Жукова пригнічують кожного, хто їх читав, дряпають душу безграмотністю.

Повторюю: я ставлю в провину Жукову тільки перше видання - Москва, АПН, 1969 рік. За все, що було вписане в «більш правдиві варіанти» після смерті Жукова, несуть відповідальність його донька й численні співавтори. А перше видання вийшло за життя стратега, тому він відповідач за все, що в цій книжці міститься. А містяться там речі дивовижні. Але вражає вона не тільки тим, що в ній є, але й тим, чого в ній немає. Немає нічого в книжці про масове здавання в полон кадрової Червоної Армії в перші місяці війни, немає нічого про загороджувальні загони, про мордобої, про розстріли перед строєм без суду і слідства.

Але не це головне. Головне для стратега - карти. Для колишнього начальника Генерального штабу карта - основа основ. Можна було мемуари не писати, а опублікувати карту угруповання радянських військ на 21 червня 1941 року. Будь-якій військовій людині все стало б відразу ясно. Але угруповання радянських військ на 21 червня 1941 року - це державний секрет вищої категорії. Його пильно берегли в СРСР, а тепер у РФ. Любителі історії з дрібних осколків складають картину, але держава мовчить. Усіх мастей «інститути військової історії» та «академії військових наук» створені не заради того, щоб картину прояснити, а задля того, щоб її затемнити. Якщо розкрити угруповання радянських військ, то легендам про те, що війна була нібито «великою і вітчизняною», буде завдано остаточний і смертельний удар.

Ясна річ, Жуков питання про угруповання радянських військ обійшов мовчанням. Але мемуари начальника Генерального штабу, в яких немає карти обстановки, - це розкішна коробка ювелірної фірми, на якій золотими літерами витиснуте всесвітньо відоме ім'я, але чомусь відсутнє діамантове намисто. Такі мемуари - це пипка-пустунець. Гумочка є, а молока немає: смокчіть, дорогі товариші!

Жуков знав, що угруповання радянських військ йому розкрити не дозволять, а коли так, годі було й братися за мемуари, бо текст книжки - це річ другорядна, це тільки пояснення до того, що нанесене на карту.

Але стратег і компанія вихід знайшли. На стор. 225 першого видання карту помістили: становище радянських військ, які повинні були, як нас запевняють, «відбити німецьке вторгнення». Комуністичні ідеологи не шкодували коштів на видання книжки Жукова. Міркіна пише: «Така ошатна в багряному целофановому супері була вона, ця цар-книжка!» («Огонек». 1988. No 18. С. 20).

Так, не поскупився Центральний Комітет: і папір добрий, і обкладинка яскрава, і карти кольорові з розворотом. Але найголовніша карта, яка повинна була прояснити морок 1941 року, - маленька, чорно-біла, навіть сіренька і без розвороту. Весь радянсько-німецький фронт від Балтики до Чорного моря - 56 міліметрів. Немовля своєю долонькою накриє відразу Північно-Західний, Західний, Південно-Західний і Південний фронти і двадцять армій, які входили до складу цих чотирьох фронтів і таємно висувалися з глибини країни на простори Білорусії й України. Карта навмисно зроблена настільки дрібною, що на ній нічого все одно не помістиш. Начебто карта і є, але в той же час її й немає.

Армії на цій карті перераховані списком, але їх положення не показано. Просто написано: «Західний особливий військовий округ (3А, 4А, 10А)». Товариші шахісти, уявіть, що вам треба аналізувати шахову партію; вам повідомляють, що є на шаховій дошці король, ферзь, кінь і три пішаки, але де вони знаходяться - державна таємниця. Як би ви аналізували? Жуков явно вважав читачів розумово неповноцінними і саме в розрахунку на них писав свої твори.

Жуков обдурював читачів без сорому. 21 червня 1941 року західні військові округи рішенням Політбюро були перетворені у фронти. Вже одне це змушує задуматися: Сталін нападу не чекав, а фронти розгорнув. Навіщо? Для того щоб такі думки нас не турбували й не бентежили, на карті Жукова ніяких фронтів немає. Замість цього - мирні військові округи: Київський, Прибалтійський, Західний. Мовляв, жили ми мирним життям і нічого не затівали... Але ж це - нахабне пересмикування. За такі речі в минулі часи били в лоб канделябром. Але подрібнів народ. Майже святого шулера від історії ніхто за руку ловити не став. А шкода мені, що канделябр не став зброєю пролетаріату.

Але це не все. У Прибалтиці перебувала 27-а армія генерал-майора Берзаріна Миколи Ерастовича. Положення 27-ї армії не тільки не зазначене, але воно навіть і не назване. 27-а армія просто пропущена. Берзарін завершив війну генерал-полковником, Героєм Радянського Союзу, кавалером дев'яти бойових орденів, у тому числі чотирьох полководницьких, командувачем 5-ї ударної армії, першим радянським комендантом Берліна. За давньою бойовою традицією кращого з командирів уже в ході битви призначали комендантом ворожого міста або фортеці. Цієї честі Берзарін був удостоєний 24 квітня 1945-го, коли до завершення запеклих боїв за Берлін було ще далеко.

А тепер вкажіть мені інший приклад у світовій історії, щоб начальник Генерального штабу писав мемуари і пропустив цілу армію. Дивно, що на карті угруповання радянських військ Жуков пропустив армію того самого Берзаріна, якого сам особисто в 1945 році призначив комендантом Берліна.

Цікаво відзначити, в тексті армія Берзаріна є, а на карті її немає. Ця дрібниця явно вказує на неприємну обставину: текст писали одні люди, а карти складали інші. Жуков роботу цих людей не координував і не контролював. Інакше як накажете вірити легендам, що одного погляду на карту йому було досить, щоб розкрити підступні задуми супротивників? Ось зворотний приклад: у

1 ... 80 81 82 ... 156
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Беру свої слова назад», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Беру свої слова назад"