Книги Українською Мовою » 💙 Фантастика » Пси господні, Марчін Швьонтковський 📚 - Українською

Читати книгу - "Пси господні, Марчін Швьонтковський"

87
0
05.07.24
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Пси господні" автора Марчін Швьонтковський. Жанр книги: 💙 Фантастика / 💛 Наука, Освіта. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 84 85 86 ... 112
Перейти на сторінку:
Цю нестачу вони сподівалися надолужити протягом ночі. Сил їм додавало й інше: коли прокинулися, то побачили, що прибули рештки їхньої гірко-веселої компанії. Сойка, Інгемар з рукою на імпровізованій перев'язі, Ганс, двоє молодих "учнів" і Ейве.

– Нам особливо нема чого розповідати, – сказав шпакуватий найманець. – У місті ми сховалися між будинками, монахи не мали часу нас шукати, вони прорвалися на міську площу і почали битися зі шведами. Потім швидко відійшли вбік і полетіли за вами. Інгемара ми підібрали недалеко від Бірштайна, на тракті.

Коли запитали про Іскру, Сойка похитав головою.

– Під час сутички він отримав удар бойовим ціпом по голові. Не було що збирати.

– Я ж вам казав! – захоплено вигукнув Світлий, але інші тільки грізно подивилися на нього.

Ейве запросили на бенкет майже силоміць, вже не турбуючи герцога, а шляхом переговорів з камергером Лібіхом. Решта ганзи розмістилася в приміщеннях для прислуги, де вони почувалася як удома, і одразу ж лягли спати. Потім прибув герцог Гессенський, що якось вислизнуло від уваги трьох запрошених, оскільки вони були зайняті підготовкою до прийому. Шенку видали новий одяг, вбрання дворянина з плундрами і дублетом, яке сковувало його рухи і забирало залишки впевненості в собі в цих надмірно розкішних приміщеннях, але, з іншого боку, наповнювало гордістю і змушувало найманця виструнчуватися, як павич, так само, як і будь-якого хлопця зі стічної канави, переодягненого в графське вбрання. Катаріна змінила свою сукню на більш відповідну до нагоди, блакитну, з вузьким ліфом і широкою спідницею. Причепурені і впевнені в собі, вони приєдналися до гостей у портретній кімнаті. Катаріна не зовсім знала, чого очікувати. Вона знала, що герцогства центральної Німеччини часто найбільше страждали від воєн, оскільки на їхніх територіях зазвичай відбувалися битви і переходи армій, які спустошували все навколо; тому вона вважала, що бенкет буде досить скромним. Вона глибоко помилялася. Адже вона не врахувала, що досі була присутня на дещо інших заходах.

Свята в невеликому замку в Тальфінгені зазвичай були родинними – переважно з участю католицького роду Бессерерів із сусіднього Ульма, іноді запрошували й більш віддалені родини. Кілька разів Катаріні траплялося приймати запрошення з іншого боку, і тоді вона виявляла, що світ не закінчується на Бессерерах, бо родичі з міста були більш світськими і часто запрошували поважних гостей. В свою чергу, вона лише одного разу побувала на справжній герцогській вечірці в замку Зігмарінген, коли герцог Йоганн Гогенцоллерн розглядав її старшу сестру як кандидатку в дружини для свого сина Мейнрада. Однак тоді там в гостях були переважно старші пани і молоді панянки, яких перші оцінювали з фамільярністю, продиктованою досвідом, і лише один герцог. Тут же вона опинилася за столом, де їх було аж четверо.

У Німецькій Імперії слово "князь", або ж "герцог", з однаковою ймовірністю могло означати як дуже багато, так і дуже мало. З цієї причини найвищі кола німецької аристократії, герцогів-курфюрстів, називали просто курфюрстами, щоб відобразити їхній особливий ранг у структурі імперії – вони мали винятковий привілей голосувати на виборах короля Німеччини. Далі все було настільки заплутано, наскільки це взагалі можливо. Адже, теоретично, наступним в ієрархії був імперський принц, який мав право представляти Рейх у парламенті та керувати власною державою. Але ситуація ускладнилася, коли з'ясувалося, що, по-перше, не всі князі Рейху мали власні держави, а по-друге, не всі князі з власними державами були князями Рейху. Наче цього було недостатньо, не всі князі Рейху були князями Рейху, оскільки деякі з них носили гордий титул ландграфів і мали право як на князівський титул, так і

1 ... 84 85 86 ... 112
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Пси господні, Марчін Швьонтковський», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Пси господні, Марчін Швьонтковський"