Книги Українською Мовою » 💙 Сучасна проза » [уривок] Храмовий «празник», Штучна Тяма 📚 - Українською

Читати книгу - "[уривок] Храмовий «празник», Штучна Тяма"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "[уривок] Храмовий «празник»" автора Штучна Тяма. Жанр книги: 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 8 9 10 ... 13
Перейти на сторінку:

— Зроблю, — вигукнув я й, схопивши кілька тарілок, пішов на кухню. 

На солодкий стіл залишилися найстійкіші — пʼятеро. Я, Матінка, ієрей, іподиякон і читець: останній був присутній лише фізично, адже, судячи з хропу, ментально бачив третій сон. 

— Ви ще й торт зробили?! — вигукнув я, побачивши величезний «Наполеон». — Чи, може, замовили?
— Жартуєш з мене? — засміялася Матінка. Вона також була добре спʼяніла, але десь пʼятикілограмовий торт сама винесла з кухні. — Я сама зробила! Усе домашнє — і крем, і коржі.

— Ви моя героїня! — шоковано мовив я, і всі навколо голосно засміялися. 

Від галасу прокинувся читець. Він безуспішно спробував підвестися зі стільця, махнув рукою на кшталт «та ну нах» й налив собі ще чарочку. 

Шокований я був двічі. Матінка зробила два торти — один для тих сибаритів на «головний стіл», і один для нас. Ми напилися чаю з тортом, а хтось і далі продовжував попередній стіл, змішуючи «солодке з гірким». 

Через годину ієрей дав команду відправити читця додому. Іподиякон і я, насилу витягли його з підвалу — читець був досить габаритним — посадили в таксі й, всучивши порожній пакет на випадок нестримних бажань, відправили з Божою поміччю додому. 

Коли ми повернулися, Матінка зі своїм ієреєм теж зібралися йти. Вони викликали таксі, хоч ієрей був проти й наполягав їхати на своєму новому авто. Він повторив слово «новому» тричі й перехрестився двічі, але так і не зміг переконати дружину. 

Закривши ворота, ми з іподияконом пройшлися храмом і зачинили його. Здебільшого я все робив сам, бо він був пʼяний, лише мудрував і заважав. 

Приблизно о десятій ми нарешті розсілися в лаунж-зоні з кальяном, розпаливши його вугіллям для кадила. Дістали собі трохи їжі з холодильника й майже повний тетрапак коньяку. 

— Зараз я увімкну тобі шедеври вікової давнини, — гукнув я і пішов за музичним центром, поки іподиякон розкурював кальян. 

Музичний центр зберігали у підсобці, і ніхто й гадки не мав, як він зʼявився у церковному підвалі. За часів совка храм слугував складом коньячного підприємства неподалік, тож, можливо, охоронці потребували трохи музики щоб відволікатися і тримати руки подалі від священного товару, який охороняли. 

Я не дуже розбирався у старій техніці, але програвач, що сам перевертав касету на інший бік, однозначно був крутим. 

Досить довго я порпався в підсобці. Нарешті знайшов центр — і дещо ще. Досить конкретні прямокутні пакунки, замотані навхрест сірим скотчем. Вони зовсім не були схожі на пакунки зі свічками, що лежали поруч. Але яке моє діло до справ церкви. 

Коли я повернувся, іподиякон уже встиг задимити всю лаунж-зону. Я увімкнув касету й під «Money Changes Everything» увійшов у «Silent Hill» з ароматом ментолу.

— Невже Cyndi Lauper! — вигукнув він. — Де ж ти її викопав?
— Думаю, вона ще жива, — гукнув я, ритмічно крокуючи з музичним центром на плечі. — Тож поки не копав, а знайшов!
Він зареготав і перекинув рюмку.

— Ти так змінився, — мовив він, повертаючись до кальяну. — Скільки я тебе не бачив?
— Майже щонеділі бачив мене, — відповів я, поставивши муз-центр на край столу перед диваном. — А от отак, щоб нормально поспілкуватися… Мабуть, рік тому.

Він налив нам рюмки, передав мені кальян і відкинувся на диван.

— Памʼятаю, з тебе й слова неможливо було витягти, — задумливо глянув він на стелю. — А зараз можна і посміятися, і покурити, і хто зна що ще. 

Я насосався кальяну й розплився по дивану, відчуваючи, як тіло стало ватяним. 

— Гроші все змінюють, — важко протягнув я. 

Іподиякон зареготав. 

— Кальян я й минулого року курив, тож не треба тут заливати… 

— Було, — підтвердив він, забираючи трубку, і почав курити. — Але за весь вечір тоді ти сказав менше, ніж за останні пів години. 

— Це я після Гелловіну став таким балакучим, — мій голос звучав так, ніби лунав із колонок разом із Cyndi. Кальян розплющив мене серйозно. Я навіть руку підняти не міг. — Виявилося, що мені треба було добре головою вдаритися. 

— Схоже, добряче вдарився, — він передав мені трубку й поклав руку на моє коліно: — Випий зі мною.

— Наливай, — гукнув я й, важко піднявшись, затягнувся кальяном. 

Увімкнувся «Girls Just Want to Have Fun», і ми заволали. Я спробував танцювати, рухаючи лише ступнями — решта тіла відмовлялася працювати, але всередині мене танцювало все.

— Приходь частіше, — сказав він, підсунувшись ближче. — У нас усе зміниться. Будуть справжні гроші, а не пожертви у вигляді хліба та олії. 

— Невже буде хліб і видовища? — підняв я брову, приймаючи рюмку з його рук.
— Усе буде, — гукнув він і, піднявши чарку, поклав руку мені на стегно. 

Ми випили й закусили канапками з крабовим салатом. У підвалі стояв суцільний туман. Світло, пробиваючись крізь нього, створювало химерні тіні, а музика, відбиваючись від стін і повертаючись назад, утворювала космічний ефект реверберації. Атмосфера була не реальною, хоч й була справжнісінькою реальністю.

Я курив кальян із заплющеними очима, ловив кожен звук, кожен стрибок дзвінкого вокалу й пульсацію драм-машини. 

1 ... 8 9 10 ... 13
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «[уривок] Храмовий «празник», Штучна Тяма», після закриття браузера.

Подібні книжки до книжки «[уривок] Храмовий «празник», Штучна Тяма» жанру - 💙 Сучасна проза:


Коментарі та відгуки (0) до книги "[уривок] Храмовий «празник», Штучна Тяма"