Книги Українською Мовою » 💛 Молодіжна проза » Наша спільна брехня, Ксана Рейлі 📚 - Українською

Читати книгу - "Наша спільна брехня, Ксана Рейлі"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Наша спільна брехня" автора Ксана Рейлі. Жанр книги: 💛 Молодіжна проза / 💙 Підліткова проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 8 9 10 ... 39
Перейти на сторінку:
Розділ 6

Я ледве висиділа заняття з біології. Мені хотілося якнайшвидше дізнатися, як пройшло побачення в Арсена та Віти. Ух, мене аж розпирало від цікавості. Може, він відмовився йти з нею на побачення? Не знаю, але чомусь мені хотілося цього. Напевно, це дивно, але якась маленька частина мого самолюбства має надію, що я все ж подобаюся йому.
Як тільки вийшла з будинку вчительки, одразу ж витягнула телефон. Спершу хотіла подзвонити до Віти, але потім подумала, що вона ще може бути на побаченні. Я одягнула навушники й ввімкнула собі музику. Так і хотілося підспівати улюбленій Лані Дель Рей, але я стрималася. Все-таки у мене це не дуже гарно виходить. Щастить людям, які мають багато талантів.
Коли я повернулася додому, то почула якийсь шум у вітальні. Здається, тато вдома. Він про щось говорив з Тонею. Я зайшла у вітальню і побачила, що батько схвильований.

— Щось сталося? — спитала я.

— Привіт, Лілі! — швидко сказав тато. — Мабуть, ти не знаєш, але наступного тижня буде десять років, як з'явилася моя клініка. Я зовсім забув про це. Сьогодні одна з медсестер випадково нагадала.

— І ти хочеш святкувати?

— Так, — батько кивнув. — Пів року тому в нашому місті відкрилася чудова дитяча клініка. Нещодавно там змінився головний лікар. Вони з сім'єю місяць тому приїхали сюди. Хочу запросити їх, інших лікарів, вчених і взагалі поважних людей на це святкування.

— Думаю, що буде чудово, — сказала я та усміхнулася. — А де відбудеться весь захід?

— Я пропоную забронювати столики в "Оксамиті", — заговорила Тоня. — Це найкращий ресторан нашого міста. До того ж у мене там є знайомі.

— Хороша ідея, — погодилася я.

— Тоді, Тоню, ти займешся цим. Лілі, допоможеш мені скласти список гостей?

— Гаразд.

— Але спершу повечеряємо.

Тоня швидко побігла на кухню. Я ж віднесла свої речі у кімнату та переодягнулася в легінси та футболку. Коли я спустилася до зали, де ми завжди їмо, то побачила, що тато говорить з кимось через телефон. Тоня ж поклала біля мене картоплю, салат і запечену рибу. Я вирішила не чекати на батька, бо мені дуже сильно хотілося їсти.

— Так, Сергій погодився, — заговорив тато. — Це той лікар, що я казав тобі. Він пообіцяв, що прийде зі своєю дружиною та дітьми. Їх буде четверо.

— Ага, зараз запишу.

Я взяла свій телефон у руку і швидко записала у нотатках ім'я цього лікаря, а навпроти — кількість осіб.

— Як твоє навчання? — спитав тато і почав їсти картоплю.

— Все добре, — відповіла я. — Стараюся, виконую усі домашні завдання та й на додаткових заняттях теж з'являюся.

— Знаю, — він легенько усміхнувся. — До речі, твої вчителі тебе хвалили. Ти ще далі президент школи?

— Поки ще виборів не було, — я знизала плечима, — але не думаю, що в когось з'явиться велике бажання стати ним. Напевно, цього року знову я буду президентом.

— Ти не хочеш?

— Навпаки, хочу. Це певна влада у руках, яка дозволяє відчувати себе головною серед усіх учнів.

— Твоя мама теж була президентом школи, — спокійно сказав тато, а я усміхнулася.

Я знаю, що вона була президентом. Батько і раніше говорив мені про це. Він з такою гордістю завжди розповідав про маму. Мені ж хотілося усім бути схожою на неї. Мабуть, саме тому цей статус "президента школи" є для мене таким важливим.

— А ще вона танцювала, — тихо мовила я. — І була дуже хорошою балериною. На жаль, не змогла стати найкращою.

— Вона тими танцями зруйнувала своє здоров'я, — тато важко видихнув, але в його голосі не було чутно докору. — Так мріяла стати відомою танцівницею, що доводила себе до знемоги. Могла цілий день нічого не їсти, а весь вільний час проводила за танцями. Вона думала, що коли ти підростеш, то їй вдасться повернутися до колишньої форми. Я намагався переконати її, що це вже в минулому. Тільки вона не слухала мене. Продовжувала гробити себе цими танцями, поки ми не дізналися про страшну хворобу. Я ніколи не бачив її такою зневіреною, як тоді. Ми обоє втратили весь оптимізм та віру. Вона здалася і винила себе в тому, що зруйнувала тобі та Мартинові дитинство.

— Але ж вона не винна, що захворіла, — тихо сказала я, стримуючи сльози.

— Винна, Лілі, винна, — просто мовив тато. — Ну що, кого ще будемо запрошувати?

Ми з татом більше не поверталися до розмови про маму. Я бачила, що йому складно говорити про неї. Схоже, він зненавидів танці й саме тому забороняє мені займатися ними. Можливо, просто боїться, що зі мною станеться те ж саме.
Коли ми склали список, я піднялася до себе в кімнату. Нарешті у мене буде завтра вихідний. Ніякого навчання, лише урок з танців.
Я витягнула свій телефон і зателефонувала до Віти. Напевно, вона вже вдома. Хіба що їм було так весело разом, що вони ще досі десь гуляють.

— Я все чекала, коли ти подзвониш, — одразу сказала Віта.

— Ти вже вдома? — спитала я.

— Ага, — буркнула дівчина. — Ми, блін, всього лише пів години погуляли, уявляєш?

— Маю надію, що це ти втекла, а не він.

— Коротше, ніяке це мало бути не побачення.

— Що? Тобто?

— Він хотів поговорити з тобою про щось, — сказала Віта. — У нього є якась до тебе пропозиція.

— Яка ще пропозиція? — обурилась я.

— Без поняття.

— Навіщо він тоді при всіх сказав, що це побачення?

— От це і сама спитаєш в нього. Він був не надто зацікавлений у мені. Тільки ти там поспішно не радій, — мовила подруга, а я просто закотила очі, — бо ти ще більше йому не подобаєшся, ніж я. Це він, до речі, сам мені сказав.

— У такому випадку я його не розумію. Придумав якесь тупе бажання з побаченням, а тепер каже, що у нього є якась до мене пропозиція та ще й виявляється ніякого побачення не мало бути. Ви що, взагалі нікуди не ходили?

— До мене підійшов Арсен і тоді закликав прогулятися у парку. Ну і я спитала у нього, чи не дратує його те, що на побаченні з'явилася я, а не ти. Він тоді відповів, що ніяке це не побачення. Просто йому треба було так сказати перед усіма, щоб дещо перевірити. Ми ще поговорили трохи й він залишив мене, бо не хотів затримувати. Ех, треба мені тепер про іншого думати.

— Чому? — спитала я і трохи насупилася.

— Алло! Кому я тут це все розповідаю? — трохи роздратовано сказала Віта. — Я не цікавлю його в цьому плані. Навіщо тоді витрачати свої сили та нерви на це? До того ж мені тут написав такий гарний хлопець.

— Ти ніколи не змінишся, Віто!

— А от мені дуже цікаво, що це в нього за пропозиція така до тебе? Може, зустрічатися тобі запропонує?

— Ага, вже! — буркнула я.

— Значить, сама спитаєш в нього.

— Не буду я нічого питати!

— Ой, ніби тебе це зовсім не цікавить.

— Не ці-ка-вить! — вимовила я по складах.

— Гм, ну добре тоді.

— У нас наступного тижня буде святкування. Твої батьки теж запрошені.

— А що це за свято у вас таке? — поцікавилася Віта.

— День народження татової клініки, — відповіла я. — Десять років вже, а таке враження наче один день пройшов. Ти теж прийдеш?

— Не знаю, якщо чесно. Може, у мене в цей день буде нормальне побачення.

— Віт, будь ласочка, — почала просити я. — Мені ж навіть не буде з ким поговорити.

— Гаразд, я постараюся, — здалася подруга і видихнула, — але поки нічого не обіцяю.

— Супер! Мені вже час робити домашнє з математики.

— У тебе таке нудне життя, Лілі. Я не розумію, як ти це все терпиш. Ой, мені тут такий красень написав. Все, я вимикаюся.

— Бувай!

Цей Арсен ще більше мене заплутав. Так, Віта має рацію і мені дуже цікаво, що це в нього за пропозиція така була до мене. Тільки я точно не збираюся питати в нього про це. Чи краще спитати? Я важко видихнула і відкинула телефон, щоб не було спокуси написати йому. Витягнувши завдання з математики, я повністю поринула у книжки, аж поки не з'явилося бажання спати. Мабуть, втома від тієї вечірки ще досі мучила мене. Вкотре позіхнувши, я відклала зошити й лягла у ліжко. Здається, заснула я в той же момент, як моя голова зустрілася з м'якою подушкою.
Як же прекрасно прокидатися майже в обід. Так солодко я вже давно спала. Ліниво потягнувшись, я все ж змусила себе піднятися. Спершу зробила швидку зарядку, а тоді попрямувала у душ.

— Привіт, — привіталась я до Тоні, коли спустилася на кухню. — Тата нема?

— Казав, що буде ввечері, — відповіла вона.

Я помітила, що Тоня стоїть у джинсах, футболці та светрі. Не звикла бачити її у такому вигляді.

— Ти кудись ідеш? — поцікавилася я.

— В "Оксамит". Треба ж забронювати приміщення на наступний тиждень, узгодити меню, вибрати алкоголь і музику. Купа роботи.

— Зрозуміло.

— Добре, Лілі, я біжу. Сніданок на столі. Обов'язково усе з'їж. Не знаю, коли повернуся, тому тобі доведеться бути деякий час самій.

— Нічого страшного, — я легенько усміхнулася. — У мене ж сьогодні танці, а потім, може, прогуляюся з друзями.

— От і чудово!

Тоня усміхнулася, а тоді попрямувала до виходу. Мені не звикати бути самій вдома, але я б справді прогулялася містом. Я витягнула телефон і швидко написала Саві. Його не було в мережі, але думаю, що потім він відпише мені.
Я швидко поснідала, а тоді почала збиратися. На вулиці було похмуро і, здається, сьогодні буде дощ. Я вдягнула чорні джинси та довгий блідо-рожевий світшот. Своє світле волосся до плечей зібрала у невисокий хвіст, а вії підвела тушшю. У свій рюкзак я кинула легінси та топ, щоб танцювати в цьому. Схопивши з кошика для фруктів яблуко, я вийшла з будинку та почала його їсти.
До студії я йшла сорок хвилин. Погода була жахливою, але добре, що хоча б дощ не падав.
Ілона вже чекала на нашу групу. Коли я прийшла, то побачила декількох дівчат. Згодом усі зібралися і ми почали вчити новий танець. У мене чомусь ніяк не виходили деякі рухи та перехід між ними. Я вже навіть почала дратуватися. Іншим дівчатам це вдавалося легко. Після завершення уроку, я сперлася на хореографічний станок і засмучено подивилася на себе у дзеркало.

— Інколи так буває, що щось не виходить, — з легкою усмішкою сказала Ілона. — Тільки тобі ніхто не заважає пробувати ще. Головне, щоб ти не здавалася.

— Я вже стільки намагалася, але чомусь не вдається.

— Значить, треба ще більше працювати. Зараз зал вільний на пів години. Якщо хочеш, то можеш займатися.

Я кивнула, усміхнувшись. Ілона та дівчата вийшли з залу, залишивши мене одну. Ввімкнувши музику, я раз за разом повторювала рухи. Здавалося, ніби у мене вже починало щось виходити. Це ще більше мотивувало. Я повинна навчитися цьому сьогодні! І я зробила це. Може, не так ідеально, як би мені хотілося, але значно краще за те, що було на уроці.
Раптом у мене з'явилося таке відчуття, ніби за мною хтось спостерігає. Я різко повернула голову до входу, а тоді відкрила рот від здивування. На порозі стояв Арсен і захопливо дивився на мене. Звідки він взагалі тут взявся?

‍​‌‌​​‌‌‌​​‌​‌‌​‌​​​‌​‌‌‌​‌‌​​​‌‌​​‌‌​‌​‌​​​‌​‌‌‍
1 ... 8 9 10 ... 39
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Наша спільна брехня, Ксана Рейлі», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Наша спільна брехня, Ксана Рейлі"