Книги Українською Мовою » 💛 Наука, Освіта » Грушевський, Скоропадський, Петлюра 📚 - Українською

Читати книгу - "Грушевський, Скоропадський, Петлюра"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Грушевський, Скоропадський, Петлюра" автора Данило Борисович Яневський. Жанр книги: 💛 Наука, Освіта. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 90 91 92 ... 207
Перейти на сторінку:
Карного генерального суду Державного сенату.

Після повалення режиму Скоропадського виїхав на Дон до Денікіна, де зайняв посаду обер-прокурора. Емігрував до Королівства Сербів, Хорватів і Словенців. У 1920 р. — професор кафедри в Белградському університеті. Займався активною політичною діяльністю: засновник позапартійного об’єднання (з 1922 р. — Белградський відділ Російського національного комітету); брав участь у роботі белградської організації партії народної свободи; співробітничав з багатьма засобами масової інформації. З 1922 р. — ординарний професор на кафедрі кримінального права університету м. Суботіца. Підготував науково-практичний коментар до югославського кримінального кодексу 1929 р. і югославського статуту кримінального судочинства 1929 р.

Основні праці: «Зворотна дія кримінального закону» (1896), «Сучасна боротьба поглядів за і проти суду присяжних та реформаторські спроби в цій сфері» (1897), «Загальна характеристика нових учень у кримінальному праві» (1898), «Про значення в кримінальному праві мотиву злочинної діяльності та його зв’язок з новими течіями у цій науці» (1901), «Наука кримінального права та її складові елементи» (1902), «Суд присяжних і нова практика Сенату» (1904), «До питання про економічні фактори злочинності», «Нариси кримінальної політики» (обидві — 1905), «Курс кримінальної політики» (1909), «Ювілей судових установ та його відображення в літературі» (1915), «Закон і дійсність у Радянській Росії» (1925). Помер у 1943 році в Югославії[84]. Масон.

З листа гетьмана Скоропадського: «Вельмишановний Михайло Павлович! ...Не дивлячись на всі труднощі, Ви, працюючи з великою самопожертвою та виключною енергією, досягли за три місяці Вашої праці значних наслідків. Дякуючи своїм широким юридичним знанням та адміністраційному досвідові, Ви розробили, і Рада Міністрів розглянула, а я затвердив цілу низку законопроектів першорядної державної ваги, таких, як установа Українського Сенату, збільшення окладів чинам судових інституцій, поновлення судових палат, зміна карної та цивільної підсудності мирових суддів і багато ще інших, які допомогли тому, що в цей час можна рахувати весь судовий апарат на Вкраїні поставленим на непохитний тривалий ґрунт. Цією Вашою діяльністю Ви записали Ваше ім’я на почесне місце в історію відновлення Української Держави»[85].

Колокольцев Василь Григорович

В. Колокольцев. Суспільне надбання

Народився в 1867 р. у с. Верхня Писарівка Вовчанського повіту Харківської губернії в дворянській родині. Батько — Григорій Дмитрович, дійсний статський радник, колишній вітебський губернатор. У власності родини перебували тисячі десятин землі, будинки в Санкт-Петербурзі, Харкові, ґуральня в с. Симонівка. Вчився у Харківській гімназії, Полтавському кадетському корпусі, закінчив Петровсько-Розумовську сільськогосподарську та лісну академію (1891). Голова Вовчанської повітової та Харківської губернської земської управ (1897—1917(?). Завдяки його зусиллям у повіті було побудовано 153 земські школи, 14 сільських бібліотек, 15 лікарських дільниць, 13 фельдшерських пунктів — більшість його коштом. За темпами розвитку освіти, культури, статків населення — цей повіт у 1910—1913 рр. був другим у Російській імперії після Московського. Член Конституційно-демократичної партії. У 1917 р. більшовики розстріляли його другу дружину, вчительку за фахом. Першу дружину та дитину врятували місцеві селяни. З 4 травня по 24 жовтня 1918 р. — міністр землеробства в уряді Лизогуба. Після зречення від влади гетьмана очолив комісію по виробленню земельного законодавства Особливої наради при Головнокомандувачі Збройних сил Півдня Росії (ВСЮР). У лютому 1920 р. емігрує до Греції, згодом до Сербії. У 1923—1925 pp. живе і працює бухгалтером у Берліні. З 1924 р. — член ревізійних комісій Союзу російських торгово-промислових та фінансових діячів та Земського міського комітетів у Німеччині. У 1925—1934 рр. — завідувач складу на автозаводі «Рено». Член Товариства Тургенєвської бібліотеки. В 1933—1934 рр. — голова Вовчанського, згодом — почесний голова Харківського земляцтва в Парижі. У зв’язку з перенесеним інсультом покінчив життя самогубством. Похований на Біянкурському цвинтарі в передмісті Парижа[86]. Масон.

Афанасьєв Георгій Омелянович (1848 — ?)

Народився в м. Уфі, в сім’ї полковника. 1865 р. закінчив міську гімназію. У 1869 р. закінчив історико-філологічний факультет Новоросійського університету. З 1872 р. — приват-доцент на кафедрі всесвітньої історії. У 1877—1878 рр. — редактор політичного відділу газети «Правда» (м. Одеса). 1848 р. захистив магістерську дисертацію («Головні моменти міністерської діяльності Тюрго»), у 1892 р. — докторську («Умови хлібної торгівлі у Франції наприкінці XVIII ст.»). З 1879 р. — член правління та голова Одеського товариства взаємного кредиту. За поданням С. Ю. Вітте — керуючий Київською конторою Державного банку (1895—1914). Одночасно — член Південно-Західного відділення Російської експортної палати, член Київського губернського комітету у справах дрібного кредиту, член ревізійної комісії Товариства опікування осіб, звільнених з місць ув’язнення м. Києва, член правління Київського товариства боротьби з дитячою смертністю, дійсний член Товариства швидкої медичної допомоги у м. Києві та ін. З 1914 р. — у відставці. З 1915 р. — голова фінансового відділу Київського військово-промислового комітету. Член Конституційно-демократичної партії, дійсний статський радник. Мешкав у казенній квартирі по вул. Інститутській, 9. Вірогідно, масон.

Г. Афанасьєв. Суспільне надбання

Твори: «Долі Ірландії» (1887), «Зовнішня політика Наполеона III» (1885), «Капітал, спекуляція, банкіри» (1893).

Нагорода: орден Св. Володимира (1901).

Г. Афанасьєв: «Наша революція, на жаль, виявила незаперечно низький рівень моралі суспільства, не кажучи вже про простий люд. Саме ці умови роблять безнадійними заміщення приватного і промислового апарату чиновниками й так званими громадськими організаціями та заздалегідь прирікають на шкідливість соціалістичні методи в економічній сфері... Необхідно зректися соціалістичних та опікунських методів, тому що збереження їх призведе нас до безтоварності, голодування та до завмирання господарського життя, з одного, й до фінансового банкрутства, з іншого боку»[87]. Вірогідно, масон.

Сливинський Олександр Володимирович  

(29 серпня 1886 — 21 грудня 1953)

Випускник Петровського Полтавського кадетського корпусу (1905), Миколаївського інженерного училища, підпоручик (1908), поручик (1910). Випускник Миколаївської військової академії (1914; 2 класи по 1-му розряду). По закінченні двох класів прикомандирований до штабу Київського ВО для випробування. Учасник Першої світової вій­ни. Ст. ад’ютант штабу 10-ї кавалерійської дивізії. Штабс-капітан (1914). Зарахований до Генерального штабу (1914). Капітан (1914). Ст. ад’ютант штабу 3-го кавалерійського корпусу (1915—1917). У січні—липні 1917 р. — на штабних посадах на Румунському фронті. В 1918 р. — начальник Генерального штабу Збройних сил УД. Полковник. У листопаді залишив посаду у зв’язку з хворобою. З грудня 1918 р. — у Збройних силах Півдня Росії (в резерві). З травня 1920 р. — на еміграції в Югославії. Працював інженером-будівельником, з 1925 р. — у Німеччині, з 1951 р. — у Канаді. Помер у Монреалі.

О. Сливинський. Суспільне надбання

Нагороди: Св. Станіслава III ст. (1914); Св. Георгія IV ст. (1915), Золота Георгіївська зброя «За хоробрість» (1915).

Гижицький Михайло (1884 (?) — 1940 рр.). Випускник 4-ї київської гімназії, навчався на фізико-математичному факультеті Імператорського університету Св. Володимира. Член Союзу земельних власників, активний діяч «Української громади». В 1919 р. служив у Збройних силах Півдня Росії. З 1920 р. — на еміграції. Помер у Белграді.

Палтов Олександр Олександрович (1867—?)

Його називали «сірим кардиналом» Скоропадського. Народився й жив у Санкт-Петербурзі. Випускник юридичного факультету Санкт-Петербурзького університету (1887 р.) та Імператорського училища правознавства (1899). Камергер імператора Миколи ІІ. Після викриття його участі у фінансовій афері позбавлений звання камергера. Працював директором канцелярії Міністерства шляхів сполучення, секретарем прем’єр-міністра С. Вітте. Під час Першої світової війни працював юрисконсультом управління Галицько-Буковинської

1 ... 90 91 92 ... 207
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Грушевський, Скоропадський, Петлюра», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Грушевський, Скоропадський, Петлюра"