Книги Українською Мовою » 💙 Фантастика » Снігопад, Ніл Стівенсон 📚 - Українською

Читати книгу - "Снігопад, Ніл Стівенсон"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Снігопад" автора Ніл Стівенсон. Жанр книги: 💙 Фантастика. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 92 93 94 ... 134
Перейти на сторінку:
хмару липкого жовтого диму, перетворюється на білу полум’яну кулю і кидається вперед. Мчить дедалі швидше, перетинає центр бухти і долітає до маленької вертушки, входить крізь лобове скло і входить з хвоста. Вертушка перетворюється на вогняну хмару, з якої летять вниз темні шматки покорченого металу, — достоту фенікс, що вилуплюється з тлінної оболонки.

Вочевидь, не один тут Хіро не любить Ґурова, і тепер тому доведеться спускатися вниз і сідати у човен.

Хол «Спектру-2000» — справжній військовий табір, заповнений озброєними бороданями. Вони лаштують оборону: нові й нові вояки вилазять зі своїх кабінок, одягають куртки, хапають зброю. Смаглявий чоловік, судячи з усього, якийсь сержант-татарин із колишньої Червоної Армії, бігає по холу в перешитому однострої радянської морської піхоти, на всіх горлає і розганяє по місцях.

Ґуров, може, і святий, але по воді ходити не вміє — йому доведеться вийти на набережну, пройти два квартали до КПП закритого причалу і піднятися на борт «Королеви Кодьяка», яка вже чекає на нього: труби кашляють чорним димом, загорається світло. На тому-таки пірсі, трохи нижче «Королеви», стоїть «Цзюлун», велике судно «Великого Гонконґу містера Лі».

Хіро повертається спиною до готелю і кидається бігати прибережними вулицями, розглядаючи лого, аж поки знаходить потрібне — «Великий Гонконґ містера Лі».

Його не хочуть впускати, він показує паспорт — і двері відчиняються. Вартовий тут китаєць, але трохи говорить англійською. Це ознака того, наскільки все дивно в Порт-Шермані: вартовий на вході. Переважно «Великий Гонконґ містера Лі» — відкрита країна, яка завжди потребує нових громадян, навіть якщо це найзлиденніші біженці.

— Пробачте, — пронизливо і нещиро каже вартовий, — я не знав... — показує на паспорт Хіро.

Цей заклад — буквально ковток свіжого повітря. Тут немає передчуття Третьої Світової, не смердить сечею, взагалі не смердить. Тобто це локальний штаб чи принаймні щось на нього схоже, бо власність Гонконґу в Порт-Шермані складається переважно з охоронця і стаціонарного телефонного апарата в передпокої. Але тут просторо, чисто і гарно, кількасот біженців дивляться на нього крізь вікна, стримувані не скляними шибами, а трьома дверцятами Щуратів, вмонтованими в одну зі стін. Судячи з усього, двоє дверцят нещодавно відчинялися. Де пропливає Пліт — на безпеці не економлять.

Хіро підходить до стійки. Чоловік розмовляє по телефону кантонським діалектом, по суті, кричить. Хіро впізнає в ньому проконсула Порт-Шермана. Проконсул цілком захоплений розмовою, але він точно помітив мечі Хіро, і зараз пильно за ним стежить.

— У нас дуже багато роботи, — повідомляє чоловік, поклавши слухавку.

— Я додам вам роботи. Хочу замовити чартер на вашому кораблі, на «Цзюлуні».

— Це дуже дорого.

— Я щойно залишив новенький байк останньої моделі посеред вулиці просто тому, що не схотів прокотити його пів кварталу до вашого гаража. Ви охуїєте з моєї купівельної спроможности.

— Корабель зламаний.

— Ціную вашу ввічливість, адже ви не хочете просто сказати «ні». Але так сталося, що я точно знаю — він на ходу, тому вашу відмову я вважаю еквівалентом звичайному «ні».

— Він зайнятий, — відбивається проконсул. — Ним уже користується інший.

— Корабель іще не відчалив, — відкидає заперечення Хіро. — Ви можете скасувати попередню домовленість, скориставшись тими ж відмовками, які я щойно вислухав, — я заплачу більше.

— Це неможливо.

— Тоді я вийду на вулицю і повідомлю біженцям, що «Цзюлун» вирушає до Л. А. рівно за годину і що там вистачає місця для двадцятьох біженців, котрі зголосяться першими в порядку живої черги.

— Ні, — відповідає чоловік.

— І пораджу звернутися до вас особисто.

— Куди ви хочете плисти на «Цзюлуні»?

— На Пліт.

— То чого ж було одразу не сказати? — дивується. — Туди пливе і другий наш пасажир.

— У вас іще хтось хоче на Пліт?

— Саме це я щойно сказав. Ваш паспорт, будь ласка.

Хіро подає паспорт. Чоловік вставляє його в роз’єм. Ім’я Хіро, персональні дані та відбитки пальців у цифровому вигляді передаються в БІОС закладу, а кілька натискань на клавіші змушують машину виплюнути заламінований фотодокумент.

— Із цим вас пустять на причал, перепустка дійсна шість годин. З другим пасажиром розбирайтеся самі — після цього я більше не хочу вас бачити.

— А якщо мені знову знадобляться консульські послуги?

— Тоді я можу вийти на вулицю і сказати, — пояснює чоловік, — що тут якийсь ніґер з мечами ґвалтує китайських біженців.

— Гмм. Не найкращий сервіс, який мені траплявся у Великому Гонконгу містера Лі.

— Це надзвичайна ситуація. Поглянь у вікно, мудило. — Вочевидь, за час їхньої бесіди на узбережжі мало що змінилося.

Православці організували оборону в холі: перекинули меблі, спорудили барикади. Хіро припускає, що всередині самого готелю зараз страшенна метушня.

Досі не зрозуміло, від кого саме Православці збираються захищатися. Пробираючись прибережною зоною, Хіро бачить небагато: купа китайських біженців у мішкуватому одязі — просто деякі з них виглядають особливо насторожено і справляють геть інше враження. Більшість китайців дивляться хіба на багно під ногами і думають про щось стороннє, але деякі вештаються вулицею туди-сюди, напружено роззираються, в основному це молодики в мішкуватих куртках. Та й стрижки їхні родом із цілком іншого всесвіту, нічого спільного з рештою. Можна помітити навіть сліди гелю для волосся.

Вхід на причал для багатіїв забарикадований мішками з піском, заплетений колючим дротом, під суворою охороною. Хіро поволі підходить, руки на виду, подає вартовому перепустку; цей вартовий — єдиний білий, якого Хіро зустрів у Порт-Шермані.

І проходить на причал. Просто проходить. Як і в Гонконгу, тут порожньо, чисто, нічим не смердить. Причал м’яко похитується на хвилях, і це похитування заспокоює Хіро. Насправді причал — просто зв’язка плотів, помости на брилах пінопласту, і якби не охорона, ці платформи вже давно розтягли б і примостили до Плоту.

На відміну від звичайних гаваней, тут не надто тихо та ізольовано. Зазвичай люди швартують свої кораблики, замикають і йдуть геть, а тут на борту кожного судна стоїть принаймні одна людина, вартові п’ють каву, тримають зброю напоготові, пильно стежать за Хіро, який іде повз них. Щокілька секунд причал починає гудіти від кроків, і повз Хіро в напрямку «Королеви Кодьяка» пробігають кілька росіян. Усі молоді, з виду нагадують матросів чи військових, вони кидаються в нутро «Королеви», ніби це останній рейс із Пекла; на них горлають офіцери, і під акомпанемент цих криків усі розбігаються по місцях, пильно слухаючи команди. На «Цзюлуні» все

1 ... 92 93 94 ... 134
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Снігопад, Ніл Стівенсон», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Снігопад, Ніл Стівенсон"