Книги Українською Мовою » 💙 Фантастика » Загибель Уранії, Микола Олександрович Дашкієв 📚 - Українською

Читати книгу - "Загибель Уранії, Микола Олександрович Дашкієв"

346
0
08.05.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Загибель Уранії" автора Микола Олександрович Дашкієв. Жанр книги: 💙 Фантастика. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 93 94 95 ... 108
Перейти на сторінку:
їм доведеться боротись насамперед проти машин, які не схиляються на умовляння, не бояться погроз. З холодною байдужістю вони виконають наказ і покірно загинуть, якщо цього вимагатиме вкладена в них програма дій. Щоб перемогти машину, її слід або позбавити джерела енергії, або зіпсувати керівні механізми. А добратись до цих машин дуже важко. Замкнені в сталевих бункерах, озброєні автоматами захисту, вони не підпустять нікого.

Всі три тисячі триста стартових пристроїв — неприступні. Але їх проектували і створили люди. Той, хто створив машину, зуміє і оволодіти нею. Дещо в цьому напрямку вже зроблено. І це повстання буде не початком, а завершенням важкої і тривалої боротьби за мир.


Професор Літтл — консультант з вищої техніки, як він називає сам себе жартома, — сидить над великою картою Монії і акуратно вимальовує якісь значки.

Крізь одчинені двері сусідньої кімнати долинає гармидер п'яної компанії. Це магнітофон імітує бенкет. Поруч професора гаряче сперечаються двоє літніх чоловіків. Усе це мусило б дратувати Літтла, але він навіть не звертає уваги на шум.

— Гм… Не гаразд… Що ж робити?

Ні, йдеться зовсім не про майбутній циклон. Оці значки на карті віщують страшніші події. Деякі з них обведені червоним і перекреслені. Це означає, що контроль над стартовим пристроєм перебуває в руках Єдиного центру і балістичні ракети звідти не вилетять. Над частиною пунктів поставлено знак запитання.

Їх чимало, отих пофарбованих у червоне позначок. Але чорних утроє більше. І серце в професора тривожно стискається.

— Що ж робити? — шепоче він.

Кому-кому, а йому добре відомо, що станеться з планетою, коли вибухне хоч половина оцих водневих бомб. І хоч би де вони вибухнули — чи на території Союзу Комуністичних Держав, чи отут у Монії, — вони отруять атмосферу Пірейї радіоактивним попелом. Стартові споруди Кейз-Ола висаджувати не можна. Їх слід тільки знешкоджувати.

— Професор Метті! — гукає через усю кімнату Літтл. — Прошу, погляньте!

Сивоголовий мужчина в елегантному костюмі ніби й не чує. З виразом недосяжної вищості й зневаги на обличчі він щось неквапно пояснює скромно одягненому юнакові.

— Та не виламуйтесь, Метті! — втрачає терпець Літтл. — На дуель викличете мене пізніше.

На випещеному обличчі професора Метті з'являється щось схоже на поблажливість: ну чого можна чекати від людини, яка продалась комуністам?! Він, професор Метті, — антикомуніст і не приховує цього. Літтл назавжди викреслений з числа його друзів. Але як тимчасовий спільник… Що ж — прошу!

А через хвилину і професор Метті забуває про свій антикомунізм, якого він тримається тільки з упертості, і професор Літтл не відчуває ненависті до свого твердолобого опонента. Вони сидять поруч, над однією картою, і тільки одна думка свердлить їхні мізки.

— Ну, друже, що ж робити?

— Погано, Ейр. А втім, стривай… Ти кажеш, що радіорелейна лінія номер сімнадцять в наших руках?

Професор Літтл навіть не помічає отого «в наших», яке іншим часом порадувало б його. Він зосереджено міркує:

— Гм… Ти маєш рацію. Справді, ця лінія замикає кільце… І якщо її перетнути…

Олівець повільно вимальовує червоні трикутнички біля зображень двох башт радіорелейних ліній, потім обводить і перекреслює три крихітні сигарки біля блакитнуватої змійки — невеликої річки. Здобуто можливість знешкодити ще три батареї стартових споруд — отже, не полетять у свій останній політ ще сто вісімдесят балістичних ракет. Мало? Про це може судити лише той, хто бачив вибух хоча б ОДНІЄЇ атомної бомби.

Це — тільки останні поправки до плану контрнаступу Єдиного центру.

Швидко-швидко проспівав телеграфний ключ. Хтось прийме старанно зашифрований наказ. І одразу ж бойова група, не відома не тільки консерваторові Метті, а й комуністові Літтлу, скінчить «бенкет» чи «спіритичний сеанс» і вирушить у район радіорелейних башт номер такий-то, щоб захопити їх, коли надійде останній сигнал.

Але де ж він, той сигнал? Може, Кейз-Ол вирішив перехитрити всіх і змінив день та годину здійснення свого агресивного плану? Може, знайшовся якийсь провокатор, і саме зараз готуються засідки проти повстанських груп? Що ж — слід зважати і на таку несподіванку.

Мовчать, причаїлись бойові групи на висхідних позиціях. Але в такому ж чеканні застигла й гігантська багатоступінчаста воєнна машина Монії.

З Першого числа Другого місяця монійська армія перебуває в стані бойової готовності номер один. Нижчим чинам оголошено: незабаром почнуться маневри. Офіцерів попереджено: за агентурними даними, комуністи, вивівши на орбіту штучний супутник, збираються днями розпочати війну. І тільки вищий генералітет знає: от-от має надійти наказ від Кейз-Ола про початок операції «Блискавка».

Сплять у казармах напіводягнені нижчі чини. Куняють у штабах чергові офіцери. Похмурими круками посхилялись над військовими картами генерали.

Сигналу ще нема. Кейз-Ол сам знає, коли його подати.

Пливе над Дайлерстоуном, над Монією, над усією Заокеанською півкулею Пірейї остання мирна ніч. Сплять гірники й металурги, винахідники й інженери. Сплять їхні дружини й діти, сплять матері й батьки.

Вони своє зробили. Ці балістичні ракети, що от-от висунуть гострі носи із сталевих капонірів, — витвір їхніх рук. Але жоден з цих людей не визнає себе причетним до тяжких злочинів війки. «Ми працювали, щоб жити, щоб забезпечити свої сім'ї».

А за Бурхливим океаном, далеко-далеко звідси, лежить інша країна — Союз Комуністичних Держав. І там цієї пізньої пори люди сплять, не сподіваючись нічого лихого. Вони теж зробили своє: протягом довгих років, мирячись із нестатками, вони працювали, щоб перетворити свою відсталу країну в могутню, непереможну.

Там кожна мати навчала свого сина з колиски: «Будь людяним і чесним, будь працьовитим і хоробрим». Сини виростали, міцніли, мріяли про подвиги, про славу і знаходили їх у боротьбі з природою, у невтомній праці. Вони не хотіли війни, однак знали, що пацифізмом її не одвернеш. Силі треба протиставити силу. І цю силу було створено.

«Зоря надії» зійшла над світом дуже вчасно. Вже самою своєю

1 ... 93 94 95 ... 108
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Загибель Уранії, Микола Олександрович Дашкієв», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Загибель Уранії, Микола Олександрович Дашкієв"