Книги Українською Мовою » 💛 Публіцистика » Зібрання творів у семи томах. Том 6. Духовна проза, Микола Васильович Гоголь 📚 - Українською

Читати книгу - "Зібрання творів у семи томах. Том 6. Духовна проза, Микола Васильович Гоголь"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Зібрання творів у семи томах. Том 6. Духовна проза" автора Микола Васильович Гоголь. Жанр книги: 💛 Публіцистика / 💛 Езотерика. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 94 95 96 ... 122
Перейти на сторінку:
словом: нехай виростить земля зілля рослинне, вирощує його вічно земля. На престолі — не образ, не вигляд, але саме тіло Господнє, — те саме Тіло, котре страждало на землі, терпіло знущання, було обпльоване, розіп’яте, поховане, воскресло, вознеслось разом з Господом і сидить праворуч від Отця. Вигляд хліба зберігає воно тільки з тим, щоби бути поживою людині, і що Сам Господь сказав: Я є хліб.

Церковні дзвони лунають з дзвіниці, щоб звістити всім про велику хвилину, щоб чоловік, де б він у цей час не перебував — у дорозі, у мандрах, чи обробляв землю полів своїх, чи сидів у домі своєму, чи зайнятий іншим ділом, чи недужний, чи у тюремних стінах — словом, де б він не був, щоби він міг звідусіль піднести моління і від себе цієї страшної хвилини. Всі падають ниць перед Тілом і Кров’ю Господньою, взиваючи до Господа словами розбійника: Пом’яни мене, Господи, у Царстві Твоїм!

Схиливши голову до священика, диякон мовить: Пом’яни мене, святий владико! Йому відповідає священик: Нехай пом’яне тебе Бог у Царстві Своїм, завжди, нині, і повсякчас, і на віки вічні. І приступає священик до поминання всіх перед лицем Господа, збираючи всю Церкву, і торжествуючу, і войовничу, у тому вигляді й порядку, як згадувалось усе на Проскомідії, починаючи з Богопресвятої, Пречистої Матері Господа, котру тут же вся церква ублажає, разом з ликом, хвалебною піснею як Заступницю за весь рід людський, як єдину, що удостоїлась за високе смирення своє носити в собі Бога, — щоби кожен цієї хвилини чув, що вища доброчесність — смирення, і у серці смиренного оселяється Бог. І слідом за Божою Матір’ю поминаються пророки, апостоли, отці Церкви у тому ж порядку, в якому виймались за них часточки на Проскомідії; потім — усі спочилі, яких пом’яники читає диякон, потім живі, починаючи з тих, на котрих покладені найважливіші обов’язки і вищі, з правоправлячих слово істини духовних і світських чинів, з государя: нехай допоможе йому Господь на трудному його поприщі у всякому ділі загального добра, і нехай у спільному стремлінні до блага відповідає йому весь державний корабель управління, палата влади, воїнства, виконуючи чесно обов’язок, щоб і ми в спокою їх тихе і сумирне життя пожили в усякому благочесті і чистоті. І за всіх присутніх християн до одного молиться в цей час ієрей, щоби Милостивий на всіх пролив Свої милості, скарби їхні наповнив благом, подружжя їх зберіг би в однодумності й мирі, немовлят виховав би, юність наставив, старість підтримав, малодушних розрадив, розсіяних зібрав, заблуканих повернув і приєднав до Святої Своєї Соборної і Апостольської Церкви. І за всіх до останнього християнина в цей час молиться смиренно ієрей, де б такий християнин не перебував — чи в дорозі він, чи у мандрах, у плаванні, подорожі, чи страждає від недуги, чи мучиться в ув’язненні, на рудниках і проваллях землі. За всіх до єдиного молиться в цей час уся церква, і кожен із присутніх, окрім цього загального моління за всіх, молиться ще за всіх своїх, близьких його серцю, всіх їх називаючи поіменно перед лицем Тіла і Крові Господньої. І виголошує гучно священик із вівтаря: / дай нам єдиними устами і єдиним серцем славити й оспівувати Пречесне й Величне ім’я Твоє, Отця, і Сина, і Святого Духа, нині, і повсякчас, і на віки вічні. Ствердним амінь відповідає церква. Священик виголошує: І нехай будуть милості Великого Бога і Спаса нашого Ісуса Христа з усіма вами! Йому відповідають: і з духом твоїм. І сим закінчується моління за всіх, що творять Церкву Христову, які здійснюються перед лицем самого Тіла і самої Крові Христової.

Диякон виходить на амвон, щоб піднести моління за самі Дари, уже принесені Богові й переосутнені, щоби вони не на суд та осудження обернулися. Піднісши орар трьома перстами правої руки своєї, так закликає він усіх до молитви: Всіх святих пом’янувши, ще і ще в мирі Господеві помолімося! І співає лик: Господи, помилуй! — За принесені й освячені Чесні Дари Господеві помолімося! І співає лик: Господи, помилуй! — Щоб Чоловіколюбець Бог наш, — взиває диякон, — прийнявши їх у святий і наднебесний мислений Свій жертовник, як приємний запах духовний, зіслав нам Божественну благодать і дар Духа Святого, помолімося. І співає лик: Господи, помилуй! — Щоб визволитися нам від усякої скорботи, гніву й нужди, Господеві помолімося! І співає лик: Господи, помилуй! — Заступи, спаси, помилуй і охорони нас, Боже, Твоєю благодаттю. І взиває лик: Господи, помилуй! — Для всього досконалого, всього святого, мирного й безгрішного у Господа просім. І співає лик: Подай, Господи! — Ангела миру, вірного наставника і охоронця душ і тіл наших у Господа просім. І співає лик: Подай, Господи! — Прощення й відпущення гріхів і прогрішень наших у Господа просім. І співає лик: Подай, Господи! — Доброго й пожиточного для душ наших і миру для світу у Господа просім. І співає лик: Подай, Господи! — Останок життя нашого в мирі й покаянні скінчити у Господа просім. І співає лик: Подай, Господи! — Християнського кінця життя нашого, безболісного, бездоганного, мирного і доброго одвіту на Страшному Суді Христовому просім! І співає лик: Подай, Господи! І промовляє диякон, уже не закликаючи на допомогу святих, але звертаючи всіх прямо до Господа: Єдність віри і причастя Святого Духа випросивши, самі себе і один одного, і все життя наше Христу Богові віддаймо. І співають усі у повній та цілковитій відданості: Тобі, Господи!

Священик же замість троїчного славословлення виголошує: І сподоби нас, Владико, зі сміливістю, неосудно сміти призивати Тебе, Небесного Бога-Отця, і мовити… І всі вірні цієї хвилини не як раби, сповнені страхом, але як діти, як чисті немовлята, котрих самі моління і вся служба і поступовий хід її святих обрядів піднесли до того небесно-зворушеного ангельського стану душі, в якому може прямо говорити людина з Богом, як з найніжнішим отцем, промовляючи сю молитву Господню: Отче наш, що єси на небесах, нехай святиться ім’я Твоє, нехай прийде Царство Твоє, нехай буде воля Твоя, як на небі, так і на землі. Хліб наш насущний дай нам сьогодні, і прости нам провини наші, як і ми прощаємо винуватцям нашим; і не введи нас у спокусу, але визволи нас від лукавого.

Все обійняла собою ся молитва, і в ній міститься все, що нам потрібно. Проханням: нехай святиться ім’я Твоє проситься найперше, за що

1 ... 94 95 96 ... 122
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Зібрання творів у семи томах. Том 6. Духовна проза, Микола Васильович Гоголь», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Зібрання творів у семи томах. Том 6. Духовна проза, Микола Васильович Гоголь"