Книги Українською Мовою » 💙 Сучасна проза » 4 3 2 1, Пол Остер 📚 - Українською

Читати книгу - "4 3 2 1, Пол Остер"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "4 3 2 1" автора Пол Остер. Жанр книги: 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 97 98 99 ... 315
Перейти на сторінку:
що «топче тротуар», а разом з ним тротуар топчуть Хенк із Френком. І якщо й існує хоча б одна втіха в тім, що їхні п’яти та підошви стираються від постійної абразивної взаємодії шкіри з асфальтом, то це те, що потерпають вони від цього разом, як брати, що поділяють спільну долю. Одначе, як і в більшості братів, у них бувають свої моменти незгоди й образ, ворожнечі й вибухів роздратування, бо навіть попри те, що вони є сполученими з тілом того ж самого чоловіка, їх, все ж таки, двоє, і ставлення кожного з них до цього тіла є трішечки інакшим, оскільки в один і той самий час ліва нога Квіна не завжди робить те ж саме, що його права нога. Наприклад, коли він сидить у кріслі: будучи шульгою, Квін перекидає свою ліву ногу через праву значно частіше, аніж праву через ліву, і мало є у світі речей приємніших, аніж бути піднятим у повітря, ненадовго відірвавшись від землі і оголивши перед усім світом свою підошву. А через те, що Хенк є лівим черевиком, і йому таке щастя випадає значно частіше, Френк затаїв на свого брата образу, яку йому здебільшого вдається придушувати. Інколи Хенк в результаті чергового злету перебуває в такому піднесеному настрої, що йому несила мовчати, тому він, легенько коливаючись у повітрі напроти правого коліна хазяїна, починає насміхатися з висоти свого привілейованого становища, гукаючи Френку: «Агов, як там у вас погода внизу, хлопчиську?» І тоді Френк неминуче втрачає самовладання й посилає Хенка під три чорти. Водночас Френк часто співчуває Хенку через те, що той є лівим черевиком ліворукого чоловіка, оскільки зазвичай Квін рушає з лівої ноги, і кожного разу, коли вони в дощовий чи сніжний день зупиняються на червоне світло, перший крок через вулицю завжди буває ризикованим, бо можна потрапити в потік води у стічній системі, чи в глибоку калюжу зі сльотою, тому Хенк часто вскакує у халепу й промокає, тоді як Френк залишається сухим. Френк рідко зловтішається, коли його брату буває непереливки, але все ж таки, в годину поганого гумору, він не може відмовити собі в такому задоволенні.

Втім, попри спорадичні спалахи недоброзичливості й непорозуміння, обидва черевика стали друзяками не розлий вода, і кожного разу, бачачи такі ж самі «гівнодави» у компаньйона свого хазяїна, похмурих і злих Еда і Фреда (всі черевики в повісті Фергюсона мають імена, що римуються), Хенк і Френк з особливою гостротою усвідомлюють, якими щасливими вони є, потрапивши до такого чесного й порядного хлопця, як Абнер Квін, а не до неохайного бандита, з яким йому доводиться працювати, Волтера Бентона, котрий, схоже, найбільше любить свою роботу за те, що має змогу кпати під сраку підозрюваних, завівши їх до кімнати для допитів. Еду і Фреду настільки часто доводилося виконувати для нього цю брудну роботу, що вони стали так само жорстокими, як і він, перетворившись на двох огидних покидьків, настільки цинічних і злих на увесь світ, що вони не розмовляли між собою вже близько року – не тому, що вони не ладили один з одним, а тому, що їм не хотілося. На довершення до цього, Ед і Фред вже почали розвалюватися, бо з Бентона добрий господар – як з собачого хвоста сито, тупий, та настільки недбалий, що не завдавав собі клопоту міняти накладки на підборах та підошвах, і тому п’яти обох черевиків сильно стерлися; він не звертав уваги на те, що у Еда на підошві почала утворюватися дірка, що носок у Фреда потріскався, і за увесь той час, що Хенк та Френк знали цих двох «підарів котячих» (саме так охрестив їх Хенк), він жодного разу не чистив їх і не мастив кремом. На відміну від них, Хенка й Френка чистили двічі на тиждень, а за ті два роки, що вони служили своєму хазяїну, той чотири рази міняв їм накладки на підборах та підошвах. Вони й досі почувалися молодими, тоді як Ед з Фредом, вийшовши на роботу лише за півроку до них, вже так сильно постаріли, що їм скоро настане гаплик, і Бентон викине їх на смітник.

Через те, що Хенк та Френк є черевиками робочими, їм рідко доводиться супроводжувати свого господаря на побачення з дамами. Для справ любовних потрібно дещо не таке простецьке й неоковирне на вигляд, як грубі черевики, тому Абнер Квін замість Хенка й Френка віддає перевагу своїм елегантним «парадно-вихідним» туфлям з трьома парами дірочок для шнурків, або чорним «крокодилам» на пласкій підошві, і тоді Хенк з Френком сумують, і не лише тому, що бояться залишатися на самоті в темній квартирі, а ще й тому, що їм вже доводилося бути разом з хазяїном на любовних походеньках (коли йому бракувало часу сходити додому й перевзутися), і вони знають, якими цікавими ці походеньки можуть бути, особливо тоді, коли господар проводить ніч в постелі з дамою, бо оскільки це жіноча квартира, то там неодмінно є й жіночі туфлі та черевики, які здебільшого стоять під вішалкою разом із ними. Як же ж їм було весело першого разу, коли вони теревенили, сміялися й співали пісень з Флорою та Норою, гарненькими черевичками з червоного атласу на високих підборах! Було їм весело і в квартирі іншої жінки, високої білявки, яку господар називав або «Аліса», або «Дорогенька», бо вони розважалися донесхочу з чорними туфельками на ім’я Лія і Мія, а також з дешевенькими черевичками Моллі та Доллі. Ці дівчата завжди хтиво хихотіли, дивлячись, як господар Хенка та Френка роздягається догола, як підстрибують повні цицьки їхньої господині в екстазі кохання. То були незабутні зустрічі, які не йшли в жодне порівняння з похмурим світом огидних кримінальників та суддів у чорних мантіях, і від того, що тих зустрічей було мало, були вони іще більш незабутніми та дорогоцінними.

Спливають місяці, і їм стає дедалі ясніше, що єдина кохана жінка їхнього хазяїна – це Аліса. Він не лише припинив візити до інших дам, він більшість вільного часу тепер проводить з нею, своєю Дорогенькою, яка швидко здобуває нові імена: Янголятко, Мила, Красуня і Кицька. Всі ці ознаки зростаючої близькості приводять до того неминучого моменту, коли наприкінці травня, сидячі з Алісою на Лавці в Центральному Парку, Абнер Квін, нарешті, ставить їй важливе запитання. Завдяки тому, що день був робочий, Хенку й Френку пощастило стати свідками шлюбної пропозиції, і їх надзвичайно надихнула ніжна відповідь Аліси: «Я зроблю все, щоби

1 ... 97 98 99 ... 315
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «4 3 2 1, Пол Остер», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "4 3 2 1, Пол Остер"