Книги Українською Мовою » 💛 Фентезі » Житіє моє, Ірина Володимирівна Сиром'ятнікова 📚 - Українською

Читати книгу - "Житіє моє, Ірина Володимирівна Сиром'ятнікова"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Житіє моє" автора Ірина Володимирівна Сиром'ятнікова. Жанр книги: 💛 Фентезі. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 98 99 100 ... 279
Перейти на сторінку:
просто з Редстона, а, взагалі, з країни (за кілька місяців до закінчення Університету, без диплома і навіть без печаті мага). У світі існувало лише три держави, де чорний маг міг почуватися в безпеці — наша Інгерніка, Каштадар і І’Са-Оріо-Т. Причому, в Каштадарі всі бойові маги об’єднані в особливий орден, з військовою ієрархією і дисципліною (нафіга мені таке щастя?), а імперія Са-Оріо мала культуру настільки специфічну, що досягнути там скільки-небудь задовільного суспільного положення іноземець не міг в принципі. Всі інші країни видавалися мені такими пігмеями, які постійно металися від одного могутнього партнера до іншого. Якщо навіть і є десь місце, яке терпеливо дожидається самотнього вигнанця, я про це місце нічого не знав. І, в будь якому випадку, на заняттях алхімією можна буде ставити жирний хрест — мій вроджений талант визначить мою долю як якесь дурне прокляття. Ті з самі яйця, вид збоку.

Правда, залишався ще Краухард. Я завжди міг повернутися туди і залишитися назавжди — похмурий край не вперше ховатиме когось від решти світу. Піти і стати ніким, сільським алхіміком, механікусом в поселенні на двадцять дві хати, поважаним мешканцем машинного двору, який ніколи ні залишає свої володіння більше, ніж на тиждень. Чи зможу я повторити «кар’єру» дядька Горгона, встигнувши скуштувати стільки всього в широкому світі?

Телепатії не існує, але всі люди, напевне, в чомусь емпати — дивлячись на мою спокійну (я двічі перевіряв у дзеркалі) фізіономію, студенти намагалися не починати розмов, навіть близько не стояти. Коли заняття в Університеті закінчилися, алхіміки-одногрупники порснули від мене у всі боки, як однойменні електричні заряди — найкоротшою траєкторією. Ну і пофіг. До зустрічі з некромантом залишалася доба, треба було терміново вирішувати — тікати чи залишатися.

Я дійшов до квартири, привів себе в порядок і перевдягнувся у свій найкращий костюм, навіть черевики напуцував, як на прийом до дядька Чвертки. Час прикидатися кимось іншим закінчився, або вони приймають мене таким, який я є, або би розбігаємося. А почнемо ми з міс Кевінахарі, як з найщуплішої.

Робочий день ще не закінчився, в поліцейському управлінні панувала ділова суєта. З властивим їй демократизмом, емпатка вибрала кабінет в так званому «новому крилі», поділеному між співробітниками НЗАМПІС і кримінальною поліцією — хай і не так шикарно як на поверсі начальства, зате всі вигоди, світло, ліфт. Це останнє, ліфт, приваблювало мене тут найбільше, викликаючи незадоволення у ліфтера. Йому що, шкода покатати людину? Але мужик комизився і відмовлявся везти пасажирів донизу, посилаючись на якісь дурацькі правила, а перевірити правдивість його слів у мене якось все не доходили руки.

Прослизнувши всередину заповітної кабінки, я назвав останній, п’ятий поверх і з задоволенням прислухався до скрипіння лебідки і до гудіння добре налагодженого механізму. Ліфтер не став робити проміжних зупинок — все одно ніхто не зайде. Репутація! В установі, половина якої працювала з чорними магами, а якась частина ними була, мене ще жодного разу не штовхнули ліктем і не облаяли. Ось така ось культура спілкування!

Кевінахарі була у себе. Мені завжди було цікаво, що робить емпатка, коли залишається на самоті, виявилося — веде записи (напевне, складає детальні досьє на всіх, з ким встигла поспілкуватися того дня). Я вломився всередину, не постукавши, Кевінахарі подивилася на мене поверх окулярів у важкій роговій оправі і одразу же виконала необхідні дії — відклала набік перо і зсунула масивний гросбух на край столу.

— Щось трапились, Томасе?

— Так! Трапилося страшне, — у мене вичерпалося терпіння, і це справді жахливо. — Ви знаєте, що зі столиці з’явився якийсь довбаний некромант і домагається мене? Я — пристійний чорний, я поважаю закон, — ну, більшу частину часу, — і не займаюся забороненими кримінальним кодексом речами!

Принаймні — систематично.

— Розумію, — емпатка бадьоро вибралася з-за столу, — за мною!

І вона стрімко вилетіла з кабінету. Тепер для того, щоби сказати щось іще, мені треба спочатку було її наздогнати.

Ми скотилися сходами і промчали пару переходів, досягнувши кабінету Сатала найкоротшим можливим шляхом. Старший координатор, не очікуючи грози, сидів і мирно вивчав якісь папери.

— Скільки можна? — трагічно сповістила емпатка одразу з порогу, спритно протягуючи до кабінету і мене (от без чого я би вже точно обійшовся). — Я працюю, кручуся, як білка в колесі, а вони одне одному нерви пилять! І всі мої труди псові під хвіст!!

— Е-е, Рона, — почав було Сатал, але продовжити емпатка йому не дала.

— Я тридцять років Рона!!! — вереснула вона, з сомнамбулічною точністю падаючи в крісло для відвідувачів, в голосі її стояли сльози.

Ой, йо… У білої, видав, істерика, а це тобі не палець показати. Я спробував прикинути, як би, не втрачаючи гідності, вшитися звідси нафіг.

— Якщо ти прямо зараз не поясниш хлопчикові ситуацію, я сама все розповім! — похмура пригрозила Кевінахарі.

Тут у мене аж вуха настовбурчилися. Одкровення емпата?

— Не треба! — швидко зорієнтувався Сатал. — Я сам.

Старший координатор кивнув мені на стільця (вільного крісла більше не було). Деякий час ми, мовчки, дивилися одне на одного через стіл. Кевінахарі дістала з кишені хустинку і стала беззвучно лити в неї сльози. Маг зиркнув на неї як на сумнівну пентаграму — активувати вдалося, а що далі…

— Інегрніка в небезпеці, — суворо повідомив він, — твої особливі можливості потрібні країні. Розумієш?

— Ні, — похмуро відгукнувся я, — студенти Університету мають бронь.

І не підлягають призову на службу навіть під час війни, тому що від алхіміка набагато більше користі в тилу, а чорних магів на передовій завжди як собак нерізаних.

— Не хочеш допомогти рідній державі?

— Хто такий цей «держава» і яким боком він мені родина?

Старший координатор насупився. Ну, кльово! Патріотично-налаштований чорний маг — спектакль в інтер’єрі. Хоча, після нежитя з мораллю я був ладен повірити в що завгодно.

Кевінахарі оглушливо висякалася. Сатал здався.

— Ну, добре, — зітхнув він, — слухай сюди! Кількість зареєстрованих потойбічних феноменів сильно коливається з часом.

Я кивнув:

— Так, мені дядько розповідав. Раніше було гірше.

— Не те! — відмахнувся Сатал. — Дивися ширше. До появи НЗАМПІС статистики проривів ніхто не вів, а «ліпше-гірше» — поняття суб’єктивні. Коли аналітики сподобилися роздивитися дані за сто років, виявилося, що частота прояву усіх груп феноменів невпинно росте. Причому, не лише в нас, в Каштадарі картина та ж сама. Років п’ятнадцять тому був незрозумілий спад, але тепер усе стрімко компенсується. Перед експертами поставили питання про довготривалі прогнози.

Сатал глибокодумно підняв пальця, і я зрозумів, що він і справді розкриває мені якийсь секрет.

— Наші вчені схитрилися і виявили, що мають місце довгі хвилі. Останній мінімум був чотириста років тому, якраз перед правлінням короля Ґірейна. Чув про такого? Спочатку теж всі були щасливі, а потім Інгерніка чудом вціліла.

Я кивнув — якраз у ті часи

1 ... 98 99 100 ... 279
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Житіє моє, Ірина Володимирівна Сиром'ятнікова», після закриття браузера.

Подібні книжки до книжки «Житіє моє, Ірина Володимирівна Сиром'ятнікова» жанру - 💛 Фентезі:


Коментарі та відгуки (0) до книги "Житіє моє, Ірина Володимирівна Сиром'ятнікова"