Книги Українською Мовою » 💙 Бойове фентезі » Будні феодала - 2, Олег Говда 📚 - Українською

Читати книгу - "Будні феодала - 2, Олег Говда"

87
0
07.05.24
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Будні феодала - 2" автора Олег Говда. Жанр книги: 💙 Бойове фентезі. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.
Електронна книга українською мовою «Будні феодала - 2, Олег Говда» була написана автором - Олег Говда, яку Ви можете читати онлайн безкоштовно на телефонах або планшетах. Є можливість скачати книгу у форматі PDF, EPUB (електронне видання), FB2 (FictionBook 2.0) та читати книгу на Вашому гаджеті. Бібліотека сучасних українських письменників "ReadUkrainianBooks.com". Ця книга є найпопулярнішою у жанрі для сучасного читача, та займає перші місця серед усієї колекції творів (книг) у категорії "💙 Бойове фентезі".
Поділитися книгою "Будні феодала - 2, Олег Говда" в соціальних мережах: 

📘 "Будні феодала - 2" - продовження захоплюючої історії про владу, інтриги та війни від українського письменника Олега Говди.

🌟 Головний герой цієї книги - відважний феодал, який стоїть на чолі своєї держави в часи небезпеки та переворотів. Він мусить зіткнутися зі складними виборами, боротьбою за владу та захистом свого народу. Чи зможе він зберегти свою державу і вижити у світі, де кожен хоче захопити його трон?

🖋️ Олег Говда - це письменник з багаторічним досвідом, чиї твори завойовують серця читачів своєю глибиною та емоційною насиченістю. Мої книги - це не лише розважальна література, а й дзеркало суспільства та його проблем.

📚 На сайті readukrainianbooks.com ви маєте унікальну можливість насолодитися читанням книг безкоштовно та без реєстрації. Тут зібрані найкращі твори світової літератури, які дарують вам нові емоції та переживання. Читати українською - це не лише модно, а й важливо для збереження та розвитку нашої мови та культури. Кожна прочитана сторінка - це крок до вивчення нашої історії та національної самосвідомості.

🌍 Оберіть українську літературу та подаруйте собі незабутні миті читання. Розвивайте свій інтелект та емоційну сферу разом з книгами українських авторів! 📖✨


Читати ще книги автора Олега Говда на нашому сайті:

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 2 ... 89
Перейти на сторінку:
Розділ 1

Справжня горобина ніч. Блискавки з хрускотом розпанахують тканину неба і з шипінням встромляються в суху землю, що жадібно ловить перші краплі. Гримить здебільшого за стінами, ближче до горизонту, але іноді й над покритим бруківкою замковим двором лунає таке голосне «Бабах!», ніби гармату поряд розірвало. Навіть найміцніші нерви не рятують, мимоволі пригинаєшся. А то й присідаєш... Так і здається, що цього разу святий Ілля Пророк не схибить. Вліпить прямо в тім’я. До речі, було б зовсім не дивно. І не через надмірну гріховність, а з огляду на ту кількість заліза і сталі, яку я ношу на собі.

Зате той же грім, якого поки що бояться більше блискавок, розігнав по укриттях усю варту. І ніхто не заважає мені стояти на колінах перед невеликим слуховим вікном у підвал лівого крила каземату, що розпорядженням Великого інквізитора перетворили на Будинок дізнання. Напевно, через те, що він єдиний у всьому місті складений з неоштукатуреної червоної цегли. І навіює жах на бранців, та й звичайних городян, лише своїм виглядом. Так і здається, що це один із тих нещасних, з якого кати живцем здерли шкіру і виставили на помості для залякування єретиків та злочинців.

У мене фантазія не така буйна, тому ніяких негативних емоцій і, тим більше, блювотних позивів, вигляд цегляної кладки не викликає. Спокійно притулився плечем для зручності і заглядаю всередину.

А ось те, що відбувається в катівні, не для слабонервних.

Іноді протираючи очі, що сльозяться не стільки від співчуття, скільки від диму смолоскипів, який якраз крізь це віконце і витягає назовні, намагаюся роздивитись і запам'ятати обличчя людей, які знаходяться у кімнаті. Мені обов'язково треба побачити кожного, щоб упізнати вдень. І це не так просто. Тому що десяток чоловіків, на відміну від оголеної молодої жінки, одягнені не лише у шкіряні фартухи, а й натягнули на голови напівмаски, що залишають відкритими лише нижню частину обличчя.

Ось саме на ці носи, роти, підборіддя, вуса, бороди я дивлюся. На руки теж... Форми пальців, шрами, каблучки... Кожна дрібниця стане в нагоді, коли доведеться впізнавати і приймати рішення. А помилитись не можна — уб'ю невинного. Тому намагаюся ні на що інше не відволікатися.

Наприклад на потужні лапи, вкриті густою рудою порослю, що чіпко вп'ялися короткими, товстими пальцями в густо укриті синцями стегна. Руки і ноги жінки прив'язані до спеціальних козлів так, що вона стоїть рачки, торкаючись підлоги тільки кінчиками пальців і... розпущеним волоссям. Рудий ґвалтує жертву неквапливо, по-господарськи. Буденно… Часто зупиняючись і перемовляючись із рештою чоловіків. Він не садист, не маніяк. Він лише виконує свою роботу. А якщо й отримує від цього задоволення, то і так буває. Така вже катівська робота.

Жінка тихо стогне, але й тільки. На щось більше у неї вже немає сил.

На поданий знак одним із трьох чоловіків, які перебувають у підвалі, не знявши сутани, кат знову зупиняється. Інквізитор (цих я знаю в обличчя всіх, але для них уготована інша доля і трохи пізніше) підходить спереду, бере жінку за волосся і піднімає голову. Другою рукою висмикує з рота кляп.

— Дитя моє… Чи готова ти зректися Диявола і повернутися в лоно Матері нашої Церкви?

— Будь ти проклятий… — жертва відповідає пошепки. Хрипко і ледь чутно. Мабуть, зірвала голос. — Будьте ви всі прокля...

Кляп став на місце, обірвавши на півслові. Голова безсило звисала вниз.

— Продовжуй, брате Себастьяне. І можна жорсткіше. Не церемонься. Інші брати вже відпочили. Так заповніть цю посудину гріха по вінця. Similia similibus curantur!* [*лат., — Подібне лікується подібним]. Ці блюзнірники з Церкви Ночі піднесли тілесні задоволення понад духовним покаянням. От нехай же насолодиться досхочу… Або — до смерті. Правильно кажу, брати?

Він глянув на двох інших чоловіків у сутанах. Ті синхронно кивнули та перехрестилися.

— Отже, вирішено. Майстер Теодор, нам з братами час до вечірньої молитви, а ти залишаєшся за старшого. Якщо офіра запросить пощади і покається — вмити, нагодувати і більше не чіпати. Після ранкового молебню оцінимо щирість каяття і вирішимо її подальшу долю. Стане опиратися й далі — не втомлюй дізнавачів понад міру. У них і без цієї єретички завтра справ вистачить. Солдат Хреста поклич. Кожен воїн, хто плащ з вінцем надів — служитель божий, тож має право і обов’язок не лише мечем святу віру захищати.

— Як накажете, ваша преподобність, — вклонився один із тих, що в напівмасках, відступаючи вбік, бо вихід із підземелля був у нього за спиною. — Ad maiorem Dei gloriam.* [*лат., — Все в ім'я Господа]

Зачекав, поки священнослужителі покинуть тортурну кімнату, а потім голосно розсміявся.

— От уже біда з цими старими пердунами… Ігнате, у тебе, здається, дядько десятником у роті «Святих стріл»?

— Так. Старший десятник… — озвався з далекого кута, один із молодших катів. Помічник, мабуть.

— Біжи до нього. Скажи, всі у кого завалялася пара монет і є бажання розважитися з молоденькою відьмою, нехай сюди йдуть.

— Як же так, майстре Теодор? — рудоволосий здоровань поступився місцем іншому катові. Такому ж величезному, але геть лисому. І настільки темношкірому, що поруч із ним жертва здавалася вирізаною з ніжно-рожевого мармуру. — Ви хочете порушити наказ Його превелебності?

— Спаситель із тобою, Себастьяне… — відмахнувся від рудого старший кат. — За ця хула? Хіба ти не чув, що нам було наказано берегти сили і покликати на допомогу солдатів? Ну, а кому гірше стане, якщо вони при цьому зроблять невелику пожертву? Сам же недавно скаржився, що частину інструментів варто оновити, а пріор грошей на коваля не дає.

‍​‌‌​​‌‌‌​​‌​‌‌​‌​​​‌​‌‌‌​‌‌​​​‌‌​​‌‌​‌​‌​​​‌​‌‌‍
1 2 ... 89
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Будні феодала - 2, Олег Говда», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Будні феодала - 2, Олег Говда"