Книги Українською Мовою » 💛 Фентезі » Житіє моє, Ірина Володимирівна Сиром'ятнікова 📚 - Українською

Читати книгу - "Житіє моє, Ірина Володимирівна Сиром'ятнікова"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Житіє моє" автора Ірина Володимирівна Сиром'ятнікова. Жанр книги: 💛 Фентезі. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 107 108 109 ... 279
Перейти на сторінку:
службовому готелі міністерства ви отримаєте усе необхідне, — твердо пообіцяв старший куратор, і можна було бути певним, що все, що маг шукатиме, буде на місці, навіть якщо конкретно зараз Фелістер не мав про це зеленого поняття.

Маг поставив на стіл складений вчетверо листок.

— Список, — серйозно пояснив він, — і ще ванну, велику.

Посмішка чиновника стала трохи зацькованою. Деніс подумки пригадав список характеристик, складений куратором північно-західного регіону — на її думку, Томас Тангор був врівноваженим, непростим в управлінні, і наполегливим у досягненні своїх цілей. Всі чорні надзвичайно вперті люди, і якщо спеціаліст вважав за необхідне підкресили цю рису особливо… Зазвичай, в настільки складних випадках супровід мага довіряли емпатам, але вимагати від білого всюди слідувати за некромантом було близьким до спроби вбивства — вид забороненої ворожби просто ошелешував нещасних.

— Мені викликати для вас машину? — приречено поцікавився Фелістер, вивчаючи список необхідних речовин.

Маг мало не подавився салатом.

— А до вечора це не почекає?

— Так, так, — стрепенувся Деніс, — до заходу сонця всього пара годин.

— В такому випадку, я залишу з вами свого помічника, — безжально підсумував старший куратор, — він забезпечить вас транспортом і передасть ключі. У вас ще є якісь побажання?. — Чорний помотав головою. — У такому випадку, я з вами прощаюся. Приємного вечора!

Розглядаючи спину начальника, яка віддалялася в бік виходу, Деніс подумав, що його перше самостійне завдання може виявитися не таким вже і цікавим. Швидко нагадалася улюблена приказка Служби Підтримки: «Всі знають, що нелегко мати справу з чорним магом, але тільки куратори знають, НАСКІЛЬКИ це нелегко.»

Некромант закінчив трапезу, замовив свіжих газет і ще чаю, після чого заглибився у читання. Деніс старанно робив вигляд, що він ще один зомбі. Це було неважко — гіперактивних людей в Службу Підтримки не брали. Десь через півгодини чорний згадав про наявність співрозмовника.

— Скажіть, шановний, а Чудесники у вас в місті є?

— Є, — не став заперечувати Деніс.

— І що ви з ними робите?

Молодий куратор спробував коротко узагальнити події останніх місяців.

— Ведемо боротьбу за уми. Вони поширюють чутки, ми їх спростовуємо і займаємося просвітительською роботою. Словом, як усюди.

Маг з недовірою мугикнув.

— У нас за три роки скрутили пару Посвячених, а дрібноти взагалі без ліку. Ти як, в курсі справ, чи лише газети читаєш?

— В курсі усіх справ бути неможливо, — Деніс філософськи поставився до недовіри чорного, — в столиці вони поводяться тихше, тут за кожним рогом по жандарму, а за деякими і по два. Простору нема!

Чорний невизначено повів бровою і повернувся до читання. Треба буде доповнити характеристику в досьє: «впертий і передбачливий». Ну скільки бойових магів поцікавиться завчасно, в якому оточенні їм доведеться працювати?

— Старший згадував службовий готель… Це як?

— Це скорше багатоквартирний будинок, в місцевих традиціях, без кухні і ванної.

Керівництво міністерства було би щасливе зекономити на гостях, але спроба розташувати заїжджих в одній казармі закінчилася би масовим побоїщем. Приїзд на чужу територію і так викликав у них стан максимального збудження, а якщо на периферії зору ще і постійно маячили колеги, то навіть маги, які пройшли армійську муштру, починали хамити і задиратися.

Маг вичленив головне:

— А де ж митися?

— В столиці прийнято митися в спеціальних закладах, які називаються «купальні».

І ціни там вчили економити дорогоцінну воду краще, ніж будь-яка проповідь: вода до міста поступала акведуком, пропускна здатність котрого була велика, але не безмежна. У випадку проблем від водопостання в першу чергу відключали суспільні мийні. Але навіщо північному гостеві ці тонкощі?

— Гм. Оригінально. Жінки і чоловіки разом?

— Ні, в різних відділах. Часом — в різні дні.

Маг трохи заспокоївся, але ненадовго. Розмова дійшла до пам’яток культури і історії, причому нормальні розваги (верблюжі перегони і собачі бої) чорного не цікавили, зате нездорову увагу викликав театр драми.

— А що там іде? — зацікавився Тангор.

— «Закляття веселки», — здивовано відізвався куратор. З такими інтересами він зіштовхнувся вперше.

— Про що?

— Про темні століття, — викрутився Деніс (запеклим театралом він ніколи не був).

— Квиток купиш?

— Не впевнений, — признався куратор, — другий тиждень після прем’єри.

Змиритися з тим, що наступним інтересом чорного були книги, виявилося простіше. Клятвено пообіцявши записати Тангора в знамениту столичну бібліотеку (і хай Фелістер сам думає, як це зробити), Деніс твердо вирішив запалити лампаду духам предків і пожертвувати ароматичну паличку Хранителю Пустелі — екзотичні інтереси підопічного не обіцяли кураторові нічого, крім проблем. Але контакт було налагоджено, і час до вечора пролетів непомітно, а коли на розпечені вулиці Хо-Карга опустилися сутінки, за ними приїхав обіцяний Фелістером транспорт. Тангор чемно постелив на сидіння ганчірку і запустив на неї пса-зомбі, ігноруючи незадоволені погляди водія. Деніс самотужки заштовхав у багажник гігантську валізу, і міністерський автомобіль (громіздке чудовисько з тепловим насосом на даху) неквапно покотився вулицями, в оточенні запряжених конями фаетонів, дзеркально-білих лімузинів і неймовірної кількості рикш.

Столиця ніби виходила зі стану заціпеніння — на оце недавно ще тихих вулицях було чути заклики зайти в той чи інший магазин або ресторан, верескливі сигнали клаксонів, сміх і гомін тисячі голосів. В салон звуки долітали приглушеними, від пса-зомбі тонко пахло конвалією, від некроманта не пахло взагалі нічим, і Деніс почав відчувати до нього підсвідому повагу. Може, не так і погано, що доведеться працювати у вихідні? Зате премія буде велика. Тангор виглядав виключно добре вихованим магом, а в його дивних зацікавленнях є навіть якийсь плюс — можна відкрити для себе щось нове.

І все ж, коли автомобіль підкотився до службового готелю НЗАМПІС, Деніс відчув неймовірне полегшення — залишилось влаштувати некроманта в його кімнату, вказати напрямок на купальню і їдальню (хоча навряд чи він сьогодні до них добереться) і можна забути про роботу до завтрашнього ранку.

Відлічивши третій під’їзд від рогу будинку, куратор з усім можливим поспіхом затягнув туди речі свого підопічного, а от Тангор нікуди не поспішав, уважно оглядаючись навколо, ніби в пошуках якоїсь каверзи. В кінці, чорний виявився правим — з їх наближенням двері під’їзду розчинилися від різкого кóпанця, і на порозі виникла похмура пика в форменому картузі, а на одязі незнайомця біліли флуоресцентними нитками офіцерські значки. Деніс сахнувся геть, моментально потягнувши за собою валізу — таке характерне положення нашивок їх примушували завчати напам’ять. З глибини під’їзду, з гідністю гірського лева, виступив бойовий маг в званні полковника армії і, не роззирнувшись довкола, віддалився в бік стоянки службового транспорту. Тангор акуратно відійшов, провівши колегу уважним оглядом з-під повік. Куратор перевів дух (повезло нарватися на сусіда!) і безстрашно зайшов у приміщення — інших мешканців у двоквартирному під’їзді не могло бути в принципі.

Налякати чорного мага майже неможливо (хіба лише пригрозити виставити його дурнем перед іншими), а на всі інші несподіванки він

1 ... 107 108 109 ... 279
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Житіє моє, Ірина Володимирівна Сиром'ятнікова», після закриття браузера.

Подібні книжки до книжки «Житіє моє, Ірина Володимирівна Сиром'ятнікова» жанру - 💛 Фентезі:


Коментарі та відгуки (0) до книги "Житіє моє, Ірина Володимирівна Сиром'ятнікова"