Книги Українською Мовою » 💛 Публіцистика » Остап Вишня. Невеселе життя, Сергій Анастасійович Гальченко 📚 - Українською

Читати книгу - "Остап Вишня. Невеселе життя, Сергій Анастасійович Гальченко"

847
0
28.01.23
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Остап Вишня. Невеселе життя" автора Сергій Анастасійович Гальченко. Жанр книги: 💛 Публіцистика / 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 107 108 109 ... 293
Перейти на сторінку:
5. Димом рятують огороди. Парнички полярні.

6. IX. Про гриби. Про провокацію Барятинського. Оповідання Приставкіна про втечу.

7. IX. Холода… «бурьє» (нерозбірливо написане слово. – С. Г.) в театрі. Гірняк. 10 чоловік урок біля Чиб’ю. «Невдача» агіт[аційного] номера.

8.(IX) Приїзд Камова (вчора ввечері). Зустріч.

Штат в редакції.

Лист од Вячка (руська школа).

Посилка Гжицькому.

9.(ІХ) Од’їзд Іванова. Рамзі.

Штат редакції.

Лист Маслюченко В. О. до Остапа Вишні

9 вересня 1934 р.

Харків 9.IX.1934 р.

Дорогий мій хлопчику!

Одержала від тебе аж три листи, а тобі (пробач мені, я погана) послала тільки одного та оце другий, бо все більше телеграми тобі даю знати про нас. Телеграм маю дві після побачення, сьогодні одержала другу. Писати не маю особливо й про що. Два дні мазала кватирю Анни Дмит[рівні], а то потроху обшиваюся. Щось нічого не продається; роялів у Харкові сила, і дуже багато нових по 3 875 карб.; так що чи й дадуть за наш 3½, як ми думали. І покупців не дуже, так якби за дурняк, тоді взяли б. І взагалі, продати швидко тільки можна за дурняк, а так не дуже-то. Ми всі здорові і живі. Думаю дітям на народження спекти наполеона і куплю цукерок. Вячку від кожного з нас (тебе, мене і Мури!) по книжці подарую з твоєї бібліотеки, а Мурка і так здобріє, бо що його зараз купувати, коли й те йде прахом і нічого накупляти барахла. Пошила їй сукеньку, і добре буде. Послала тобі вчора посилку: чоботи мисливські, 4 блокноти, 4 банки консервів. молока, 1 банку мазі для чобіт, кисет з мундштуком, 2 подтяжок, ½ кіло цукерок барбарису, 2 тюбика мила для бриття, 4 пари шнурків до черевиків. Більше нічого не влізло. Днів через два-три, або після свят дитячих, пошлю з продуктами та з валянками посилку. І взагалі цей місяць маю тебе нагрузити посилками, бо на пошті з 1 жовтня приймати туди посилок не будуть.

Так що живемо потроху і боїмося чи може трапитися так, що не приїдемо на цю зиму до тебе? Це єдине, що хмарить настрій, а так, маючи від тебе часто звістки, я рада і весела, складаюся потроху і бере мене жах, що так багато барахла збирається, а не брати нічого для сцени – теж неможливо. Ну, та нічого аби було все гаразд у тебе, а ми якось вже доїдемо до тебе. Все я можу перенести, тільки не розлуку з тобою. Боюся навіть думати, що це може бути.

В Ташкент до родичів я писала ще, як приїхала від тебе, і писала, і просила, щоб мені написали, але досі нічого не маю. Ще напишу сьогодні і проситиму, щоб мені докладно написали, як вони там живуть.

Вася заходив до Ганни Дмитрівни, розпитував про все, а Катя, так та… і не чути, і не видно. Заходила до Ганни Дмитрівни, як тільки приїхала з Євпаторії. А Аннушка була в мене, і відтоді носа не показує ні до неї, ні до мене. От тобі самий любимий брат!.. А що ти не одержав від неї листів, так для мене тепер ясно, що вона їх і не писала, а просто збрехала мені, бо знає, що я тобі передам, ну а лист може загубитися дорогою… Аннушка і та зрозуміла і не може заспокоїтися і не хоче піти до неї. Хай їм всячина. Ну я ще розумію, що я для них чужа людина і зі мною носилися, бо це було тобі приємно, але щоб так до тебе – то це вже чорт знає що. От Ганна Дмитрівна прилетіла в 11 год. ночі з Горською в той же день, як я приїхала, і радість була щира, а то всі г…

Пробач мені, може я тобі роблю боляче, та тільки мені гидко про цих людей говорити. Ляля Горська і Валя Варецька – так це люди, і думають, як розраяти мені, коли може трапитися, що я буду зимувати тут. Ляля просто пропонує їхати до неї в Кривий Ріг і улаштуватися якось, коли не буде з Москви розв’язана справа так, як краще; а якщо буде, тоді думає, що Леонід Іванович візьме мене в театр. І говорить щиро і хоче допомогти, бо люблять не твоє ім’я, а тебе і мене. Валентина Федорівна В[арецька] теж пропонує їхати в Херсон, бо її сестра вже працює на заводі і заробляє 6 крб. 50 коп. в день. У мене настрій покращав, і я вже не так страшуся зими, хоча мене вбиває думка, що я не доїду до тебе тепер, як мені обіцяли. Ну, щодо дітей, то Вячко перевівся в російську школу; Мура вчиться тут на Холодній горі в українській, бо не було російських груп. На Муркетку напали ячмені, мучиться бідна дівчина. А то під носом і на носі понасідали нариви. Виснажилася дитина, треба б було на посилене харчування, так не маю змоги, бо не буде з чим доїхати до тебе. Тепер так. З твого пальта мені нічого не можна зробити, бо воно коротке на мене; думаю продати і купити собі готове. Мурці зроблю з шуби; просила Марію Адольфівну довідатися про ту швачку – бабусю, оце понесу грошенят завтра перед іменинами і поспитаю як і що.

Нікого не бачила я і не чула, так не можу нічого і ні про кого тобі написати. В тому листі я тобі писала, що Максим Максимович і Олександр Іванович виїхали і зустрінуться, очевидно, з Маковим батьком у подорожі за збиранням матеріялу. А так всі дома і все добре. Іван Данилович десь в Криму, і не знаю, як його справи, думаю, що йому і їхати не слід, бо помре, або коли й їхати, то в соснові масиви, де його горло і легені дихали б сухим сосновим повітрям. В Москві була якраз перед початком з’їзду і на вулиці зустріла Семенка з Максимом Тадейовичем; ну Семенко, як і завжди, не привітався, а Мак[сим] Тадейович мене не впізнав: дивиться в усі очі, а не вітається. Прийшлося мені до нього кланятися, а він признався, що не міг мене впізнати, бо я стала красивою жінкою. Дуже вітав тебе і знав від Василя, що я в тебе була. Я з ним не дуже довго говорила і взагалі якось розлюбила я їх всіх. В Москві я все, що мені потрібно було, зробила, бо була там четверо суток; от тільки забула подати заяву щодо «Новотні», ну а Аннушка думає, що перепутати номери не дурно, а що, очевидно, «Новотні» вкрадено. Не знаю, що робити – чи через Москву, чи до Києва подавати. Коли встигнеш ще – напиши мені про це все. Вітають тебе Ганна Дмитр[івна] з Маком, Ляля, Валя В[арецька], тьотя з родиною і, звичайно, цілуємо без кінця я з дітьми і чекаємо звісток радості від тебе. Муркет не може дочекатися, коли вже їхати до тебе, «бо на побаченні вона

1 ... 107 108 109 ... 293
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Остап Вишня. Невеселе життя, Сергій Анастасійович Гальченко», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Остап Вишня. Невеселе життя, Сергій Анастасійович Гальченко"