Книги Українською Мовою » 💛 Публіцистика » Єлюди. Теплі історії з Майдану 📚 - Українською

Читати книгу - "Єлюди. Теплі історії з Майдану"

309
0
28.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Єлюди. Теплі історії з Майдану" автора Крістіна Бердінських. Жанр книги: 💛 Публіцистика. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 10 11 12 ... 45
Перейти на сторінку:
бути страшно, тільки якщо я прийду на Майдан і нікого там не побачу. Тоді буде страшно».

Хочеться подякувати Руслані за її енергію й самовідданість, а усім побажати добра й здійснення заповітних мрій у Новому році. Щастя вам!

2 сiчня 2014

Марія Олійник, село Ліщинка, Кагарлицький район, Київська область. Пані Марія каже, що нещодавно відсвяткувала своє 100-річчя. Паспорт не дивилася, перевірити не можу, але вона справді дуже старенька. Вдалося поговорити з нею після її виступу на великій сцені. Вона завершила свою коротку промову словами: «У мене здоров’я, як у вола». Бабуся розповідає, що приїхала до Києва сама, на маршрутці. Село розташоване за 70 км від столиці. Згідно з даними останнього перепису населення 2001 року, у Ліщинці проживає 324 особи.

Пані Марія всю війну працювала в Німеччині, куди вивезли багато молодих жінок. Після повернення в Україну – у колгоспі. «Буряки полола. За десять днів гектар буряка проривала», – згадує пані Марія. Своїм життям задоволена, у неї троє дітей, багато онуків. Дуже енергійна й щаслива. Ходить із двома дерев’яними палицями, але хвалиться, що любить танцювати і вони їй не заважають.

3 сiчня 2014

Ще одна людина, про яку варто написати. Сергій, 20 років. Вірменин за походженням. Народився й живе в Україні, у селі Березнуватівка Дніпропетровської області. На Євромайдан приїхав 8 грудня.

Сергій постійно чимось зайнятий. Він стоїть в охороні або рубає дрова на Мальтійській кухні. Часто це бачу. Розповідає, що із самого початку дивився по телевізору новини про Майдан і не міг спати ночами. 7 грудня сусід підвіз його на машині до Дніпропетровська. Сергій шукав, де в місті збираються люди, які підтримують київський Євромайдан. Шукав, шукав – і не знайшов. Тоді поїхав на вокзал. Купив квиток на потяг до Києва. Батькам зателефонував уже з Майдану. «Батько запитав: ти куди зник?» – переказує розмову хлопець. Коли дізнався, де син, дуже розхвилювався. Просив бути обережним.

Сергій спить у наметі або в Будинку профспілок. Запитала, чому приїхав. «Це моє майбутнє теж. Мені жити в цій країні», – відповідає він.

Учора Сергій попросив безхатьків, які грілися в підземному переході біля станції метро Майдан Незалежності, щоби вони не розкидували сміття навколо себе, адже є смітники. Один безхатько став жалітися, що сам він із Одеської області, що його та інших «хлопців» привезли у Київ і сказали просто ходити по Майдану. Думаю, хтось дуже хоче створити відповідну телевізійну картинку.

Сергій вільно спілкується українською. Нещодавно у межах проекту про Шевченка читав на Майдані уривок із поеми «Кавказ».

5 сiчня 2014

Настя, 23 роки. Краматорськ, Донецька область. Фотограф, учасник Євромайдану у Краматорську. Але потрібно розуміти мас-штаби цієї акції. Настя розповідає, що після побиття студентів у її місті на вулицю вийшли 100 чоловік. 1 грудня вони оголосили безстрокову акцію протесту. Щодня на неї на кілька годин приходять десь 7-10 чоловік. Настя серед них. Вона непартійна, просто це її громадянська позиція. Дівчина була кілька разів у Європі й хоче, щоби країна йшла саме у європейському напрямку.

Новий рік Настя зустріла з батьками вдома. Десь о 2-й ночі пішла з друзями у центр міста. Біля місця, де збирається Євромайдан, встановлений прапор ЄС. Прапор вихопив п’яний чоловік і пошкодив. Іншого в них немає. У Краматорську неможливо купити прапор ЄС, попередній передали з Києва. Прапор уцілів, але, якщо його знищать, наступний, напевно, самі пошиють, каже Настя.

Запитала її, чи пригощають протестувальників у Краматорську чаєм, кавою, бутербродами. Каже, що за місяць протесту кілька разів приносили чай. Але євромайданівці з Краматорська нічого й не очікують. Для них головне – висловити свою думку й позицію, навіть якщо їх дуже мало.

P. S. Прапор ЄС у Краматорську таки порвали. Але кияни, які читали цю історію, відправили поштою новий.

6 сiчня 2014

Останнім часом часто бачу біля Юри, який розмальовує каски, цю молоду пару. Оленка з Києва й

1 ... 10 11 12 ... 45
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Єлюди. Теплі історії з Майдану», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Єлюди. Теплі історії з Майдану"