Книги Українською Мовою » 💙 Сучасна проза » Записки скаженої малороски , Мирослава Русава 📚 - Українською

Читати книгу - "Записки скаженої малороски , Мирослава Русава"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Записки скаженої малороски" автора Мирослава Русава. Жанр книги: 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 13 14 15 ... 55
Перейти на сторінку:

 

Дивлячись в очі цій хоробрій дівчині я рішуче зжала кулаки. Вона має рацію! Хто знає скільки ще вб'ють, якщо я хоча б не спробую щось зробити.

Ох, як би воно не обернулося у щось набагато гірше...

– Добре. Я – Мирослава – протягнула я їй руку через залізну решітку паркану.

– Марія – поклонилася вона, а потім, подумавши, потисла руку.

Ми домовилися про те, що зустрінемося післязавтра, оскільки режим будуть ускладнювати, аби дівчата не збігали і більш ні з ким не спілкуватися, а отже часто зустрічатися не буде можливості...

Марія була рішуче настроєна зробити те, що ми збиралися зробити з Яною.

– Ти ж хотіла дізнатися, що в зеленій кімнаті? – спокійно вточнила вона. Я кивнула – Тоді я зроблю так, аби потрапити усередину.

– Добре – вже загорілася я ідеєю, а подумки додала: «А я зроблю усе інше.».

– Вибач, але мені вже треба йти – подивившись на темне небо, вибачилась Марія

– Йди, не тримаю – відпустила я її – Зустрінемося післязавтра, я подумаю і розповім тобі план, а ти, будь ласка, дізнайся чи зможу я якось потрапити в маєток не потрапивши на очі вчителям.

– Добре – одразу зрозуміла мене Марія

***

Ідучи темною вулицею у мокрому від снігу літньому платті, я цокотіла зубами. Ніч опустилася на Полтаву. Перемигувалася на небосхилі зорі, перешіптувався зі снігом вітер.

Я йшла нічого не підозрюючи, як...

– Ха-ха Русава! От ти і попалася – ураганом налетів на мене озброєний хлопець.

Без проблем відкинувши його, я навіть не зрозуміла коли встигла дати йому у носа з кулака.

– А наша Мирослава не втрачає форми – іронічно посміхнувся хтось, що опершись об найближчий тин, спостерігав за нами – Тобі до неї далеко. Чи не так, Ден?

– Затули пельку, Змій! – зарепетував худорлявий шатен – мій мимовільний і схоже дещо дурний супротивник, затискаючи зраненого носа.

– Ой, хлопці, яка зустріч! – зраділа я.

Річ у тім, що я хоча і не була тоді ще детективом, але вже зналася з «мафією» – розбійницькими шайками з багатьох містечок України. Ден і Змій, хоча і були моїми ровесниками, тоді вже були одними з таких розбійників.

– Та ти наче і рада нас бачити – все також іронічно хмикнув Змій, що своїм брунатним волоссям і, як і завжди, чорним одягом зливався з пітьмою, наближаючись до мене і поблискуючи срібними в місячному сяйві по-справжньому зміїними очима(хто знає, можливо, за них його так і прозвали).

– Слухайте, хлопці, а ви у Полтаві одні?

– Запам'ятай: у місті ти ніколи не один – філософськи обізвався Змій

– Ой, та закрий вже свого рота – відмахнувся від нього Ден – Не одні, а що? – зацікавлено поглянула на мене пара карих очей.

Ден був з тих людей, які скільки крові і бруду не бачили усе одно переживають, отрушуються і знову радіють усьому на світі.

– А в мене для вас є ділова пропозиція.

– Я вас уважно слухаю, леді – зловісно посміхнувся Змій ніби відчуваючи що буде далі...

***

Маленьке тіло впхнули у сіру, запилену, таку страшну кімнату.

Тиша.

– Шурх – повз промайнула тінь

– Ррр… – почулося з пустоти

Дівчина озиралася, поки не дійшла до тіні якоїсь шафи. Здається, вона розтворилася у пітьмі, але лише мить – і окуляри знов заблищали у ледь пробиваючихся у заколочене вікно останніх промені сонця.

Двоє – інститутка і хтось з пітьми – знаходились у кімнаті і ніби щось чекали. На обличчі не було страху, але дівчина і не уявляла, що насправді сидить у темряві: собака Баскервілій, чи, може, сам чорт?

Останні промені сонця зникли. Небосхил залила темрява. Кімната погрузилася в пітьму…

Мить. Подих гігантської тварини. І…. почалося!

Купа свічок, що стояли тут і там загорілася у одну мить. Полум’я танцювало на гнітах, освітлюючи усе приміщення… Зі стелі впали скелети, деякі повисли прямо у повітрі, а деякі летіли на підлогу, розбиваючись на осколки…

– Боїшся, смертна? – заревіла фігура посеред кімнати.

Ні то собака, ні то козел, ні то людина... Гігантські кігті, страшенні клики, та червоно-бура шкіра. Роги і страшенне обличчя...

– Гадаєш, налякав? – поправила дівчина окуляри, а поки звір задихався від такої наглості, повернулася і зірвала з стоячого за нею стола скатертину, різко кинувши її в обличчя страховиську – Я краще вмію!

Від вітру, піднятого легкою тканиною свічки потухли.

Зло блиснули темні очі і тільки прозвучали останні слова, як обличчя її засвітилося жахливим малюнком.

– Усе. Кінець твій настав – скажено посміхнулася вона і почувся якийсь шум... Падали на дерев’яну підлогу скелети... а деякі прямо у повітрі розсипалися у щепки... якісь камінці били монстра з нереальною швидкістю, розбивали скляні віконця старих шаф, били посуд, рвали тонку тканину шовкових штор, розкидали усілякий непотріб, яким було заповнене горище...

У кімнаті наче здійнявся вітер, що зніс гігантського монстра з ніг і вибивши його тушою стіну, скинув униз з висоти третього поверху, а одягнена у кофейного кольору сукню інститутка побігла геть з кімнати.

***

– Ну ти, звісно, звір! – з ноткою захоплення сказала зовні усе також спокійна Марія, протираючи окуляри.

Ми сиділи у сірій і холодній кімнатці інститутки. Тут стояли два ліжка, вкриті не по сезону тонкими покривалами, проста букова книжна шафа, сундук для одягу і старий задрипаний стіл. В кімнату ледь-ледь пробивалося сонячне сяйво, крізь листя старезного дубу, що з цікавістю зазирав у вікно. Усе навивало якусь нудьгу і смуток. Дивлячись на це сіре приміщення, відчуваєш як волею-неволею у душі поселяється якась безнадія... Навіть не дивно, що дівчата раз у раз звідси тікають.

Я, дивлячись у власне відображення у лезі мисливського ножа, стирала з себе фосфор. Цей страшенний малюнок, що правдоподібно імітував голий череп намалювала мені Марія. Дівчина виявилася першокласною художницею, хоча сама цього ніяк не визнавала.

1 ... 13 14 15 ... 55
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Записки скаженої малороски , Мирослава Русава», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Записки скаженої малороски , Мирослава Русава"