Книги Українською Мовою » 💛 Публіцистика » Остап Вишня. Невеселе життя, Сергій Анастасійович Гальченко 📚 - Українською

Читати книгу - "Остап Вишня. Невеселе життя, Сергій Анастасійович Гальченко"

852
0
28.01.23
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Остап Вишня. Невеселе життя" автора Сергій Анастасійович Гальченко. Жанр книги: 💛 Публіцистика / 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 180 181 182 ... 293
Перейти на сторінку:
всіх критиків до купи: стоятимуть Віссаріон Бєлінський, Георг Брандес і поруч них Щупак, Клоччя та «протчие Динамовы»…

– І це критики? – спитає Саваоф, показуючи на Щупаків, на Клоччя й на прочих Динамових…

Делікатні Бєлінський і Брандес скажуть:

– Господи! Хай уже краще ми будемо не критики, а вони критики… Аби тихо, аби без скандалу…

І ти гадаєш, що почервоніють з сорому Щупаки, Клоччя й Динамови?

Їй-богу, ні! Повипинають рахітичні груди, напиндючать губи й стоятимуть важно…

Сатана – і той почервоніє од рогів до рипиці з ганьби за них, а вони так і стоятимуть з випнутими курячими грудьми.

Велика сила – нахабство. А що ти гадаєш: кожен Щупак може насмердіти вонючіше, ніж Бєлінський і Брандес разом укупі, а потім скрізь репетуватимуть:

– Брандеса переплюнув! О!

* * *

Ну, що ж, голубко моя, далі? Як нам бути, як нам жити, як нам горю пособити? У мене одно бажання: щоб не впала ти в розпач, щоб не кинула тебе енергія, щоб і далі ти стоїчне боролася за життя, за краще для нас з тобою й для дітей наших майбутнє. Щоб не забувала мене, щоб вивела Муру в люди, щоб діждалася того часу, коли ми будемо знову разом, і щоб я мав змогу, мав сили допомогти тобі одпочити після всіх тортурів, що ти їх зазнала в ці чорнії для нас роки. Щоб не згубили ми дітей своїх, щоб мали ми з них на старості літ утіху.

І хоч не буду вже, може, я здатний до любові, то знадоблюся ж хоч для любої розмови…

24. VII. Взагалі —

«Крепись, славная подружка

«Лютой горести моей!

«Выпей с горя! Где там кружка?

«Сердцу будет веселей!»

Це вже я тобі, як Пушкін няні своїй.

Невже ж таки після такої чорнющої ночі та не буде для нас ясного дня?! Буде!!!

Валентину Дмитрівну ти приголуб. Вона все тобі розповість: і яке горе її спіткало, і як ми тут живемо, і що в нас робиться, і куди воно йдеться…

До 1 жовтня я, виходить, ні тобі листів не маю права, писати, ні твоїх листів мені не даватимуть. Але ти все ж таки пиши обов’язково. Може «всевидяще око» допоможе мені побачити те, що ти напишеш. Пиши краще листівки. І обов’язково присилай перекази грошові в невеличких сумах. Із їжі підішли жирів, коли, звичайно, маєш змогу. Голівне ж, повсякчас повідомляй, де ти і що з тобою. Я старатимусь робити те ж саме.

Я сфотографувався з Федею. Не знаю, чи вдасться тобі переслати фото. Скверний я там. Як насправді я – кращий. То я сердитий сиджу на весь Печорський край, що він мене тут держить.

Подумай, люба моя, може тобі з Арх[ангельська] виїхати кудись південніше… Чи вже будеш тут – хай Мура кінчає. Під голубе небо, думаю, не варт, бо такий тепер клімат пішов: що південніше приїдеш, північніше житимеш…

Об штанах тепер… Вони, звісно, потрібні, штани. Але як у тебе там тяжко, то може я тут чогось наберу – кажуть, що привезуть сюди мануфактуру – ти тільки мені грошей трохи на зиму підішли.

Вже в нас ягоди з’явилися – черніка і протчеє. Сила грибів… Але по гриби не дуже ходимо, бо тепер строгіше…

Ну, будь здоровенька. Не падай духом. Муру цілуй. Фото обов’язково разом з Мурою, тільки вже після 1.Х, щоб дали.

Я живу тільки тобою й Мурою. Так і знай. Розшукай Вячеслава. Невже баба його зовсім одбила від нас?

Вітай Мар[ію] Іллінічну і всіх, всіх.

Цілую кріпко. Твій Пав[ло].

Р. S. В листах, звичайно, повідомляй чи пише тобі Паша. Пришли обов’язково кілька катушок чорних ниток, бо нема нігде а ні-ні… і як би поскоріше, бо нічим пошити, якщо трапляться штани і т. ін.

Цілую П[авло]

Варю! З ватяним одіялом, мабуть, треба ось що зробити. Низ у його зовсім уже поліз. Набери й пошли, б[удь] ласка, підодіяльник. Тільки не білий, а кольоровий, дешевенький. І пришли і гудзиків, щоб я міг тут його пристьогувати. Це врятує одіяло ще на кілька часу.

П[авло]

Лист Остапа Вишні до Маслюченко В. О.

2, 10 серпня 1937 р.

2. VIII.37

Драстуй, рідна моя!

Ух, і тоска, ух, і туга ж сьогодні – як сосновий гроб!

Вихідний день – тиняюсь, як сновига, сюди-туди по командировці, а під грудьми пече, ссе й смокче.

Нічого такого особливого не трапилось, все нормально – а така туга, що аж в очах чорно.

Вчора поїхав од нас Волод[имир] Іванович. Він приїздив сюди на суд з Уси, та й по справам деяким – пробув тиждень і виїхав «додому». Єлиз[авета] Ів[анівна] поїхала до Москви. Обіцяла побувати в Арх[ангельську]. Виїхала вона з Уси 19, а 23.VII – сіла ніби на морський на пароплав. З Москви вертатиме десь в початку вересня. Вол[одимирe] Ів[ановичу] – переглядали справу, за яку він торік дістав 1 рік. Тепер його суд виправдав.

Маємо такі вісті, що нас звідси нікуди не перекидатимуть, що є «надії» пробути тут ще років зо 2. Та це й добре, бо всяка перекидка в нашому стані – це повнісінька й цілковита руїна.

Ах, як важко, що ми не побачилися цього року. Тепер ще видніше, що то значить бачитися, говорити, порадитися. На цілий рік «зарядка». А от тепер, як буде…

Тут у нас чутки, що Фузя поїхав до Миколи Григоровича й до Дніпровського, що Міша Пост[оловський] десь у наших краях. Взагалі – чутки чудернацькі, несподівані…

Микола Григорович той би обов’язково сказав: «Ну, й часок, ідрі його налево!»

10. VIII.

От бачиш, яка перерва в листі. Цілих 8 день. Чекало воно слушного все часу, а часу такого не видно. Так я все ж таки писати[му], часу того не чекаючи.

Вчора дістав твою посилку, послану 13.VII. Все в порядку. Виходить, значить, що десь затрималась посилка з піпетками, салом, цукром, що ти про неї мені писала. Я от не допойму – так чи не так: в червні—липні ти мені вислала три; одержав, значить, я дві. Четверта десь, як ти сама пишеш – має плутати по Печорі… В останній, одержаній учора, було борошно, вергуни, ковбаса, банка з варенням, дві банки крабів, 2 блокноти, олівців 3, чай і махорка, що[б] не було «їдять мене мухи». Іще носова хусточка. А от з піпетками нема.

Дуже я зрадів, голубочко, як побачив тебе й Муркетона серед архангельських тропіків. Хороше! Ти, мабуть, у кущі заховалась, що[б] кісток не було видко?! Ах, ти ж хитра-хитра?! Я вже вас націлувався!

Ну, тепер – що ж мені на зиму треба! З одежі нічого не треба. Я вже тобі писав, що одіяло я виправ, підлатав, і якби на

1 ... 180 181 182 ... 293
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Остап Вишня. Невеселе життя, Сергій Анастасійович Гальченко», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Остап Вишня. Невеселе життя, Сергій Анастасійович Гальченко"