Книги Українською Мовою » 💛 Публіцистика » Остап Вишня. Невеселе життя, Сергій Анастасійович Гальченко 📚 - Українською

Читати книгу - "Остап Вишня. Невеселе життя, Сергій Анастасійович Гальченко"

852
0
28.01.23
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Остап Вишня. Невеселе життя" автора Сергій Анастасійович Гальченко. Жанр книги: 💛 Публіцистика / 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 179 180 181 ... 293
Перейти на сторінку:
нема, але наше життя не наше життя…

Вол[одимир] Ів[анович] і Єл[изавета] Ів[анівна] в Усі. Адреса: Усть-Уса, Коми АССР. І отд[еление] Ухтпечл[агеря]. Е. И. Н[етушил].

Не забувай мене. Муру цілуй. Тебе обгортаю всю, голублю і люблю.

П[авло]

Телеграма Маслюченко В. О. до Остапа Вишні

20 липня 1937 р.

20 липня 1937 р.

Архангельск, Кегостров, Набережная, 18. Маслюченко.

Телеграф[ируй о] здоровье. Целую.

Лист Остапа Вишні до Маслюченко В. О.

22–24 липня 1937 р.

22. VII.37.

Моя єдина! Найдорожча й найлюбіша моя! Починаю цього листа сьогодні (22.VII), а закінчу не знаю коли, бо хочу тобі докладно розказать, як я живу, з усіма моїми життьовими дрібницями, з болями, мріями, надіями. Цілий рік жив я сподіванкою, що літом ми побачимось і тоді знову все буде ясно, все буде як на долоні. Писалось усе похапцем, наспіх, бо з листами цілий цей час було зле, листів не давали, затримували, звідси теж більш двох листів писати не можна… А останній час за те, що хотів листа тобі передати «поза» – мене позбавлено права листуватися на 3 місяці, аж до І.Х. Такий цей год важкий і в наших навіть стосунках, в листуванні, в зв’язкові… Все це нервувало, карьожило, вибивало з колеї, – а вже літом вдарило громом і зовсім приголомшило. Я розумію – недозвіл нам побачитись… А до того всього ще й виїхали з рудника В[олодимир] І[ванович] і Є[лизавета] І[ванівна] – тобто ті, що з ними я вже зжився, від яких мав підтримку і моральну, та, правду казавши, й матеріальну, – хоч перша підтримка була для мене, звісно, і дорожча, і потрібніша. Рік і час взагалі нервовий. Рік всяких несподіванок «на волі», а в зв’язку з цим хмари різних чуток тут, у нас, чуток неймовірних, страшних і химерних, чорних і світлих, лякливих і надійних – всі ці чутки в нашому стані, стані завжди й повсякчас з напруженими нервами, нервами шматованими, – чутки ці застилали й застилають усякі перспективи, давлять, обгортають якимось чорно-липучим туманом, що аж дихати важко. І от саме в такий час, коли твій приїзд особливо потрібний, як повітря, як життя – нам заборонено побачитись. Тут, хоч-не-хоч, – закрутишся…

Ну, тепер про життьові мої подробиці.

Перш за все про посилки. Останню, що про неї я мав відомості, одержав я 15.VII. Це та, що з варенням, сухарями й гречкою. Перші всі дійшли. Та, що з копіркою, і та, що [з] капчушками (капчушки зацвіли й перетліли зовсім). Значить, десь ходить ще та, що з піпетками й іншим добром. Я не знаю, яку ти з них першу вислала – чи з сухарями, чи з піпетками? Та, я гадаю, що дійдуть… Спасибі тобі велике за підтримку.

Працюю там же, живу в тій самій кімнаті, на тому самому місці, що й ти знаєш. З місяць тому купив собі черевики за 28 крб. шкіряні на резині, бо ті вже зносились. Чоботи підлатав, протерлась підошва на одному і тепер я так жалкую, що торік оддав підошви К… Тепер думаю на зиму шити теплий на хутрі бушлат (кожушок). Я писав тобі, що купив я за 25 крб. цілий «тулуп», – а тепер дав грошей на верх. Тут є в селах така матерія – «вроді як» замша з одного боку, по 8 крб. 80 коп. метр. Воно, кажуть, дуже міцне й цупке. Так отакого обіцяли мені набрати 4 1/2 метри. А тут кравцеві за роботу віддам той бушлат, що ти мені торік привезла (бо грошей не хватить заплатити, та й 2 бушлати, на випадок «движения», тягати буде ні до чого). Отакий я «хозяйственник». Виправ ватяне одіяло, бо дуже вже воно забруднилося. Нічого – од прання не попсувалось. Воно вже й протерлося, так я дав кравцеві, дав йому сіру стару подерту сорочку – він мені його позалатував. На виставку його навряд чи прийняли б, естетичного восторгу воно своїм виглядом не викликає (латуни во какі!), проте за ноги не чіпляється і вата з його шматтями не стирчить. І чисте. У матрац нового свіжого сіна напхав (земляк, Степан Федорович з Писарівки, накосили), ліжко попарив… А клопа ж того, клопа! Як вилізе на стіну – так «северного сияния» не видать! У стінках клоп живе й плодиться, і ніякими «культурно-воспитательными методами» його не візьмеш. Коли на зиму залишимося перше – тут, а друге – в цій кімнаті – думаємо помазати, побілити, грубку перекласти, щоб зиму якось кучерявіше перезимувати.

«Обратно же» криси! Знову з’явилися в числах астрономічних, в характері пренахабнішому, сміливості лицарської – і їдять все пропитание. Сало вкрали, хліб їдять і взагалі трощать на пропалу все. «Балсерона» перебувають в «сучасний момент» з кошенятами маленькими і на крис аж ніякісінької уваги. Вони «Балсерона» наша, 15 липня пригирили нам аж восьмеро кошенят, двох самі задавили, двох ми викинули, а четверо пищать у ящику, задрапірованому лантухом. Це вони нам уже вдруге народили дитяток. Але перший раз (в квітні) було п’ятеро і вони всіх їх подавили (перше материнство!), а вдруге оце все в порядку. Коти масті «неопределенной» – руде, сіре й біле з чорним. Один тільки є якийсь такий голубий. Годуємо. Взагалі вона в нас у фаворі, як мамаша, і єдиная «живтяг-сила» нашої кімнати. Проте, коли й далі не звертатиме уваги на крис і не захищатиме хазяйське добро, доведеться, як у нас говориться, «принимать суровые меры адмвзыскания».

23. VII. Така наша «роскошная жизнь». На зиму, значить, з боку екіпіровки буду забезпечений. Подбаю тільки про повстяки (валянки), бо старі мої вже розлізлись і навряд-чи їх полагодити можна. Піми в мене є, але піми не завжди можна тягати, та й шкода. То в дорогу, та в люті морози, а так на повсякдень краще повстяки. Та може привезуть – тоді якось улаштуюсь.

З культурних розваг – радіо та газети (газети дають мені перечитувати сусіди, що регулярно їх одержують). Новини і союзні і закордонні відомі… Промайнув крах Афіногенова, Кіршона, Ясенського і інших. Sic transit gloria mundi! Прошуміло в етері недавнечко й ім’я Кулика «нашого», в зв’язку з радіоцентром укр[аїнським]. «Обсіктранзилася» й його gloria mundi!

Ну, що ж – «коемуждо по ділом його». А, та що говорити: краще слухати.

Трапляються книжки. Прочитав оце «Пушкин в Михайловском» Новікова. Заслання в батьківському маєткові… Скільки трагедії, болю! Книжка хороша. Прекрасно розумію стан поета, скрученого царськими цепами… Але ж… Та що говорити: краще читати…

Тепер оце впіймав твори Бєлінського. Старе видання – повне, тільки трохи з початку й з кінця скурене. Читаю, не одриваючись. Читаю й перечитую. Щасливі письменники, що мали такого критика. А в нас – о, горе наше! – що не критик, то й Щупак, а то ще краще – Клоччя! У нас і Полторадурацький критик і Коваленко «Боба» – критик. Уявляю собі, як на тім світі Саваоф збере

1 ... 179 180 181 ... 293
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Остап Вишня. Невеселе життя, Сергій Анастасійович Гальченко», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Остап Вишня. Невеселе життя, Сергій Анастасійович Гальченко"