Книги Українською Мовою » 💛 Публіцистика » Остап Вишня. Невеселе життя, Сергій Анастасійович Гальченко 📚 - Українською

Читати книгу - "Остап Вишня. Невеселе життя, Сергій Анастасійович Гальченко"

852
0
28.01.23
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Остап Вишня. Невеселе життя" автора Сергій Анастасійович Гальченко. Жанр книги: 💛 Публіцистика / 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 178 179 180 ... 293
Перейти на сторінку:
про все б дізналась, поінформувалась. А як не вдасться тобі приїхати, я вже й не знаю, як житиму, як переживатиму далі все це. Твій приїзд дає «энергии» на цілий рік. Печора вже тече, пароплави бігають (хоч з Усою ще сполучення нема) – і так усе ввижається, що й ти на пароплаві.

Пиши просто мені. Може ж таки даватимуть. Уже декому дають листи.

Я тільки про тебе мрію, тебе чекаю, тобою живу.

Цілую всю. Муру цілую.

Твій Павл[о]

Чи посилала ти третю посилку? Я не дістав.

Лист Остапа Вишні до Маслюченко В. О.

5 червня 1937 р.

5. VI.37.

Дорогенька моя!

Одержав твою открытку и грошей «на махорку». Спасибо. Уже июнь, а о разрешении свидания ни слуху ни духу. Жду со дня на день и как только получу – немедленно телеграфирую.

У мене никаких изменений, все по-старому. Жду, жду и жду.

Не разрешен еще вопрос и с колонизацией. Мне кажется, что разрешишь ты его сама в Усе, когда будешь ехать. Предполагается, что в Усе в это время будет т. Мороз, с которым ты постарайся повидаться и поговорить.

Во всяком случае, о всяких таких «кардинальных» вопросах (свидание, колонизация) я буду тебе телеграфировать. Я здоров, работаю много. Печалит крепко отсутствие сведений о Вячке. Что с ним? Что привозить мне? Ничего особенного. Я думаю, что к тому времени, когда ты будешь ехать – уже в Усе все будет – подвезут.

Целую крепко и жду. Привет всем. Муреточку целую.

Твой Павло.

Лист Остапа Вишні до Маслюченко В. О.

19 червня 1937 р.

19. VI.37

Моя люба! Дорога моя! Я в розпачі – одмовили побачення, одмовили колонізацію. Все… Я дав тобі телеграму – хочу, щоб ти дала телеграму в Чиб’ю до Я[кова] М[ойсейовича] – може щось вийде. Але… навряд… Всім одмовляють у побаченні. Я місця собі не находжу, і не можу погодитись, що я тебе цього року не побачу. Всі мої надії, все, чим я цілий рік живу, – все пропало. Я тільки прошу долю, щоб вона дала мені сили пережити це та щоб і ти, моя найдорожча й моя надія, не падала духом. Улаштовуйся на роботу. Будемо чекати кращого, спокійнішого часу. Я не кидаю надії на колонізацію і надіюсь, що ми будемо жити разом, ми мусимо і повинні бути вкупі. От про що мрію, чого хочу, чого сподіваюсь. Будемо!

Сьогодні дістав посилку від 23.ІІІ. Копчушки поцвіли й перетліли. Решта все в порядку. Спасибі, люба моя. Дістав 17 листівку.

Волод[имир] Ів[анович] уже в Усі – працює там. Єл[изавета] Ів[анівна] днями виїздить туди ж (спочатку у відпустку). Попрошу її дати знати тобі, як їхатиме в Арх[ангельськ]. Ол[ександр] К[остянтинович] З[аліношвілі] ще тут. «Зам’ялось». Та тепер такі діла, що йому може тут і краще. Їхатиме – заїде… Уже йому час і їхати, а все щось надержують. Остаточно ще невідомо, коли виїде. У всякім разі, маємо надію, що в червні—липні. Зараз у мене Вол[одя] Гж[ицький]. Приїхав зовсім був до нас, та знову повернули назад. Маруся була в Х[аркові], без місця, бідує. Бабця, – пише вона, – жде Леся. Василь наш, – переїхали його, – в Києві. Звідти поїде невідомо куди, але кудись далеко. Новини по радіо маємо. Скучаю страх як! Що буде, як не побачу тебе? Для чого животіти?

Роботи сила-силенна. Нервова робота, відповідальна. Що таке з Вячулькою? Може його вже зовсім нема? Муру вітаю з переходом у 6 клас і цілую кріпко, що хорошо вчиться. Я їй тут кошика замовив – ждав, що приїде. Ах, як це все важко. Цілую кріпко. Люблю, жду й вірю, що ніякі лиха нас не розлучать. Пиши мені просто. Хай будете Ви здорові обидві, мої голуб’ята.

Пав[ло].

Лист Остапа Вишні до Маслюченко В. О.

30 червня 1937 р.

30. VI.37

Дорогенька моя!

Получила ли ты мою телеграмму о неразрешении свидания? Я так мучусь, что нет от тебя ответа. Не знаю, телеграфировать ли еще. Боюсь, что выедешь, потратишься и ни с чем поедешь домой. Я сумую, конечно. Как-то не верится, что не увижу тебя в этом году, что не будет зарядки на длиннющий год еще. Всю зиму живешь одной мыслью – увидеться летом и такой вот теперь результат. В телеграмме просил тебя самой хлопотать, может быть ты окажешься счастливее. Пиши, голубко. Не забывай. Если днями не получу телеграммы, буду еще телеграфировать. Целую крепко тебя и Муру и Вами живу.

Павло.

Лист Остапа Вишні до Маслюченко В. О.

10 липня 1937 р.

10. VII.

Дорога моя!

Давно от тебя не получал вестей. Не знаю я – знаешь ли ты о том, что свидание не разрешено и что я страшно тревожусь, как же нам дальше быть. Свидание личное бы разрешило о дальнейших путях. Вопрос о колонизации отпал. Следовательно, стоит ли тебе жить в Архангельске – может быть в центре тебе будет легче. Вопросы личного свидания тоже усложнились в настоящий момент. Думаю, что должно быть дальше лучше. Я телеграфировал тебе о неразрешении свидания. Получил от тебя телеграмму, из которой не могу понять – дошла ли моя телеграмма к тебе. Скучаю я страшно по тебе и детям. Единственная радость, которой жил целый год – предстоящее свидание – не сбылось. Тяжело будет ждать еще целый год, если в этом не увидимся. Живу только Вами дорогими моими, родными. Целую крепко! Пиши почаще. Посылок еще нет, о которых ты телеграфировала. Пришли конвертов. Целую крепко. Павло.

Лист Остапа Вишні до Маслюченко В. О.

12 липня 1937 р.

12. VIII.37

Дорогенька моя!

Я пишу цього листа, не маючи великої надії, що він до тебе дійде.

Перше, що треба тобі знати, – мене позбавили права «переписки на квартал» (три місяці – липень, серпень, вересень) за «повторную попытку нелегально отправить письмо». Річ звичайна – хотів, щоб скоріше тобі лист потрапив, передав, «засипался» і все. Ти ж розумієш, яка це для мене трагедія… Не даватимуть листів і від тебе. Але ти пиши обов’язково. Пиши листівки. І присилай гроші хоч по 3 карб. Обов’язково. Я старатимусь, щоб ти знала, що зо мною. Побачитись, очевидно, не пощастить. Будь тверда, не сумуй, будь бадьора! Я вірю, що буде краще, будемо вкупі. Ти, очевидно, вже маєш листа, що побачення заборонено і я, принаймні, не вірю, що в цьому році мені доведеться тебе побачити. Будемо ж не падати духом. Я завжди з тобою. Вірю, що й ти біля мене повсякчас.

Я про те ще написав заяви скрізь про побачення – але навряд…

Здоров’я в порядку.

Коли не приїдеш – підішли трохи грошей і чогось попоїсти. Коли буду весь час тут – то нічого, але всіляке тепер можливе і може доведеться звідси кудись північніше. Воркута, чи що… поки ще ознаків

1 ... 178 179 180 ... 293
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Остап Вишня. Невеселе життя, Сергій Анастасійович Гальченко», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Остап Вишня. Невеселе життя, Сергій Анастасійович Гальченко"