Книги Українською Мовою » 💙 Сучасна проза » Записки скаженої малороски , Мирослава Русава 📚 - Українською

Читати книгу - "Записки скаженої малороски , Мирослава Русава"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Записки скаженої малороски" автора Мирослава Русава. Жанр книги: 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 18 19 20 ... 55
Перейти на сторінку:

 

 – Альберт? – ошелешено запитала я.

Хлопець валявся на снігу, ледь дихаючи а з роздертого боку на землю стікала червона кров.

– Телепень! Що сталося? – злякано закричала я не контролюючи свій голос і кинулась до хлопця.

***

На землю опускалася ніч. Великий місяць на небосхилі, зорі...... І самотня, висока, худорлява дівоча фігура закутана у жупан, що поспішно крокує витоптаною тропою...... Руки у крові, що намертво примерзла до шкіри. На мене наляканими, але вже неживими очима поглядав вбитий мною ж заєць, якого я внесла до розбитого посеред лісу табору.

Вили на місяць вовки, відчуваючи запах крові…. злобно гарчали лиси, але наблизитися до людини вони чогось не наважувалися......

Я підійшла до вогнища, біля якого стояла одна-єдина палатка, занурена в морок нічного лісу. Вітер завивав, немов вовк десь у далечі, а віковічні дерева тихо стогнали під його натиском. Я постояла, прислухаючись до цього дикого хору природи, і відчула, як холод торкається моєї шкіри. Зітхнувши, я все ж таки увійшла до намету, де на шкурах, наче тінь між життям і смертю, лежав Альберт. Його тіло було нерухоме, лише слабке дихання нагадувало, що він ще тут, з нами, серед живих.

– Як ти? – запитала я, присідаючи поруч, намагаючись не торкнутися його, щоб не завдати ще більше болю.

 – Як картопляна моль... – хрипко відповів він, не відкриваючи очей.

Я ледь стримала усмішку. Навіть у такому стані він не міг обійтися без своїх дурнуватих жартів. Але я була серйозна.

 – Я серйозно! – злегка пнула його у бік, щоб привернути увагу.

 – Не дуже, – його рука ледь-ледь ворухнулася, і в той же момент на обличчі з’явилася гримаса болю.

 – Лежи рівно, – шикнула я, злісно, але з турботою. – і думати не смій про рухи.

Не послухавши, товариш таки спробував ворухнутися, але це лише призвело до ще одного глибокого стогону. Я склала руки на колінах і, зітхнувши, похитала головою.

 – Ох і проблемний ти... – я хлопнула себе по лобу, безсило дивлячись на нього – Де ж тільки взявся на мою голову? Лежи, а я піду тобі зайця пожарю.

 – Крові дай мені – не то пожартував, не то серйозно сказав Альберт.

Я на мить замислилася. А що, як допоможе? Але я вчасно зрозуміла жартівливий тон напівживого хлопця.

 – Та йди ти!

«Ех, якби не помер – злякано покосилася я на тіло, що наче мертве лежало на животі, місцями перемазане власною кров'ю і затягнуте у бинти. Лише важке дихання давало зрозуміти, що то ще жива істота – як він, придурок, примудрився?» – незрозуміла я, як по щоці скотилася сльозина, але закусивши губу я прийнялася знімати шкуру з зайця.

Чомусь згадалося, як він мене попрікав у моїй простуді….

«Мала, харе бацилами розкидуватися!» – кривив він свою аристократичну рожу.

А потім згадалися його дурні жарти:

«Ей, мала, знаєш Тихий океан? Для тебе заспокоїв!» – і це на людях з самою нахальною посмішкою.... Тоді дуже хотілося вбити його!

А тепер... Тепер цей хлопець, який колись здавався невразливим, лежав тут, майже віддавши свою душу богу. Я відчула, як мене пронизує страх: а раптом він і справді не виживе?...

Додумати мені не дали. Троє… хоча ні, п'ятеро вийшли з пітьми і напали. Тіло зреагувало швидше за мозок. Мій кинджал з неймовірною швидкістю проткнув руку найближчого з нападників, що невідомо як наблизився надто швидко. Почувся крик болю, а за чоловіка в дивній одежі вирішив помститися його побратим. Мить. Меч, що просвітів повз. Кувирок по снігу....

 Мене все ж таки зачепило. Лезо полоснуло по спині, розрізавши жупан, шкіряний жилет, сорочку, зачепило шкіру і на сніг впало декілька крапель моєї крові.

– От тварь.... – лайнулася я, прямо у польоті підхоплюючи лук і колчан з стрілами, що лежав у снігу поруч з сумкою, та вскочила на ноги.

Випрямилися. Боляче... Та дідько з ним, випускаю стріли. Натягти колчан на пояс просто не було часу. Вихоплюю декілька стріл, а інші розсипаються по землі, падаючи разом із шкіряним чохлом на ремінці у сніг.

Стони, лайка… Знач, попала! Ще декілька стріл, для профілактики, так кажучи, і сніг в очі.

Поки нападники корчилися від болю я одним рухом ноги засипала багаття снігом, схопила свою сумку із зброєю, швидко згребла до кучі стріли в перемішку зі снігом і побігла до намету.

Підхопивши нічого не зрозумівшого сонного Альберта під плечі, я потягла його подалі. Лише через декілька метрів в нічній тьмі я перехопила зраненого товариша зручніше, випрямивши його і закинувши його руку через плече. Благо, я була вища за хлопця, хоча й худіше, а отже тягти його в такому положенні було не так вже й проблематично.

– Русава, твою мати.... Ну ти як завжди! – ледь розбірливо пробубонів Альберт – з тобою і похворіти не можна…

 – За тобою гоняться? –  коротко вточнила я, не слухаючи обурених зойків.

 – Ммм.... Можливо – трохи подумавши сіплим голосом обізвався він.

 – Отже, тікаємо – підбила я підсумки

 – А намет, речі....? – не замовкав юнак

 – А що намет? Зброю я забрала, твоя при тобі, а за речами повернемося, якщо буде до чого повертатися. Життя важливіше

 – Я безсме… – хотів щось був сказати Альберт, але я його перебила:

 – Але все одно піти у той світ можеш – заперечила я – А я чисто фізично не зможу від п'ятьох нормальних вояк у відкритому бою вистояти

Альберт лиш тяжко зітхнув.

Була погоня. Але зіткнень більш не було

Я затягла хлопця у печеру, яка зустрілася на шляху. Вона не мала наскрізного виходу, а отже була зручною для оборони. На Альберта я не розраховувала. Хлопець ледь дихає, який з нього вояка? Головне аби не помер. Якщо треба буде, я кістми лягу, але захищу його. Як не крути, а мене він в образу ні разу не дав.

Скинувши жупан я постелила його на підлогу і вклала туди Альберта.

– Дура, одягни! – запротестував він

1 ... 18 19 20 ... 55
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Записки скаженої малороски , Мирослава Русава», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Записки скаженої малороски , Мирослава Русава"