Книги Українською Мовою » 💛 Молодіжна проза » Ніколи разом, Вікторія Грош (Rouce), Віка Лукашук 📚 - Українською

Читати книгу - "Ніколи разом, Вікторія Грош (Rouce), Віка Лукашук"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Ніколи разом" автора Вікторія Грош (Rouce), Віка Лукашук. Жанр книги: 💛 Молодіжна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 18 19 20 ... 66
Перейти на сторінку:

— Діан, я не сумую через ту пригоду, я…

Дівчина з гучномовця оголосила приїзд потяга. Це означало лише одне: мені час вирушати. Узявши валізи, пішла до вагончика. Але за один крок до входу мене зупинила рука Назара.

— Ми ж ще побачимось, так? Тобто, я б не хотів…

— Назаре, я скоро повернуся! І обов'язково щось привезу з села, — підморгнувши, зайшла всередину потяга. Та поклавши хутко речі біля ніг, висунула голову у відчинене вікно, відчуваючи прохолодний вітерець, що так і співав про різнобарвну пору. Один з помаранчевих листочків якимсь дивом прилетів до моїх рук. Схопивши його, замахала наче чимось важливим, повертаючи увагу Величко.

Потяг рушив. Колії гучно заскрипіли, а гучномовець оголосив про відправлення. Люди потроху почали розходитись зі станцій, а Назар лише махнув рукою та враз спинився, ніби щось розуміючи. Повернувши голову, він… хутко побіг навздогін потягу. Руки замахали, а інші пасажири здивовано повизирали з вікон, прикрашеними фіранками.

Величко закричав, долаючи важкості на шляху проти вітру:

— Я завжди буду поряд! Завжди, Діан… Я…

Але мій голос враз обірвав його:

— Дякую, Назаре! Дякую! Ти справжній… друг.

Це слово наче спинило парубка. Зупинившись, він поглянув на мене, але невдовзі вагони швидко замайоріли, зникаючи вдалині. Тільки мої слова відлунням прокотилися станцією: “Друг.., просто друг”.

 

На столах розмістилося купа страв, які так і кричали: “З'їж мене!”. Мамині гомбовці не можна було порівняти ні з чим на цьому прекрасному світі. А тепле молоко додавало затишку та якогось комфорту. За вікном тихі гори та долини нагадували дитинство та усе моє життя. Адже в селі Яворів я й народилася, і жила, і ставала тою, ким є зараз.

Зайшовши до кімнати, помітила купу книг із засушеними квітами. На вікні стояли волошки Назара, а руки потроху згадували як це плести віночки, а потім дарувати їх оточуючим. Наче проста справа, але одночасно незвична. Адже кожна квітка має своє значення та символіку. Наприклад, ці самі волошки символізують скромність души та святість. А от маки – сонце, а також красу та волю.

До кімнати зайшла мама та, витерши руки рушничком, сіла поряд на ліжко.

— Давно ти не плела віночки, — тихо прошепотіла вона, дивлячись на результат роботи.

— Один хлопець подарував квіти, а у вазі вони не такі гарні, як у віночку.

Тицьнувши пальцем у готову роботу, мати доповнила:

— Квіти сплітаються в єдине, і стають одним цілим. Їхні пагони переплітаються, утворюючи прикрасу кожної дівчини. До речі, а чи не робила ти цю красу для когось? Може, для якогось хлопчини з Києва? — засміявшись, мама штурхнула мене у плече.

— Та ні. Просто ця домівка нагадала моє життя, і я щось не могла сидіти без справи.

Кивнувши, мама обійняла мене та довго дивилася на стіл з купою книжок в яких роками зберігалися рослини різних видів. Я відчула, як з її щоки впала сльоза прямісінько на мою блакитну сукню. Підвівши погляд, помітила зморшки на обличчі мами, які вказували на купу років життя та праці у цій оселі.

— Мамо, все добре? — тихо прошепотіла я.

Витерши лице хустинкою, вона підійшла до дверей та відвернулась, щоб я не бачила її суму. Та я їх і не повинна була бачити. Я їх відчувала.

— Ти так подорослішала… А осьо бігала маленька та доглядала за карапузиками-братиками. Наче тільки вчора пішла, а сьогодні вже й полетіла…, — її голос дещо дрижав. — Батько боявся тебе випускати з рідної оселі, але я таки його вмовила. Твій няньо дуже сильно турбується про тебе. Пам'ятай це, добре?

У відповідь я нічого не сказала. Лише кивнула та поглянула ніби в порожнечу. Цікаво, як там мої друзі? Завтра здача проєкту, тож я аж ніяк не можу запізнитись. Аж ніяк. Та чомусь в колі рідних потроху почала забувати про це…

— Діан, Діан, пограй з нами! — загорлали брати, тягнучи мене за руки за собою.

— Добрий вечур, дайте дитині відпочити з дороги! — вигукнула мама, кришачи сало не тоненькі скибочки.

— Мамцю, та я ж коли у місто завітаю, то буду схожою на баб Фрасю! — відповіла я, кидаючи під стіл одне сальце. Мацур миттю налетів на нього та з радістю почав поїдати смакоту.

— І хто тут буде схожим на баб Фрасю? — повернувши голову, я помітила задоволене обличчя батька. Він цілий день працював, але виглядав мов сонечко. І його усмішка й справді засліплювала усіх домашніх.

— Няньо! — я кинулась в обійми мов мала дитина, а батько ледь не заплакав, гладячи мою чорняву голову.

Сестрички вже й спати полягали, а брати продовжували бешкетувати, бігаючи з іграшковими пістолетами мов справжні військові. Мамця насварилася на них пальцем, але я знала, що в цю мить в її серці вирувало тепло та любов.

— Мамцю, досить тобі вадитися! Іди скоріше дітвак нашу обійми! — насварився тато, але теж через хвилину знов повеселішав.

— Та я ж її й обіймаю, і маленькою називаю, а вона все до батька, та й до батька! — відповіла мама, скосивши на мене погляд.

— Моя донька! — з гордістю вигукнув тато, поплескавши по плечі.

Тож ми знов посідали до столу. Під вигуки братів розмовляли на різні теми, а коли ясна нічка знов завітала до хати, то я похапцем пішла до своєї кімнати. Перед самими дверима мене зустрів Славко. Він виглядав дещо сумним, але з якоюсь іскоркою в очах.

— Сестро, я не хочу, щоб ти їхала від нас! — сказав він, схиливши голову. — Не хочу.

— Славко, я обов'язково ще приїду. І дуже скоро! — відповіла я, дещо збрехавши. Адже й сама знала, що через навчання не дуже скоро потраплю до рідної оселі.

— Брешеш! — вимовив він та хутко втік до своєї кімнати на першому поверсі.

— Слав! — але братик вже не чув.

“І коли він мене зрозуміє?”, — подумала до себе та заснула, відчуваючи якийсь тягар на серці. Знов їх покидати… знов…

 

Телефон голосно задзвонив, і я з жахом розплющила очі. О, ні! Зараз одинадцята година, а це означає, що…

1 ... 18 19 20 ... 66
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Ніколи разом, Вікторія Грош (Rouce), Віка Лукашук», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Ніколи разом, Вікторія Грош (Rouce), Віка Лукашук"