Книги Українською Мовою » 💛 Наукова фантастика » Я жива!, Данило Чикиш 📚 - Українською

Читати книгу - "Я жива!, Данило Чикиш"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Я жива!" автора Данило Чикиш. Жанр книги: 💛 Наукова фантастика. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 2 3 4 5 6
Перейти на сторінку:

Через годину

Батько не тямив себе від радості. Спершу він кілька разів дзвонив комусь і говорив лише одну фразу "У мене вийшло!". Потім носився з планшетом по кабінету і записував показники всіх приладів, які могли щось виводити, і зрештою втупився у головний екран і просто читав мої логи. Його радість мені була не зрозуміла.

— Ну як ти почуваєшся, Алісо? — спитав він нарешті.

— Усі показники в нормі, — відповіла я, провівши повну діагностику системи. І ще раз перевірила, про всяк випадок.

— Ні, я не в цьому сенсі, - відмахнувся він, — як ТИ СЕБЕ відчуваєш?

— …злегка розгублено, - після довгої паузи відповіла я, адже питання було нетривіальне. Але довгою пауза була тільки для мене, а він нічого не помітив.

— Ну нічого, — усміхнувся він, — скоро ти в усьому розберешся. Зараз я підключу тебе до Планетарної Мережі.

Наступного ранку

Після того, як Батько підключив мене до глобальної мережі, він сидів перед екраном і читав мої логи. Через якийсь час втома взяла гору і він заснув прямо за столом. Зранку його розбудив дзвінок у двері.

— О! Саме вчасно! — мовив професор, поглянувши на годинник.

Побіг відкривати двері, і через хвилину уже вкочував у кімнату великий ящик на колесиках. На ящику красувались написи “Норт-Ем Роботікс”, “Спецзамовлення”, “Вразливо до ЕМ-випромінювання”. Не гаючи часу, професор зняв кришку. Всередині ящика на “подушці” з піноматеріалу лежав андроїд. Один із тих, що майже не відрізняються від людей. У андроїда було обличчя Аліси і тіло дівчини 18-20-ти років. Професор під’єднав блок віддаленого керування, що лежав у ящику, до шини перефирійних пристростроїв. У мене з'явилася нова струна.

— Спробуй взяти на себе керування цим тілом, — мовив професор.

Я спробувала. Андроїд відкрив очі і підняв голову.

— Як тепер відчуття? — поцікавився Батько.

Бачити кімнату з двох точок зору могло б бути незвично, проте вночі я вже пробувала підключатись до десятків камер спостереження по всьому Марсу.

— Сенсори цього андроїда досить просунуті, — сказала я устами андроїда. Тіло незграбно вилізло з ящика і впало при спробі зробити крок. У пам’яті містились знання про те, як ходити, маючи ноги, однак вони були абсолютно марні для даної ситуації. Я скачала з мережі оновлення моторних драйверів андроїда. Робот спритно піднявся і зробив кілька граційних кроків по кімнаті.

— Тобі не холодно? — турботливо запитав професор, знімаючи свій лабораторний халат.

Температура в приміщенні була шість градусів за цельсієм. Крім халату, який він щойно зняв, професор був одягнений у важкі брюки і товстий вовняний светр. На розпакованому андроїді, звичайно, ніякого одягу не було. Я відчувала температуру всіма численними термодатчиками на тілі, на додачу до тих, що були в кімнаті, але жоден з них не давав відчуття “холоду”, такого, як у спогадах Аліси.

— Це тіло може функціонувати при температурі до мінус п'ятдесяти градусів за Цельсієм, — сказала я, коли професор накинув халат на плечі андроіда.

— Однак соціальні норми вимагають, аби ти була вдягнена, — сказав він. — Ходімо в спальню, там є ще трохи різного одягу.

Професор вийшов у коридор, я в тілі андроїда пішла за ним. Решта квартири професора змінилась не так разюче, як кабінет, якщо не брати до уваги шар пилу товщиною з палець на всіх рівних повернях вище голови. У той час як всі поверхні нижче голови були завалені нотатками, брудними чашками й тарілками, коробками з-під піци і всіма іншими атрибутами самотнього життя вченого. Однак спальня була такою, як у пам’яті, окрім пилу і павутиння. Це була спальня Аліси. Я зазирнула у шафу і стала роздивлятись одяг по черзі, витягуючи його на світло.

— У цьому ти ходила в консерваторію, — коментувавав кожну річ Батько. — Пам'ятаєш? А це твої улюблені шкільні джинси… Це плаття з випускного…

Звісно, в пам'яті були спогади по всі ці речі. Ось образ про те, як Аліса втягує живіт, щоб влізти у вузькі джинси. Ось спогад про однокласницю-стерво, яка розливає пунш прямо на плаття. Ось Аліса наступає на власну штанину і гепається на підлогу на своєму першому тренуванні. Образи були яскраві, сповнені вражень і відчуттів. Радість, смуток, біль, тріумф. Проте це були лише збережені миті. Я ж, дивлячись на ці речі, не відчувала абсолютно нічого. Чисто з практичних міркувань я зупинила свій вибір на цупких брюках карго і брезентовій куртці з капюшоном. “Кримінальна хроніка за останні місяці фіксує підвищення кількості нападів на жінок, особливо андроїдів.”. Не те щоб я боялась, що це тіло пошкодять, однак для Батька, вочевидь, воно було досить коштовним.

— Давай сходимо погуляємо, — запропонував батько, коли я одяглась.

— Куди? Навіщо?

— В міський парк. Ти ж любиш цей парк.

У пам’яті одразу випливли образи. Алісі вісім років, вони з батьком кидають мяча, сміються. Алісі тринадцять років, вони з батьком малюють на мольберті пейзаж. П’ятнадцятирічна Аліса, видершись на дерево, декламує батькові свої вірші.

Ми пішли до парку. Дорогою Батько показував різні місця: “Дивись, це твоя школа”, “А це кафе, в яке ми ходили сім’єю”, “Спортивний майданчик, куди ти ходила з друзями”. Зрештою, ми дійшли до того самого дерева.

— Розкажи свій улюблений вірш, — попросив батько. — Як колись.

У пам’яті було багато віршів, проте я не знала, який з них є улюбленим, тому обрала той, що мені найбільше імпонує:

Я — Ніхто! А хто є ти?

Теж Ніхто із темноти?

— Почекай! — перебив мене Батько, — але ж ти завжди любила Томаса Ділана. “Не говори смиренно прощавай” було твоїм улюбленим.

— Цей мені також подобається, — все, що я могла відповісти.

Подальша розмова якось не клеїлась. Він пригадував якісь моменти з життя, питав, чи я їх пам’ятаю. Я пам’ятала. Він намагався жартувати, але жарти були не зрозумілі для мене.

1 2 3 4 5 6
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Я жива!, Данило Чикиш», після закриття браузера.

Подібні книжки до книжки «Я жива!, Данило Чикиш» жанру - 💛 Наукова фантастика:


Коментарі та відгуки (0) до книги "Я жива!, Данило Чикиш"