Книги Українською Мовою » 💛 Публіцистика » Спомини 📚 - Українською

Читати книгу - "Спомини"

1 011
0
29.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Спомини" автора Йосип Сліпий. Жанр книги: 💛 Публіцистика / 💛 Езотерика. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 201 202 203 ... 334
Перейти на сторінку:
його спорідненість із кабінетами газетних редакторів усього світу.

Жуков, не гаючи часу, ввів мене в курс усього, що відбулося після нашої останньої розмови в Андовері. Він сказав, що той баланс, який сформувався після завершення Карибської кризи, дуже хиткий і непевний. Після кризи з’явилася надія на підписання із Сполученими Штатами низки угод, що допомогли б Хрущову виправдатися за те, що він ретирувався з Куби. Китайці розцінили виведення радянських ракет з Куби як доказ того, що Хрущов не здатен протистояти західним імперіялістам, тобто, фактично, як капітуляцію. Китайська пропаганда доводила, що Хрущов не тільки продався Заходу, а й узагалі впав у буржуазний ревізіонізм і хоче звести радянський народ із соціялістичного шляху. Я запитав Жукова, який вплив має ця пропаганда в комуністичному світі.

“Здебільшого, дуже малий, — сказав він. — Однак першому секретарю все одно доводиться обстоювати свою ключову політичну лінію на мирне співіснування, а отже, йому треба продемонструвати, що розв’язання Карибської кризи не стало капітуляцією перед Заходом, а допровадило до угоди зі Сполученими Штатами”.

“Якщо говорити про можливості для такої угоди, — сказав він, — то спадають на думку три пункти, щодо яких позиції обох держав не надто розходяться. По-перше, це ядерні випробування. Радянський Союз міг би відмовитися від своїх заперечень проти американських інспекцій, якби мав певність, що інспекції не будуть використовуватися для шпигунства”.

Другий пункт можливої угоди — це недопущення гонки озброєнь у космосі. Жуков не передбачав ніяких ускладнень щодо цього пункту.

Третім пунктом була доля Берліну. Радянський Союз був проти присутности американських військ у Західному Берліні. Жуков, правда, розумів, що Сполучені Штати навряд чи виведуть свої війська, поки загальна ситуація в Берліні залишатиметься нестабільною. Однак тепер з’явилася надія, що можна буде знайти формулу, яка б задовольнила і СРСР, і США. Таким виходом могло б стати передання Берліну під контроль ООН. У такому разі американські війська могли б залишитися в Берліні вже під прапором Об’єднаних Націй, однак сам факт залучення ООН допоміг би вивести Берлін з контексту Холодної війни.

“У будь-якому разі, — сказав він, — радянське керівництво сподівається, що в цих трьох пунктах можна буде досить скоро дійти згоди”.

Вийшовши з редакції “Правди”, я зустрівся з Олегом Биковим[926], з яким я познайомився ще на першій американо-радянській конференції в Дартмуті, — тоді він був помічником голови радянської делегації Олександра Корнійчука[927]. Биков сказав, що Корнійчук тепер лежить у лікарні поблизу Москви й одужує від бронхіту, який завадив йому взяти участь в Андоверській конференції, і запитав, чи не хотів би я його провідати.

Корнійчук перебував у окремій палаті, світлій, просторій і добре вмебльованій. Він чекав нас коло дверей, одягнений в елегантний халат. Він пожартував на тему свого здоров’я: мовляв, його ув’язнення в лікарняній палаті — результат змови його конкурентів-драматургів, що хочуть вивести його з гри, однак він випередив їх, написавши, поки лежав у ліжку, дві нові п’єси. Він казав, що його ще трохи болить у грудях, але назагал він почувається непогано. Лікарі обіцяли йому цілковите видужання; щоб довести, що він уже нівроку здоровий, він мав у серванті плящину горілки. Розливши її по чарках, він покликав медсестру, яка накрила стіл із фруктами, чаєм і тортом.

Він підтвердив усе те, що я вже чув, — що після Карибської кризи Хрущову треба укласти дієву угоду зі Сполученими Штатами. Прихильники Хрущова вважали, що рішення про виведення ракет із Куби було актом великої державницької мудрости й відповідальности, і це може стати поворотним пунктом у Холодній війні. Втім, багато хто був стриманіший в оцінках, зауважуючи, що перш ніж робити такі оптимістичні висновки, треба було б підписати з американцями

1 ... 201 202 203 ... 334
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Спомини», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Спомини"