Книги Українською Мовою » 💛 Публіцистика » Невідоме Розстріляне Відродження 📚 - Українською

Читати книгу - "Невідоме Розстріляне Відродження"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Невідоме Розстріляне Відродження" автора Павло Коломієць. Жанр книги: 💛 Публіцистика / 💛 Поезія / 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 258 259 260 ... 552
Перейти на сторінку:
З 1935 р. завідував кафедрою літератури і мови Педінституту у Вінниці.

Видав п’єсу «Лебедина пісня», збірки віршів «Прорість» (1926), оповідань «Весняні зорі» (1928), а у співавторстві з Михайлом Туган-Барановським [12] – збірку віршів «Молодик» (1927). Поезії дивовижно нагадують поетику В. Свідзінського.

Заарештували І. Дорожнього 15.08.1935 р. В автобіографії для чекістів він писав: «Отец мой крестьянин-бедняк, был выслан в 1904 г. в Сибирь, мать домашняя хозяйка. До 1926 г. я жил в Сибири. Являюсь членом Коммунистической партии с 1917 г., за что и исключили ли меня из партии, я до настоящего времени не знаю, в других партиях не состоял. В 1918 был красным партизаном на Алтае. В 1920–1921 гг. был в Красной Армии в первом революционном полку, три месяца занимал должность комиссара полка, а затем опять был в партизанах до октября 1921… Женат, имею ребенка 10 лет, не судился, под стражей нахожусь с 15.08.1935».

22.10.1935 р. І. Дорожнього засудили до розстрілу, який замінили 10 роками ув’язнення. Покарання відбував на Соловках. 3.11.1937 р. його розстріляли у Сандармоху.

«Я народився в степу золотому…»
Я народився в степу золотому в ніченьку темну болиголову. Мати хороша була подорожниця, пісень нашептала в голову: будеш зростати ходячи по людях… Щастя спізнавати одиноке всюди. На вигоні чужому, на чужій молочі[13] ганяючи коней погоничем. Мати чудова була подорожниця. Виріс я… Виріс… Та на чиюсь голову. «Приїзди, скоріше, друже…»
Приїзди, скоріше, друже… Я нездужаю, тяжко нездужаю. В голові – московські вулиці, скандально переплутались. І як не ходжу бульваром, не цілуюсь у жмурках з черешнею… А падаю… Все падаю на брукову неприємність. А ві сні плачу за Вагнером, жаль такого лебедя… Слізно… Душе моя, ну, як за нелюбим. «Загубило сонце коромисло…»
Загубило сонце коромисло, беручи місяцем воду, в полі осінньо-пожовклому, між околків… Граючись, трави, у коників, спіткнувшись, упали до озера: – Гей, гукають, прозорість! Гуляймо до нового сонця!
1 ... 258 259 260 ... 552
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Невідоме Розстріляне Відродження», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Невідоме Розстріляне Відродження"