Книги Українською Мовою » 💛 Фентезі » Житіє моє, Ірина Володимирівна Сиром'ятнікова 📚 - Українською

Читати книгу - "Житіє моє, Ірина Володимирівна Сиром'ятнікова"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Житіє моє" автора Ірина Володимирівна Сиром'ятнікова. Жанр книги: 💛 Фентезі. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 268 269 270 ... 279
Перейти на сторінку:
занадто великий банан. Можна було встати і піти, для цього достатньо було розтиснути руку, яка тримала зап’ястя нехарапутного Чудесника. Логіка вимагала залишити сектанта на суд чудовиськ і тікати, але на відміну від Хаіно біла шпигунка піти на таке не могла. Вбити ще туди-сюди, але холоднокровно залишити без допомоги… Власна уява загнала би її після такого в могилу краще за будь-яке прокляття.

«Доведеться пропадати.»

І потягнулися чи то хвилини, чи то години (від страху вона зовсім втратила відчуття часу). Уява малювала картини майбутнього, одну жахливішу за іншу.

Як водиться, реальність відмовилася хоч в чомусь повторювати фантазії людини.

Через, приблизно, вічність, підлога задрижала. Коридором плила кулька тьмяного зеленуватого світла, а вслід за нею крокував давно очікуваний бос. Правильно, навіть у підземних монстрів повинен бути головний! Нове чудовисько важко відсапувалося, стовбурчилося щупальцями, а його голову охоплювало блідо-фіолетове сяйво. Як і очікувалося, навколо господаря підземелля поширювався нудотний сморід розпаду.

— І якого фіга я сюди біг? — поцікавився виплодок пекла. — Вони ж ніяким боком не наглядівці!

Монстр, який стояв поряд, зовсім по-людськи знизав плечима.

З очей Лаванди раптом наче спала пелена (з білими так стається — сприйняття раптом починає грати в ігри). Перед нею стояв юнак років двадцяти п’яти, за всіма ознаками, чорний, в зручному, хоч і брудному комбінезоні. За спиною у нього звисав рюкзак і моток мотузки. Прокляття-світлячок працювало як ліхтар — зачарованого світла юнакові, очевидно, було не потрібно.

— Допоможіть! — видихнула Лаванда, розуміючи, що застосоване до чорного, це слово звучить трохи нерозумно.

Юнак, проте, торгуватися чи насміхатися не став. Особисто напружуватися, правда, теж. Замість цього, він звернувся до чудовиська поряд з ним:

— Ну, чого чекаєш? Витягуй їх!

І монстр послухався.

Дуже скоро люди опинилися на безпечній відстані від провалу. Сем лежав непритомний. Чорний пару разів кóпнув його з неприхованою зловтіхою:

— Вставай, скотиняко! Я тобі казав, щоби ти мені більше на очі не траплявся?

І, виявивши, що нещасний не подає ознак життя, підсунув йому черевика під ніс.

— Фу-у!

Роздивившись свого рятівника, Сем завив звіром і мало сам не стрибнув в розлом (Лаванда встигла схопити його буквально в останню мить).

— Тебе нема! Нема!!!

— Це тебе зараз не буде, — розізлився чорний. — А ну, коліться: що ви тут робили?

Лаванда була досвідченою шпигункою і завжди вміла визначити межу розумного ризику — брехати цьому юнакові вона не наважилася (може, тому, що у нього за спиною досі маячіли монстри). Чи варто чіплятися за стару легенду?

— Ми — урядові агенти! Впроваджені в ряди Чудесників, щоби розвалити секту зсередини.

— Шо, правда? — не повірив чорний.

— Так! Ми повинні були перешкодити одному небезпечному ритуалу, але нас розкрили і кинули тут.

Схоже, прозвучало це переконливо (характера Хаіно їх ненавмисний рятівник не знав).

— Що за ритуал? — поцікавився юнак.

— Було сказано, що тут заховане джерело чорної магії, але я би не стала сліпо вірити словам Посвячених.

Чорний замислено помовчав, а потім гмикнув:

— А ну, давайте, на ноги і — вперед! Здам вас в «нагляд», хай у служак голова болить.

Лаванду такий результат цілком влаштовував. Підкоряючись командам несподіваного рятівника, вони рушили до виходу, причому, явно не туди, звідки прийшли.

— Ех, Шерех вас побери! — несподівано вигукнув чаклун і одразу ж заспокійливо помахав рукою чудовиську. — Образно кажучи. Я знову не знайшов татових речей!

— Ваш тато щось тут забув? — уточнила Лаванда.

— Заховав. Правда, це не ваша справа. Крокуйте скорше!

Двоє коротали ніч біля вогню в парку і все ще вперто мовчали. Ларкес збивав гілки дерев маленькими кульовими блискавками, а міс Фіберті підкладала хмиз у багаття. Іти геть першим ніхто не хотів. Потік возів зі сміттям до ранку припинився, серед дерев спалахнули погано зачаровані ліхтарі з блакитними проблисками, які виділяли запах протухлих яєць (міська влада активно економила, але залишати околиці звалища зовсім без світла не наважувалася). Тріскучого морозу не було, але холод відчувався.

З боку звалища з’явилася запізніла компанія, яку міс Фіберті спочатку сприйняла за сім’ю. Однак трохи зближча стало видно, що коротун, якого вела за руку скромно вдягнена жінка, виявився дорослою людиною.

— Тупай-тупай, Чудеснику недороблений! — прозвучав дуже знайомий голос. — Звик, розумієш, на чорних кататися.

— У нього шок! — втрутилася жінка.

— А у мене — радикуліт.

— Ми — урядові агенти, за допомогу нам ви отримаєте нагороду.

— В конторі Ларкесу розповіси.

— Томасе? — схлипнула міс Фіберті. — Томасе!!!

Один з перехожих повернувся і повернув до вогню прямо через кучугури.

— О! Польовий трибунал на місці. Ей, агенти, гребіть сюди!

Вслід за чорним до вогню підтягнулася дивна парочка: коротун з розфокусованим поглядом і на диво рішуча біла, яка практично волочила його на собі. Всіх трьох оточував густий помийний сморід, і Ларкес непомітно натиснув манок — пускати їх у свій лімузин він не збирався. В кінці кінців, для чого ще потрібні групи швидкого реагування?

— Томасе, де ти був?!! — обурилася мис Фіберті, але голос у неї зрадливо тремтів.

— Не сердись, Кларо, — примиряюче муркнув чорний, і жінка розтанула (Ларкес відчув укол заздрощів — йому ніколи не вдавалося ухилитися від скандалу так легко). — Там внизу був справжній дурдом! Натовп білих влаштував бійку з охороною комплексу, мало все не розвалили. А я знав, що вони білі? Ну і довбанув їх тим, чим завжди б’ю. Зверніть увагу — ніхто не вмер! До речі, вони через Академію емпатів лізли. Що там охорона робить, зовсім ґав не ловить? Ось цих на собі волочити довелося — команда нервових. Божаться, що урядові агенти.

— Полковник Кілозо? — спробував угадати Ларкес.

— Так точно, сер! — стрепенулася біла.

— Старший координатор північно-західного регіону. За моїми даними, ви працювали сама.

Новоявлений полковник моментально змінила позицію:

— Хлопчика задіяли в організації проти його волі!

Ларкес пару секунд обмірковував ситуацію, а потім значуще прищурився. Під цим поглядом коротун швидко повернувся в реальність і захникав:

— Він мене вб’є!

— Хто? — хором запитали чорні.

— Леон Хаіно, — пояснила біла. — Вони — родичі.

— Не бійся, маленький! — Ларкес зобразив таку посмішку, від якої навіть Тангора пересмикнула. — Я встигну вбити його першим.

Але міс Фіберті було далеко до проблем магів:

— Давайте, нарешті, підемо в тепло! Ми чекали вас вісім годин, у мене запалення легенів буде!

Тангор, недовго думаючи, вибрався назад на дорогу і рушив у напрямку житла. Біла вмовляла колишнього сектанта не плакати. Ларкес пішов останнім — він збирався влаштувати групі швидкого реагування сюрприз. Хай знають, кого вони змусили чекати!

Глава 53

Навіть не знаю, що краще відповідало моєму розумінню ідеальної чорномагічної помсти Чудесникам: зламаний ритуал чи передана в руки влади шпигунка. Напевне, все-таки, друге: відбитися

1 ... 268 269 270 ... 279
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Житіє моє, Ірина Володимирівна Сиром'ятнікова», після закриття браузера.

Подібні книжки до книжки «Житіє моє, Ірина Володимирівна Сиром'ятнікова» жанру - 💛 Фентезі:


Коментарі та відгуки (0) до книги "Житіє моє, Ірина Володимирівна Сиром'ятнікова"