Книги Українською Мовою » 💙 Бойове фентезі » Артар. Вигнанка Полярної пустки, Вікторія Ковзун 📚 - Українською

Читати книгу - "Артар. Вигнанка Полярної пустки, Вікторія Ковзун"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Артар. Вигнанка Полярної пустки" автора Вікторія Ковзун. Жанр книги: 💙 Бойове фентезі. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 26 27 28 ... 101
Перейти на сторінку:

– Доброго ранку, шановні студенти! – мовив він.

Я знову здивувалась його голосу. Наче меч, що пробивається крізь камінь. Наче меч, що розбиває сумнів, бере тебе на віру. Яким же могутнім він був! До найдальших кутків долинули його слова, а він же навіть не кричав.

– Я радий вітати вас тут у перший день навчання. Для багатьох із вас він стане першим кроком у доросле життя. Не те життя, яке ви змарнуєте, а те, де ви будете захищати. Захищати не тільки не себе, а весь наш світ. Він тримається на таких, як ви – чистих, незаплямованих душах, які прийшли сюди, щоб опанувати свій артефакт.

Я інстинктивно притиснула Книгу.

– Як ви знаєте, – продовжував ректор, – Бойова академія магії Підлісся – найкраща академія Підлісся, ба більше – одна з найвідоміших академій всього Світлозем’я. Чудове свідчення тому – переповнений гуртожиток, – посміхнувся він. – Багато з вас немісцеві та з’їхалися з усіх куточків князівства. Але! Кожного року я порушую одне й те саме питання: як ви розумієте, воно дуже турбує мене. Так-от, на превеликий жаль, зараз такий ліберальний час, що вступні екзамени скасували.

У відповідь на «превеликий жаль» від студентів почулись смішки.

– Так, вступні екзамени скасували. А проте, – всміхнувся Аскольд Дум, – якщо ви думаєте, що ми не знайдемо способу відсіяти всіх негідних, то ви глибоко помиляєтесь. Кожних пів року проводиться семестровий екзамен. Не здаєте його – і доля ваша у ваших руках! Тільки від вас залежить, чи допроситесь ви, щоб якась інша академія взяла вас посередині навчального року.

Я кліпнула кілька разів. Чомусь мені здалось, що як би бездарно я не вчилась, іншу академію мені шукати не доведеться.

– А щодо скасованих вступних екзаменів, то ми їх просто перенесли на пів року вперед, – відчеканив ректор. – Адже перший семестр для вас – особливий. Зараз усі ви навчаєтесь безкоштовно, нічого не платите й нічого не отримуєте. А проте, за результатами першого семестрового екзамену, вас розподілять за певними категоріями: студенти, що вилітають, студенти, що платять за навчання, студенти, що не платять, і нарешті – студенти, що отримують стипендію. До слова, стипендія у нас порядна, – хмикнув він. – Що ж до решти організаційних питань, передаю слово завідувачам факультетів, – мовив Аскольд Дум і покинув терасу.

Натовп одразу захвилювався. Певно, не всі мали відчуття, що як би бездарно вони не вчились, їх не викинуть з академії. Завідувачу факультету книжників, Луці Сизому, знадобилось кілька хвилин, щоб добитися тиші.

– Радий усіх вас вітати у стінах нашої академії! – вигукнув він. – Як ви знаєте, навчання здійснюється за трьома напрямками, відповідно на трьох факультетах: книжники, мечники та цілителі. Про організаційні питання можна говорити вічно, одначе час розпочинати навчання. А тому прошу студентів кожного факультету відійти під свої корпуси. Книжники – туди, мечники – туди, цілителі – туди, – вказав рукою. – Далі ви почуєте розподіл по групах та познайомитесь зі своїми кураторами. Подальше ваше знайомство з академією належить їм.

Як виявилось, більшість студентів уже стояли під своїми корпусами. Я до них не належала. А отже, зусиллям волі змусила себе відірватись від стіни та пішла крізь натовп. На диво, він доволі легко пропустив мене.

Перед нами стали п’ятеро книжників: усі такі заклопотані, хто гордий та величний, хто навіть схвильований. Очевидно, це були куратори.

– Отже, так, – почав один. – Я називаю імена, а ви виходите і шикуєтесь тут, – зачекав та заглянув до аркуша. – Андріяш Лук’ян!

Один студент відокремився і став поряд куратора.

– Голубко Злата! Грива Радослав! Денько Ждан! – вигукував книжник.

Студенти виходили та формувалися в групи. Коли перший куратор дійшов кінця списку, він рушив із місця та повів групу за собою. За ним стала зачитувати книжниця, потім ще один книжник, і так до кінця. Студенти виходили, натовп рідів. Мені спирало в горлі. Спершу здавалось, що важко буде вистояти поряд зі стількома потенційними ворогами… Але дивитись, як натовп поступово зникає і не залишається нікого, крім тебе, виявилось важче.

Так воно й було: усіх назвали, всі розійшлись – і тільки я зіщулилась, притискаючи Книгу. Нарешті пролунало моє ім’я:

– Сніжна Ейворі!

Я хутко підійшла до групи. Куратор обвів нас поглядом і посміхнувся:

– Ну, що ж: вас зараховано до групи К-1.5. Моє ім’я Дем’ян Бурезнай, я буду вашим куратором. Пройдімо до аудиторії!

1 ... 26 27 28 ... 101
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Артар. Вигнанка Полярної пустки, Вікторія Ковзун», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Артар. Вигнанка Полярної пустки, Вікторія Ковзун"